YEREL HABERLER  / MUĞLA HABERLERİ

Menteşe Belediyesi vatandaşa daha hızlı ve sağlıklı hizmet verebilmek adına araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor. Belediye bünyesinde çöp kamyonu olarak kullanılan 2011 model kamyon gerekli bakım ve onarımlarının yapılmasının ardından hafriyat ve moloz atığı taşıma aracına dönüştürülerek kullanılmaya başlandı.
Hafriyat ve moloz atığı taşıma aracını inceleyen Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, aracın sıfır atık yönetmeliğine uygun olarak yenilendiğini bilgisini paylaşarak, “Yenilenen aracımız 2 tona kadar hafriyat ve moloz atığı taşıyabiliyor. Halkımızdan gelen talepler doğrultusunda aracımız talep edilen bölgeye giderek atıkları alacak. Daha sonra büyükşehir belediyesinin döküm alanına atıkları bırakacak. Böylece atıkların çevreye zarar vermeyecek şekilde bertarafı sağlanacak” dedi.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Muğla haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Muğla Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER