Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yerel Haberler Manisa Haberleri

    MANİSA (AA) - Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Köln Bölge Veliler Birliği, Manisa'da "1 İyilik 1 Fidan" kampanyasına 33 bin fidanla destek oldu.

    Yunusemre ilçesine bağlı Büyüksümbüller Mahallesi yakınlarında yangından zarar gören ormanlık alanı yeniden yeşertmek için başlatılan kampanyada bölge cami dernekleri, bağışçılarının destekleri ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ile Manisa Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğinde temin edilen 33 bin çam fidanı toprakla buluştu.

    Fidan dikim törenine Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin, DİTİB Köln Bölge Veliler Birliği Başkanı Kader Durmuş, Manisa Orman İşletme Müdürü Fatih Öztürk ve Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök'ün yanı sıra çok sayıda gönüllü katıldı.

    Fidan dikim töreninde konuşan DİTİB Köln Bölge Veliler Birliği Başkanı Kader Durmuş, geçen yıl Manisa'nın Büyüksümbüller bölgesinde meydana gelen yangında hasar gören ormanlık alanı yeniden yeşertmek için kampanya başlattıklarını söyledi.

    Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin de yanan ormanlık alanları yeniden yeşillendirebilmek için iki yıl önce başlattıkları "1 İyilik 1 Fidan" projesinde bugüne kadar Türkiye genelinde 750 bini aşkın fidanı toprakla buluşturduklarını ifade etti.

    Törende konuşmaların ve duaların ardından çam fidanları toprakla buluşturuldu.

    Tüm Yerel Haberler
    Manisa İlçeleri
    Tüm Manisa Haberleri
     Manisa

    Manisa

    Nöbetçi Eczaneler

    Yazı Boyutu
    Günün Önemli Manşetleri

    Benzer Haberler

    Habertürk Anasayfa