Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya İSRAİL-HAMAS SAVAŞINDA SON DURUM | İsrail-Hamas çatışmasında 7. gün! İsrail'den BM'ye Gazze talebi: 1.1 milyon Filistinli 24 saat içinde ayrılsın

    Hamas'ın askeri kanadı Kassam Tugayları'nın, 7 Ekim sabahı İsrail'e "Aksa Tufanı" isimli kapsamlı saldırı başlatmasının ardından İsrail'in Gazze Şeridi'ne doğru başlattığı "Demir Kılıçlar" operasyonu sürüyor.

    İSRAİL LÜBNAN'DAKİ BAZI BÖLGELERİ VURDU

    İsrail ordusu Lübnan sınırında bazı bölgeleri topçu atışlarıyla vurdu.

    Lübnan resmi ajansı NNA'da yer alan haberde, İsrail'in Lübnan'a yönelik saldırısı hakkında bilgilere yer verildi.

    İsrail'in topçu atışlarıyla Lübnan'a ait sınır üzerinde yer alan Dahayra ve Alma Şaab beldeleri arasındaki bazı noktaları hedef aldığı ifade edildi.

    Saldırının ardından sınırda çatışma çıktığı, İsrail'e ait Apachi helikopterlerinin sınır hattı üzerinde yoğun şekilde görülmeye başladığı kaydedildi.

    CENİN YAKINLARINDA İSRAİL ORDUSU İLE ÇATIŞMADAYIZ

    Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyinde İsrail ordusuyla çatıştıklarını bildirdi.

    Kassam Tugaylarından yapılan yazılı açıklamada, Batı Şeria'nın Cenin kenti yakınlarındaki kontrol ve yerleşim birimlerinde mensupları ile İsrail askerleri arasında çatışmaların yaşandığı belirtildi.

    Açıklamada, kendi saflarında veya İsrail askerlerinden can kaybının olup olmadığına dair bilgi verilmedi.

    Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'ne destek gösterilerine müdahalesi sonucu Batı Şeria'nın çeşitli kentlerinde 9 Filistinlinin öldürüldüğü açıklamıştı.

    "1.1 MİLYON FİLİSTİNLİ 24 SAAT İÇİNDE TAHLİYE EDİLSİN"

    Hamas-İsrail çatışmaları 7. gününde şiddetli bir şekilde devam ederken İsrail, Birleşmiş Milletler'den 1.1 milyon Filistinlinin 24 saat içinde Gazze'den çıkartılmasını talep etti. İsrail'in tahliye talebi, kara operasyonuna hazırlık olarak yorumlandı.

    "GAZZE CEHENNEM ÇUKURU HALİNE GELİYOR"

    BM'den yapılan açıklamada, "İsrail'in Gazze'nin kuzeyindeki 1 milyondan fazla sivilin 24 saatte taşınması yönündeki çağrısı dehşet verici. Gazze hızla cehennem çukuru haline geliyor ve çöküşün eşiğinde." denildi

    BM Sözcüsü Stéphane Dujarric, İsrail'in Cuma günü 1.1 milyon insana ev sahipliği yapan kuzey Gazze'nin 24 saat içinde tahliyesinin talep edildiğini söyledi.

    BM: ÇOK YIKICI SONUÇLARI OLUR

    BM, İsrail ordusunun Gazze nüfusunu yerinden ayrılmaya zorlamasının çok yıkıcı sonuçları olacağını bildirerek, karardan vazgeçmesini istedi.

    REKLAM

    "GAZZE'DEN GELEN GÖRÜNTÜLER KORKUNÇ"

    UNICEF açıklamasında, "Gazze'den gelen görüntüler korkunç. Kurbanlar arasında çok sayıda çocuk var. 1 milyon kişinin gideceği güvenli bir yeri yok. Bu kabul edilemez, şiddet derhal son bulmalı." denildi.

    MESCİD-İ AKSA'YA MÜDAHALE

    İsrail polisi Cuma günü gergin bekleyişin hakim olduğu Mescid-i Aksa'ya gelenlere gaz bombasıyla müdahale etti. O anlar kameralara böyle yansıdı.

