Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa SON DAKİKA HABERİ: Semih Kaya ve Candaş Gürol için zorla getirme kararı! - Son dakika haberler
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Banka şube müdürü Seçil Erzan ve 6 sanığın yargılandığı davanın İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 21 Kasım tarihinde görülen ilk duruşmasında tutuklu sanıklardan Atilla Yörük ve Nazlı Can'ın tahliyesine karar verilmişti.

    "SENİ BURADA YAŞATMAYIZ"

    Seçil Erzan savcılık ifadesinde, Semih Kaya ve menajeri Fırat Özdemir'in, "Seni Türkiye'de yaşatmazlar, benim çok tanıdığım var. MİT başkanını tanıyorum, Türkiye'de herkesi tanıyorum" diyerek beni sürekli tehdit ettiklerini, Göktürk'teki evine gelerek, "Sen burada yaşayamazsın, biz her şeyi yaparız, seni yaşatmayız" dediklerini iddia etmişti.

    "SEMİH KAYA'DAN YAKAMI KURTARAMADIM" DEMİŞTİ

    Erzan, "Semih Kaya'dan ilk olarak fon vaadiyle para aldığım doğrudur. Kendisinden 3 milyon 200 dolar para aldım. Bu parayı parça parça bazen odamda bazen dışarıda olacak şekilde teslim aldım. Bir seferinde Semih Kaya'dan, Ali Yörük teslim almıştır.

    REKLAM

    "5 MİLYON 700 BİN DOLAR GERİ ÖDEDİM"

    Fakat 5 milyon 700 bin dolar şeklinde geri ödememe rağmen, Semih Kaya'dan yakamı kurtaramadım. Semih Kaya bana, 'Bu parayı vermek zorundasın' dedi. Senden bu parayı her ne olursa olsun alacağım.

    "SEMİH'E ÖDEDİĞİM PARAYI, ARDA VE EMRE'DEN ALDIM"

    Ben o dönem Semih Kaya'ya fazladan ödediğim bu parayı Emre Belözoğlu ve Arda Turan'dan aldım. Daha doğrusu onlardan fon vaadiyle bir şekilde para alıp Semih Kaya ve Fırat Özdemir'den kurtulmak için her ikisine de ödeme yaptım" demişti.

    11 KİŞİ TANIK OLARAK DİNLENECEK

    Mahkeme ara kararında Semih Kaya, Kaya'nın menajeri Fırat Özdemir, Seçil Erzan'ın kuzeni Tanın Yılmaz ile eşi Merve Yılmaz, Fatih Terim'in bir dönem yardımcılığını yapan Müfit Erkasap'ın eşi Nur Erkasap, eski erkek arkadaşı avukat Candaş Gürol, Mustafa Sefa, Nilgün Arabacı, Gülsenal Bayramova, Oğuzhan Özerk ve Bülent Onat'ın tanık olarak dinlenmeleri için zorla getirme kararı çıkarılmasına hükmetti.

    SANIKLARIN 6 AYLIK TELEFON DÖKÜMLERİ GELECEK

    Mahkeme, sanıkların telefonlarına ilişkin suç tarihinden geriye doğru son 6 aylık arama, aranma ve baz kayıtlarına ilişkin dökümün BTK'dan talep edilmesine de karar verdi. Erzan'ın avukatının talebi doğrultusunda adli emanette bulunan üzerinde çatlaklar bulunan siyah Apple marka telefonun da suç delillerinin tespiti amacıyla bilirkişiye verilmesine karar verildi. Erzan'ın soruşturma aşamasında bilgisayarından yapılan incelemenin sonucundaki bilirkişi raporunun da savcılıktan sorulması kararlaştırıldı.

    19'UNCU ŞİKAYETÇİ EKLENMİŞTİ

    18 mağdurun yer aldığı dosyaya, Mert Zeydanlı da 19'uncu şikayetçi olarak eklenince, "Özel Belgede Sahtecilik" ve "Tacir veya Şirket Yöneticisi Olan ya da Şirket Adına Hareket Eden Kişilerin Ticari Faaliyetleri Sırasında Dolandırıcılık" suçlarından sanık Seçil Erzan hakkında istenen ceza da 69 yıldan 226 yıla kadar hapis istemine çıkmıştı.

     Seçil Erzan'ın Candaş Gürol ile yazışmaları çıktı!
    Seçil Erzan'ın Candaş Gürol ile yazışmaları çıktı! Haberi Görüntüle
     Seçil Erzan'a 500 bin dolar veren zabıtanın "Pes" dedirten ifadesi!
    Seçil Erzan'a 500 bin dolar veren zabıtanın "Pes" dedirten ifadesi! Haberi Görüntüle
    ÖNERİLEN VİDEO
    Şurada Paylaş!
    Yazı Boyutu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

    Habertürk Anasayfa