Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Marmara'da batan gemi mürettebat son dakika: Kayıp gemi mürettebatı son durum, Son dakika haberi

    Bursa'nın Karacabey ilçesi Kurşunlu Mahallesi açıklarında 51 metre derinlikte denizin tabanına oturduğu belirlenen gemiyle ilgili hava, kara ve denizde yapılan çalışmalara 571 personel katılıyor.

    HÜSEYİN TUTUK'A CANSIZ ULAŞILDI

    Öğle saatlerinde, kayıp mürettebattan 1'inin daha cansız bedenine makine dairesinde ulaşıldı. Su yüzeyine çıkarılacak olan cenaze, Sahil Güvenlik botuyla Kurşunlu Limanı'na getirilerek, Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi.

    Ulaşılan denizcinin eşine geminin son görüntüsünü atan Hüseyin Tutuk olduğu öğrenildi.

    SAS KOMANDOLARI DA ARAMAYA KATILIYOR

    AA'da yer alan habere göre kayıp mürettebatı arama çalışmalarına Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Sualtı Savunma (SAS) komandolarından da 4 dalgıç destek veriyor.

    30 DALGIÇ, 5 DENİZCİYİ ARIYOR

    SAS komandolarının gelmesiyle gemiye dalış yapan dalgıç sayısı 30'a yükseldi. Ayrıca bölgedeki balıkçı gemileri de kendilerine belirlenen alanlarda tarama yaparak çalışmalara katıldı.

    Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, gemiyle ilgili çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirterek, "SAS komandolarından 4 dalgıç geldi. Geminin daha dar ve ince noktalarında arama yapacak. Toplam 30 dalgıcımız oldu.

    Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin dışında. Onlar da sahile yakın yerlerde, balık çiftliklerinde, endişe duydukları kuytu olan yerlere dalıyorlar. Onlar 20 metreye kadar dalabiliyorlar" dedi.

    BALIKÇI TEKNELERİ DA ARIYOR

    Arama çalışmalarına balıkçıların da destek verdiğini vurgulayan Demirtaş, "Balıkçı teknelerine görev paylaşımı yapıldı. Herkese bir bölge verildi. Herkes şu an alanını tarıyor. Tekneler kıyıdan 3.5 mil açıkta arama yapıyorlar" diye konuştu.

    15 ŞUBAT'TA BATMIŞTI

    Balıkesir'in Marmara Adası'ndan 14 Şubat saat 20.30'da Bursa'nın Gemlik ilçesindeki Roda Limanı'na gitmek üzere 6 kişilik mürettebat ve 1250 ton mermer tozu yüküyle hareket eden 69 metre uzunluktaki "Batuhan A" adlı kargo gemisi, kötü hava ve deniz şartları nedeniyle 15 Şubat'ta saat 06.20'de Karacabey ilçesi açıklarında kıyıdan 4 mil açıkta batmıştı.

    GEMİ BATIĞI TABANA OTURMUŞ

    Görüntüleme cihazlarıyla yapılan çalışmalarda geminin enkazının 51 metre derinlikte denizin tabanına oturduğu belirlenmişti.

    ZEYNEP'İN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

    Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı dalgıçların 17 Şubatta gerçekleştirdiği 2 dalışta, gemide aşçı olarak çalışan 33 yaşındaki Zeynep Kılınç'ın cansız bedeni, dalgıçlar tarafından çıkarılmıştı.

     Savcılar bu soruya cevap arıyor! Denizcilerin HTS kayıtları incelenecek!
    Savcılar bu soruya cevap arıyor! Denizcilerin HTS kayıtları incelenecek! Haberi Görüntüle
     6 mürettebat için dalış yapıldı! Acı haber geldi!
    6 mürettebat için dalış yapıldı! Acı haber geldi! Haberi Görüntüle
     Geminin kaptanının oğlu: Babam bu gemi batacak diyordu!
    Geminin kaptanının oğlu: Babam bu gemi batacak diyordu! Haberi Görüntüle
     6 mürettebatıyla batan geminin yeri tespit edildi!
    6 mürettebatıyla batan geminin yeri tespit edildi! Haberi Görüntüle
    ÖNERİLEN VİDEO
    Yazı Boyutu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

    Habertürk Anasayfa