    FİLİSTİN MEDYASI: İSRAİL'İN ÇAĞRILARINA ALDIRIŞ ETMEYİN

    Gazze Şeridi'ndeki hükümete bağlı medya ofisi, kentteki vatandaşlara "işgalin psikolojik savaş kapsamındaki girişimlerine aldırış etmemeleri" çağrısında bulundu.

    İsrail ordusunun, Gazze'deki sivillerden 1.1 milyonunun yerlerinden ayrılarak bölgenin güneyine geçmelerini istemesi üzerine, Gazze'deki hükümete bağlı medya ofisinden konuya ilişkin basın açıklaması yapıldı.

    "İşgal, vatandaşlar arasında kafa karışıklığı çıkarmayı ve iç cephemizin birliğine zarar vermeyi amaçlayan bazı yalan propaganda haberlerini çeşitli yollarla yayınlamaya ve aktarmaya çalışıyor." ifadelerine yer verilen açıklamada, vatandaşlara "işgalin psikolojik savaş kapsamındaki girişimlerine aldırış etmemeleri" çağrısında bulunuldu.

    Açıklamada, söz konusu girişimler arasında uluslararası kuruluşlardaki bazı çalışanların kentin güneyine gitmelerinin istenmesi yönünde söylemlerin de olduğu kaydedilerek, "Bu kurumların ekipleri hala yerinde." ifadesi kullanıldı.

    İSRAİL MEDYASI: İSRAİL GAZZE'YE KARADAN GİRİŞ YAPMAYA HAZIRLANIYOR

    İsrail medyası, İsrail'deki güvenlik güçlerinin Gazze Şeridi'ne yönelik kara harekatı düzenleme hazırlığında olduğunu kaydetti.

    İsrail'in Kanal 14 televizyonunun internet sitesinde yer alan bir raporda, İsrail güvenlik güçlerinin Gazze Şeridi'ne karadan giriş için hazırlandığı ancak siyasi düzeyde onay beklediği belirtildi.

    "Karadan harekat onaylanırsa İsrail kuvvetleri birkaç ay daha orada (Gazze'de) kalmaya hazır" ifadelerine yer verilen raporda, "Ordunun bu aşamadaki açık hedefi Gazze Şeridi'ni silahsızlandırmaktır." değerlendirmesi yapıldı.

    Kanal 14 televizyonunun sitesinde yer alan raporla ilgili İsrail resmi makamlarından henüz bir açıklama yapılmadı.

    Öte yandan, İsrail Ordusu'ndan yapılan açıklamada, Hava Kuvvetlerinin, Hamas ve İslami Cihad hareketlerine ait noktalara 6 bin bomba attığı, Gazze Şeridi'nde de büyük çaplı hava saldırıları düzenlediği kaydedildi.

    "KARA OPERASYONUNA HAZIRLANIYORUZ"

    İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, dün kara operasyonu için hazırlandıklarını, henüz karar vermediklerini söylemişti.

    İsrail Ordu Sözcüsü Hagari, Daniel Hagari Gazze Şeridi'nden başlatılan saldırılardan önceki gece birtakım hazırlıklar olduğu yönünde istihbarat işaretleri aldıklarını ancak böylesi bir saldırı için somut istihbarat uyarısı olmadığını söyledi.

    Filistinli grupların Gazze'den 7 Ekim'de başlattığı saldırılarda güvenlik zafiyet olduğu yönündeki eleştirileri değerlendiren İsrail Ordu Sözcüsü Hagari, "Bu olayla ilgili somut bir istihbarat uyarısı yoktu. Böyle bir olayı kavrayamadık. Bir önceki gece bazı istihbarat işaretleri vardı ama böylesi bir hamlenin değil. Her şeyi derinlemesine araştıracağız." diye konuştu.

    ÜRDÜN SINIRINDA GERİLİM

    İsrail-Hamas çatışmaları 7. gününde devam ederken Ürdün sınırında Filistin'e destek için toplananlara müdahale edildi.

    CAN KAYBI ARTIYOR

    Gazze'deki Sağlık Bakanlığından konuya ilişkin açıklama yapıldı.İsrail saldırıları neticesinde Gazze'de ölenlerin sayısının 614'ü çocuk, 370'i kadın olmak üzere 1900'e yükseldiği belirtildi.

