YEREL HABERLER  / MUĞLA HABERLERİ

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde Şehit Ömer Halis Demir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Denizcilik Lisesi)'nde öğrencilerin eğitiminde ve pratik yapması için kullanılan eğitim gemisi TCG Goca Kaptanlar ve hızlı kurtarma botu Kurtaran74 20212022 Eğitim Öğretim yılını başarı ile tamamlayarak karaya çekildi. Teknelerin bakım yapılıp yeni eğitim öğretim yılında tekrar denize indirileceği belirtildi.
Köyceğiz Şehit Ömer Halis Demir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kaptanlık eğitimi alan öğrenciler, Köyceğiz Gölü'nde bulunan okula ait olan TCG Goca Kaptanlar eğitim gemisinde uygulamalı dersleri işleyip denizcilikle ilgili tecrübe kazanıyor. Eğitim öğretim dönemi boyunca hizmet eden gemi yaz döneminde karaya alınıyor ve öğretim yılı başında bakımı yapılarak tekrar hizmete sunuluyor.
Öğrenciler işletmelerde yaz boyu mesleki eğitimlerine devam ettiğini belirten okul öğretmenlerinden Sadun Duran, "Eğitim Gemisi TCG Goca Kaptanlar ve Hızlı Kurtarma Botumuz Kurtaran 74 20212022 Eğitim Öğretim yılı görevini hatasız kazasız tamamlayarak karaya alındı. Yaz stajına işletmelerde beceri eğitimi çerçevesinde devam eden tüm öğrencilerimize hatasız kazasız bir sezon dileriz. Pruvanız neta, rüzgarınız kolayına olsun. Allah selamet versin.” dedi.Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Muğla haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Muğla Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER