Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika CANLI YAYIN | Son dakika haberi- Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Bursa İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıkladı - Haberler

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Bursa İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

    Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: "Sözlerimin hemen başında vefatını derin bir teessürle öğrendiğimiz Alev Alatlı hocamıza Allah'tan rahmet diliyorum. Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü sahibi Alatlı, eserleri ile aramızda yaşamaya devam edecektir. Dün vefat eden Prof.Dr.Orhan Türkdoğan'a da Allah'tan rahmet diliyorum. Bugün Bursa'da Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Alinur Aktaş ile devam kararımızın ardından ilçe adaylarımızı açıklayacağız. Burası müstesna bir şehirdir. Bursa her şeyden önce kuruluşun şehridir.

    REKLAM

    "AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ RÜŞTÜNÜ İSPAT ETMİŞTİR"

    Bursa'dan Edirne'ye oradan İstanbul'da ve nihayet Ankara'ya uzanan başkentler silsilesinin ilk yıldızını hep kalbimizde taşıdık. Nice şairler ilhamını Bursa'dan aldıkları eserlerle isimlerini tarihe kazımıştır. Biz de son 21 yıldır Bursa'yı hak ettiği eser ve hizmetlere kavuşturmak için bu yolda yürüyoruz. Bursa'yı modern bir şehir haline dönüştürdük. Elbette hala eksiklerimiz var. İnşallah seçim tarihine yakın tekrar Bursa'ya geldiğimizde yapacağımız çalışmaları sizlere aktaracağız. Biz istiyoruz ki Bursa'nın Türkiye Yüzyılı yürüyüşü 31 Mart'ta ilçe belediyeleri tercihleriyle daha çok hızlansın. Konu eser ve hizmet olunca üstümüze kimseyi tanımayız. AK Parti belediyeciliği, eser ve hizmet siyaseti rüştünü ispat etmiş müktesebata sahiptir. Her kim daha iyisini yapabileceğini iddia ediyorsa hodri meydan.

    "CHP'DE HERKES BİR KÖŞE BAŞINA YAPIŞMANIN DERDİNDE"

    Bizim için siyaset hayırda yarış vesilesidir. Biz rakiplerimizle eser, hizmet ve icraat konusunda yarışmak istiyoruz. CHP'nin halini görüyorsunuz. Herkes bir köşe başına yapışmanın derdinde. Düne kadar ittifak içinde oldukları partileri bile gözleri görmüyor. Şehirlerin hali umurlarında değil. Kendi arkadaşlarına bu derece hoyratça davrananların o şehirlerde yaşayanlara şefkatle yaklaşması mümkün mü?

    "EN BÜYÜK YOLDAŞIMIZ MİLLETİMİZİN BİZZATİHİ KENDİSİDİR"

    Eskiler önce yoldaş sonra yol derler. Bizim en büyük yoldaşımız hiç şüphesiz milletimizin bizatihi kendisidir. Siyasi mücadelemizde birlikte ter döktüğümüz yol arkadaşlıklarımız var. Bu arkadaşlarımızın her birine şükranlarımı sunuyorum. Türkiye için ne yaptıysak neyi başardıysak bu mücadeleyi onlarla birlikte verdik.

    Biz Türkiye Yüzyılı peşinde koşarken, kendi yıldızlarını parlatmaktan başka gayesi olmayanlara milletimizin gereken cevabı vereceğine yürekten inanıyorum. Milletimiz nasıl bizi vesayetle, terörle mücadelede yalnız bırakmadıysa Türkiye Yüzyılı yürüyüşümüzde de yalnız bırakmayacaktır."

    İlçe belediye başkan adayları açıklandı:

    Büyükorhan: Kamil Turhan

    Gemlik: Refik Yılmaz

    Gürsu: Mustafa Işık

    Harmancık: Yılmaz Ataş

    İnegöl: Alper Taban

    İznik: Kağan Mehmet Usta

    Karacabey: Ali Özkan

    Keles: Ali Doğru

    Kestel: Ferhat Erol

    Mudanya: Gökhan Dinçer

    Mustafakemalpaşa: Ahmet Beygirci (MHP)

    Nilüfer: Celil Çolak

    Orhaneli: Ali Osman Tayır

    Orhangazi: Bekir Aydın

    Osmangazi: Mustafa Dündar

    Yenişehir: Davut Aydın (MHP)

    Yıldırım: Oktay Yılmaz

    ÖNERİLEN VİDEO
    Yazı Boyutu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

    Habertürk Anasayfa