    İsrail saldırılarının durdurulması çağrısı yapılan açıklamada, 2 bini çocuk, 1400'ü kadın olan yaralananların sayısının 7 bin 696'ya çıktığı kaydedildi.

    Açıklamada, İsrail saldırılarında 15 sağlık personelinin öldüğü ve 27'sinin de yaralandığı aktarıldı.

    İsrail ordusunun fosfor bombasıyla vurduğu Durra Çocuk Hastanesinin tahliye edildiği hatırlatılan açıklamada, buradaki hastalar ile personelin El Nasr Çocuk Hastanesine götürüldüğü duyuruldu.

    Açıklamada Gazze'deki sağlık sisteminin kötüleştiği hatırlatılarak, yaralıların Gazze dışına çıkması, yakıt, tıbbi ve medikal malzeme ile sağlık personellerinin bölgeye ulaşması için güvenli koridorlar açılması çağrısında bulunuldu.

    REKLAM

    İSRAİL: SALDIRIDAN ÖNCEKİ GECE İŞARETLER VAR

    Hagari, Gazze Şeridi'nden başlatılan saldırılardan önceki gece birtakım hazırlıklar olduğu yönünde istihbarat işaretleri aldıklarını ancak böylesi bir saldırı için somut istihbarat uyarısı olmadığını söyledi.

    SAĞLIK SİSTEMİ ÇÖKEBİLİR

    Filistin Sağlık Bakanı Mey el-Keyle, İsrail bombardımanı altındaki Gazze Şeridi'nde sağlık sisteminin çökebileceği uyarısında bulunarak acil destek talep etti.

    REKLAM

    Sağlık Bakanı Keyle, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail'in saldırılarını yoğunlaştırdığı Gazze'de hastanelerde tıbbi malzemelerde ciddi sorun yaşandığını belirtti.

    Hastanelerin kapasitesinden çok daha fazla yaralı olduğuna dikkati çeken Keyle, "Gazze Şeridi'nde sağlık sisteminin çökmesine karşı uyarıyoruz." ifadelerini kullandı.

    Başta Uluslararası Kızılhaç Örgütü ve Birleşmiş Milletlere bağlı kuruluşlar olmak üzere uluslararası örgütlerden acil sağlık yardımı isteyen Filistinli Bakan, çocukların da aralarında bulunduğu binlerce yaralının kurtarılması için Gazze Şeridi'nde sahra hastaneleri kurulması çağrısı yaptı.

    HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 1799'A YÜKSELDİ

    İsrailin abluka altındaki Gazze Şeridine düzenlediği saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 1799'a çıktı. Gazzedeki Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bölgedeki can kayıpları ve yaralı sayısına ilişkin bilgi verildi.

    Açıklamada, İsrailin Gazzeye 7 Ekimden bu yana düzenlediği saldırılarda 1799 kişinin yaşamını yitirdiği, 6 bin 488 kişinin yaralandığı kaydedildi.

    Bakanlık daha önceki açıklamasında Gazzede 1537 kişinin hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

    "HALKIN KAÇACAK YERİ YOK"

    Hamas'ın 7 Ekim'de başlattığı saldırıların ardından Filistinli silahlı gruplar ile İsrail arasındaki çatışmalar 7. gününde sürerken İsrail, Gazze'ye yönelik saldırılarının şiddetini artırıyor.

    İsrailli insan hakları örgütü "B'Tselem" ile Tel-Aviv merkezli sağlık çalışanları örgütü "İnsan Hakları İçin İsrailli Doktorlar", İsrail'in herkesten intikam alma arzusunu uluslararası insancıl hukukla çelişen ve savaş suçu teşkil eden bir suç olarak nitelendirdi.

    İki örgütten yapılan ortak yazılı açıklamada, "İsrail, Gazze Şeridi'ni rastgele ve durmadan bombalıyor, Gazze'ye binlerce ton patlayıcı attı ve halkın kaçacak yeri yok." ifadesine yer verildi.

