Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya İşte Forbes 2023'ün eski milyarderleri! Artık milyarder değiller!
    • 1

     1. SAM BANKMAN-FRİED

     24 milyar dolardan serveti 10 milyon dolardan az kalan eski milyarder ve FTX kurucusu Sam Bankman - Fried, kara para aklama ve federal dolandırıcılık gibi suçlamalardan dolayı yatırımcılarını kaybetti. FTX şirketini kapatan eski milyarderin davası devam ediyor.

    • 2

     2. KANYE WEST

     2 milyar dolar servetini yaklaşık olarak 400 milyon dolara kadar düşüren başarılı sanatçı Kanye West, Yahudi karşıtı söylemleri ve davranışları nedeniyle sponsorlarını kaybetti.

    • 3

     4. ZHAO WEİGUO

     2,8 milyar dolardan, 100 milyon dolara kadar servetini düştü. Çin düzenleyici kuruluşları, hükümet destekli yarı iletken holding sahibi olan Zhao'yu (Tsinghua Unigroup'un eski başkanı) yolsuzlukla suçluyor. İflas işlemleri devam ederken bir süre gözden uzaklaşan Zhao'un sonrasında şirketlerinde herhangi bir hissesi kalmadığı belirtildi.

    • 4

     4. ERNEST GARCİA III

     3,2 miyar dolardan, 100 miyon dolara gerileyen Carvana hisselerine sahip olan Ernest Garcia III, Carvana'nın 5,6 milyar dolarlık borç durumundan dolayı yüzde 94 değer kaybetti.

    • 5

     5. ALEX ATALLAH VE DEVİN FİNZER

     OpenSea kurucularının çevrimiçi pazar yerinde satılan NFT havuzu geçen yıl musluğunun kesti. Sanat ve müzik dahil olmak üzere benzersiz dijital varlıkların sahipliğini izlemek için bilgisayar dosyalarının satıldığı platformda eserlerin telif hakkı ve değerleri nedeniyle satışlar geriledi. OpenSea 2,2 milyar dolardan, 600 milyon dolara kadar geriledi.

    • 6

     6. NİRAJ SHAH VE STEVE CONİNE

     Servetlerini 1,6 milyar dolardan, 600 milyon dolara düşüren ikilinin Wayfair hisseleri pandemi sırasında artış göstermişti ancak geçen yıldan bu yana yüzde 75 düşüş gösterdi.

    • 7

     7. YVON CHOUNİNARD

     1,2 milyar dolardan serveti 100 milyon dolardan az kalan Yvon Chouinard, Patagonya'ya servetinin büyük bir kısmını bağışladı.

    • 8

     8. HENRİQUE DUBUGRAS VE PEDRO FRANCESCHİ

     Servetleri 1,5 milyar dolardan 900 milyon dolara düşen Fintech kurucusu CEO'ların yeni girişimleri fiyaskoyla sonuçlandı.

     Kaynak: FORBES

    Haberi Hazırlayan: Kübra Çorluk
    Yazı Boyutu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

    Habertürk Anasayfa