Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Kültür-Sanat Sinema 'Yaren Leylek' ile Adem Yılmaz'ın dostluğu filme ilham oldu

    Bursa'nın Karacabey İlçesi'nde balıkçılık yapan Adem Yılmaz'ın 'Yaren Leylek' adını verdiği leylekle olan dostluğu büyük ilgi görmüş, gündem olmuştu. 'Yaren Leylek', 12 yıl boyunca her göç mevsiminde evinin yakınlarına geldiği Adem Yılmaz'a evcil bir hayvan gibi yakınlık gösteriyor.

    DOSTLUKLARI GÜNDEM OLMUŞTU

    İşte bu dostluk, sinemacıların da dikkatini çekti. 'Yaren Leylek' adlı sinema filmi, 'Yaren Leylek' ile Adem Yılmaz’ın dostluğundan esinlenilerek Sev Yapım’ın yapımcılığında beyazperdeye taşınacak.

    REKLAM

    KARACABEY'DE ÇEKİLDİ

    Çekimleri tamamlanan ‘Yaren Leylek’in senaryosunu Arzu Yurtseven yazarken yönetmenliğini Onur Uzun üstlendi. Buğra Gülsoy, Seçkin Özdemir, Hande Doğandemir, Azra Aksu, Emir Ali Doğrul, Atahan Çatalbaş, Meral Çetinkaya, Tarık Papuçcuoğlu, Murat Kılıç, Cenk Gürpınar, Kıvanç Talu, Işınsu Zırh ve Ayfer Tokatlı'nın başrollerini paylaştığı film, Adem Yılmaz'ın memleketi olan Bursa'nın Karacabey ilçesinde çekildi.

    ‘Yaren Leylek’, henüz bir kardeşi olma fikrine hazır olmayan 'Adem’in annesi 'Arzu' ve babası 'Hakan' ile birlikte, babaannesinin evine gitmesi ve 'Yaren Leylek’ ile tanışmasıyla ilk andan itibaren başlayan dostluklarını konu alıyor.

    ÖNERİLEN VİDEO
    Şurada Paylaş!
    Yazı Boyutu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

    Habertürk Anasayfa