    Birkaç gündür Gazze Şeridi'ne hiçbir yiyecek, eşya, ilaç, tıbbi malzeme ve akaryakıtın girmediği vurgulanan açıklamada, sonuçların sahada açık ve görünür durumda olduğu, Gazze Şeridi sakinlerinin tamamen dış yardımlara bağımlı yaşadığı, gıda kıtlığının başladığı ve durumun daha da kötüleşmesinin beklendiği ifade edildi.

    Basında yer aldığı gibi İsrail'in karadan Gazze'ye girme planlarını uygulaması halinde durumun onlarca kat kötüleşeceğine vurgu yapılan açıklamada, Gazze'deki elektrik santralinin üretimi durdurması dolayısıyla bölge sakinlerinin artık elektrik alamadığı, elektriğe dayalı su arıtma tesisleri, su pompaları ve atık su arıtma tesislerinin kapatıldığı ve bölge sakinlerinin içme suyunun da kesildiği kaydedildi.

    Yaralı sayısının çokluğu nedeniyle hastanelerde sağlık sisteminin çökmenin eşiğinde olduğu belirtilen açıklamada, Filistin Sağlık Bakanlığına göre ameliyat için gerekli ilaç ve tıbbi malzeme tedarikinin yalnızca iki hafta yeteceği, sonrasında yaralı ve hastaları tedavi etmenin mümkün olmayacağı ifade edildi.

    Açıklamada, jeneratörler için akaryakıtın birkaç gün yetmesinin ardından hastanelere elektrik verilemeyeceği ve bu durumun 1100 diyaliz hastası ile 100 prematüre bebeğin tedavisini, 58 laboratuvar ve kan bankasını etkileyecek olmasının yanı sıra şu anda yüzlerce cesedin muhafaza edildiği morglar çalışmayı durdurduğunda hastalık riski ortaya çıkacağı ve halk sağlığına ciddi zararlar geleceği aktarıldı.

    İki örgütün açıklamasında, Gazze'de 2 milyon insanın yaşadığı, İsrail Savunma Bakanı Yoav Galant'ın aşağılayıcı bir şekilde tanımladığı gibi bunların canlı yaratıklar veya Enerji Bakanı Israel Katz'ın kışkırtıcı bir şekilde söylediği gibi katil ve çocuk katliamcılarından oluşan bir millet olmadıklarının altı çizildi.

    AKSA HASTANESİNDE MORGLARDA YER KALMADI

    Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre, İsrail savaş uçaklarının sabahtan bu yana Gazze kentine düzenlediği yoğun bombardımanda en az 100 Filistinli hayatını kaybetti, 1000 Filistinli yaralandı.

    İsrail savaş uçaklarının hiçbir uyarıda bulunmaksızın yüzlerce ton bomba attığı Gazze'de onlarca konut yerle bir oldu.

    Haberde ayrıca Aksa Hastanesi'ndeki morglarda yer kalmadığı, cenazelerin çadırlarda bekletilmek zorunda kaldığı kaydedildi.

    GEÇİŞ KAPILARI KAPALI

    İsrail güçleri, Batı Şeria’da çok sayıda geçiş kapısını kapalı tutarken, bölgedeki Filistin belde ve köylerinde giriş çıkışlara izin vermiyor.

    Çok sayıda İsrail askeri geçiş noktası ve yol kapatmalar nedeniyle Batı Şeria küçük kantonlara bölündü, bölgedeki okullar, iş yerleri ve kamu kurumları da kapalı.

    AA'ya konuşan bölge sakinleri, Gazze ile dayanışma amaçlı protestolarda İsrail askerlerinin gaz bombası ve plastik mermi yerine doğrudan gerçek mermiler kullandığını aktardı.

    ABBAS'DAN 'İKİNCİ NEKBE' UYARISI

    Filistin resmi ajansı WAFA'da yer alan habere göre, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail'in saldırıları nedeniyle oluşacak insani felakete karşı uyararak, Gazze'dekilerin tehcir edilmesinin "İkinci Nekbe" (Büyük Felaket) olacağını belirtti.

    ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Ürdün'ün başkenti Amman'da bir araya gelen Abbas, görüşmede İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırılarının bir an önce durması gerektiğini belirtti.

