Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güncel Son dakika haberi: Enkaz altında kalan kızı Irmak Leyla Hançer'in elini bırakmayan babası Mesut Hançer, o anları anlattı
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Kahramanmaraş'ta, 6 Şubat´ta meydana gelen ilk depreme çalıştığı fırında yakalanan Mesut Hançer, hemen Ebrar Siteleri´ne koştu.

    KIZININ CENAZESİNİ BULDU

    DHA'da yer alan habere göre gittiğinde gördüğü manzara karşısında şoke olan Hançer, birbirine girmiş binaların enkazında kızı Irmak Leyla Hançer´in cenazesini buldu.

    BABAANNESİNDE KALMAYA GİTMİŞTİ

    Baba Hançer, bir geceliğine babaannesinde kalmaya giden ve depreme yatağında yakalanan kızı Irmak Leyla´nın elini tutarak cenazesinin çıkarılmasını bekledi. Mesut Hançer´in kızının elini tutarken çekilen fotoğrafı ise depremin simgelerinden oldu.

    MEZARINI ZİYARET ETTİ

    Depremden sonra eşi ve 3 çocuğuyla birlikte Ankara´da yeni bir hayat kuran Mesut Hançer, acının yıl dönümünde ailesiyle birlikte Kahramanmaraş´a geldi. Hançer, şehre girer girmez ilk olarak Kapıçam Şehir Mezarlığı´na giderek kızı Irmak Leyla´nın kabrini ziyaret etti. Kızının mezarının başına çiçek bırakan Hançer, duygusal anlar yaşadı.

    "2-3 SAAT ÇOCUĞUMUN ELİNİ TUTARAK BEKLEDİM"

    Depremde kızıyla birlikte 7 yakınını kaybettiğini, Ankara´da bir tv kanalında çalıştığını belirten Mesut Hançer, evlat acısının çok farklı olduğunu söyledi.

    "BİZ, ONUNLA BİRLİKTE ÖLDÜK"

    Hançer, "Gidişi oldu gelişi olmadı bir daha. Biz de kendiyle beraber öldük işte. Biz de kendiyle beraber öldük yani. Hepsinin acısı farklı ama evladınki başkaymış. Öbürlerini bastırıyormuş yani anne, baba, abi kardeş acısını daha kötü bastırıyormuş. Hiçbir zaman da çıkmadı, çıkmıyor da, hiçbir zaman da çıkmıyor acısı. 2-3 saat çocuğumun elini tutarak bekledim yani o şekilde. Ama bir daha da bırakamadık ki elini" diye konuştu.

    "ÇOK KÖTÜYMÜŞ EVLAT ACISI"

    Her ne kadar Ankara´da yaşasa da sık sık Kahramanmaraş´a gelip kızının mezarını ziyaret ettiğini ifade eden Hançer, "Babaannesinde kalıyordu işte, gezmeye gittiydi oraya. 2 saatliğine gittiydi, işte gelmedi. Her şeyi yarım kaldı.

    "ÜMİTLERİMİZİN HEPSİ YARIM KALDI"

    Her şeyimiz bitti yani, her şeyimiz kayboldu, yok oldu. Fırından çıktık geldik bir ümitle ama ümitlerimizin hepsi yarım kaldı. Geldiğimizde hep enkaz yığınıyla karşılaştık. Belden aşağısı enkazın altındaydı.

    "ELLERİNDEN, YANAKLARINDAN ÖPTÜM"

    Ellerinden öptüm, yanaklarından öptüm. İşte ellerine sarıldım, ellerini öptüm ama hiçbir çare bulamadık. Anında gitmiş anında. Çok kötüymüş evlat acısı. Yani yüreğimizin başında ateş yanıyor daha da sönmedi, daha da sönmedi yani" dedi.

    NECAT GÜLSEVEN VE EBRU YAŞAR ÇİFTİNDEN YARDIM ELİ

    Depremde kızını ve yakınlarını kaybeden ve evinden olan Hançer ve ailesine Gülseven Medya Grup Başkanı Necat Gülseven ve eşi Ebru Yaşar sahip çıkmıştı. Çift, Hançer'e Ankara'dan bir ev alıp iş imkanı da sağlamıştı.

     "Patlamalar oluyor! Ebrar Sitesi yıkıldı efendim!" Acının anonsu!
    "Patlamalar oluyor! Ebrar Sitesi yıkıldı efendim!" Acının anonsu! Haberi Görüntüle
    ÖNERİLEN VİDEO
    Yazı Boyutu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

    Habertürk Anasayfa