    Abbas, Gazze'ye insani yardım koridorları açılmasına izin verilmesi, tıbbi yardım ulaştırılması, elektrik, su ve akaryakıt temin edilmesi çağrısında bulunarak, "Gazze'deki tek elektrik santralinin hizmet verememesi ve tüm insani hizmetlerin durması nedeniyle insani felakete karşı uyarıda bulunuyoruz." dedi.

    DOĞU KUDÜS'TEKİ FİLİSTİNLİLERE MÜDAHALE

    İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde Mescid-i Aksa'ya ulaşmalarını engellediği Filistinlilere gaz bombası ile müdahale etti.

    Çok sayıda Filistinlinin, Mescid-i Aksa'nın da içerisinde yer aldığı Eski Şehir'e girişine izin vermeyen İsrail polisi, Eski Şehir çevresinde toplanan Filistinlilere TOMA, ses bombası ve gaz bombasıyla müdahale etti.

    Ayrıca İsrail güçleri, Mescid-i Aksa'da ibadet etmelerine izin vermediği bazı gençleri tartakladı.

    İsrail'in yaş kısıtlaması getirdiği Mescid-i Aksa'da sadece 5 bin Filistinli cuma namazını kılabildi.

    Kudüs İslami Vakıflar İdaresine göre, İsrail polisi, cuma namazını Aksa'da eda etmek için Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesine gitmek isteyen özellikle 50 yaş altı erkeklere zorluk çıkararak izin vermedi.

    LÜBNAN SINIRINA TOPÇU SALDIRILARI

    Lübnan resmi ajansı NNA'ya göre, İsrail ordusu, Lübnan'ın güneyindeki sınır bölgelerindeki Dahayra ve Alma Şaab beldeleri arasındaki bazı bölgeleri topçu atışlarıyla vurdu.

    Saldırının ardından Lübnan ve İsrail sınırında karşılıklı çatışma çıktığı, İsrail'e ait Apachi helikopterlerinin sınır hattı üzerinde yoğun şekilde görülmeye başladığı kaydedildi.

    İsrail'in topçu atışı Lübnan ordusunun bölgedeki bir gözetleme noktasına isabet etti. Devam eden gerginlikte can kaybının meydana gelip gelmediği hakkında ise bilgi verilmedi.

    İsrail ordusu basın ofisinden yapılan açıklamaya göre, Hanita yerleşim yerinin yakınındaki patlama nedeniyle güvenlik çitlerinde hafif hasar meydana geldi.

    İsrail ordusu, Lübnan topraklarına doğru topçu atışıyla karşılık verildiğini aktardı.

    Lübnan topraklarından olası bir sızmaya karşı bölgede saldırı alarmı çaldığı ve çevrede arama yapıldığı belirtildi.

    SİLAHSIZ FİLİSTİNLİ VURULDU

    İsrailli insan hakları örgütü B'Tselem'in yayımladığı görüntülere göre, El-Halil'in güneyindeki Tuvani beldesinde otomatik tüfekli bir Yahudi yerleşimci, İsrail askerlerinin bulunduğu noktada silahsız bir Filistinliyi yakın mesafeden vurarak ağır yaraladı.

    İsrail askerinin saldırgana müdahale etmediği görüldü.

    AA muhabirine konuşan Filistin Kızılayı yetkilileri, Yahudi yerleşimcinin vurduğu Filistinlinin ağır yaralandığını ve hastanede ameliyata alındığını aktardı.

    İsrail ordusunun basın ofisi ise AA muhabirine, olayı incelediklerini ve ilerleyen zamanda bir açıklama yayımlayacaklarını bildirdi.

    HAMAS UZUN MENZİLLİ FÜZE FIRLATTI

    İsrail Wala haber sitesine göre, Hamas'ın İsrail'in kuzeyine ulaşan ve şu ana kadar, en uzun menzilli füzesini fırlattığı belirtildi.

    Söz konusu füzenin "Davud'un Sapanı" adlı füze savunma sistemi tarafından düşürüldüğü aktarıldı.

    İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Gazze Şeridi'nden ülkenin kuzey kesimlerine ulaşan bir füzenin fırlatıldığı ve hava savunma sistemleri tarafından düşürüldüğü kaydedildi.

    ÖLEN GAZETECİ SAYISI 9'A YÜKSELDİ

    Libya February televizyonunun Gazze muhabiri İsrail saldırısında hayatını kaybetti.

    Libya televizyonundan yapılan yazılı açıklamada, "February uydu kanalı olarak, işgal güçlerinin Gazze Şeridi'ne düzenlediği bombardıman esnasında şehit olan gazeteci çalışanımız Enğam Advan için Allah’tan rahmet diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

    Açıklamada, Bakara Suresi'nin, "Allah yolunda öldürülenler için ölüler demeyin. Hayır, onlar diridirler, fakat siz bilemezsiniz.” şeklindeki 154. ayeti paylaşıldı.

    Advan'ın ölümüyle İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda yaşamını yitiren gazetecilerin sayısı 9'a yükseldi.

    LÜBNAN-İSRAİL SINIRINDA BİR GAZETECİ ÖLDÜ

    Lübnan'ın İsrail sınırında basın mensuplarına yönelik saldırıda 1 gazeteci öldü, 3'ü yaralandı.

    Lübnan resmi ajansı NNA, ülkenin güneyinde İsrail sınırındaki Alma Şaab beldesinde gerçekleşen saldırıda 1 gazetecinin hayatını kaybettiği, 3 gazetecinin de yaralandığını aktardı.

    Ölen gazetecinin Reuters haber ajansından kameraman İssam Abdullah olduğu belirtildi.

    Katar merkezli Al Jazeera televizyonu, canlı yayında yaralı 2 gazetecinin kendi çalışanları olduğunu açıkladı.

    İsrail-Filistin çatışması abluka alındaki Gazze Şeridi’nde şiddetli savaş halini aldı. Bu dönemde, İsrail ordusu ve Lübnan Hizbullah'ı arasında karşılıklı saldırılarla bu bölge de yeniden ısındı. İsrail ordusu, kuzey sınırında teyakkuz halinde bekliyor.

    *Haberin görselleri Associated Press tarafından servis edilmiştir.

    GAZZE'DEKİ İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: İSRAİL ORDUSU YERİNDEN EDİLMİŞ SİVİLLERİN KONVOYUNU BOMBALADI

    Gazze'deki İçişleri Bakanlığı, "İsrail ordusunun yerinden edilmiş insanlardan oluşan bir konvoyu bombalaması sonucu 70 kişi öldü, 200'den fazla yaralı var." açıklamasını yaptı.

    BM LÜBNAN BARIŞ GÜCÜ KOMUTANI LAZARO: GERGİNLİK KONTROLDEN ÇIKABİLİR

    FOTO: İHA
    FOTO: İHA

    Birleşmiş Milletler Lübnan Geçici Barış Gücü (UNIFIL) Komutanı Aroldo Lazaro, Lübnan-İsrail sınırındaki gerginliğin kontrolden çıkabileceği uyarısında bulundu.

    Lazaro'nun açıklaması, UNIFIL'ın X sosyal medya hesabı üzerinden paylaşıldı.

    Lübnan-İsrail sınır hattındaki Alma Şaab, Ayta Şaab, Dahayra, Adaysa ve Huvla bölgelerinde akşam saatlerinde ağır çatışmaların meydana geldiğini belirten Lazaro, bu sırada 1 gazetecinin ölümü ve başka gazetecilerin yaralanmasından derin üzüntü duyduklarını ifade etti.

    Bölgede ivedi bir şekilde silahların susması çağrısında bulunan Lazaro, "Bu tırmanan gerginliğin kontrolden çıkma potansiyeli açık. Bunun durdurulması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

    Lübnan'ın güneyinde İsrail sınırındaki Alma Şaab beldesinde akşam saatlerinde düzenlenen saldırıda Reuters haber ajansından kameraman İssam Abdullah'ın hayatını kaybetmiş, 5 gazeteci de yaralanmıştı.

    UNIFIL, İsrail ile Lübnan arasındaki 120 kilometrelik sınır hattını denetliyor.

    ÖNERİLEN VİDEO
    Şurada Paylaş!
    Yazı Boyutu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

    Habertürk Anasayfa