Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Habertürk ekibi sıcak bölgede: İsrail-Hamas çatışmasında 5. gün... İşte anbean Tel Aviv'de yaşananlar!

    Hamas'ın İsrail'e başlattığı 'Aksa Tufanı Operasyonu'nun ardından İsrail'in de Gazze Şeridi'ne yönelik başlattığı 'Demir Kılıçlar Operasyonu' sürüyor.

    Üst düzey bir Hamas yetkilisi Al Jazeera ile yaptığı görüşmede İsrail ile olası bir ateşkes konusunda görüşmelere açık olduğunu söyledi. Ancak İsrail ateşkes aşamasının artık sona erdiğini ifade ediyor.

    Dün Hamas'tan yapılan açıklamada Aşkelon'dakilere "17'ye kadar bölgeden ayrılın, saldırı olacak" uyarısı yapıldı. Sürenin dolmasının ardından da Aşkelon bölgesine roketler atıldı. İsrail'den ise Gazze'ye hava saldırıları deniz çevresinde gün boyu devam etti.

    Habertürk ekibinden Sena Alkan ile kameraman Emre Altun, Tel Aviv'den son durumu aktarıyor.

    İşte anbean bölgede yaşananlar...

    REKLAM

    17.04 - Gazze tamamen İsrail askerleri tarafından sarıldı. Bölgede kara harekatının an meselesi olduğu ifade ediliyor.

    15.07 - İsrail ablukasındaki Gazze Şeridi'nde tek elektrik santralinin yakıt yetersizliği nedeniyle hizmet dışı kalmasıyla 2 milyonu aşkın nüfuslu bölgenin elektriği kesildi.

    13.18 - İsrailli yetkililerden sabah saatlerinde Gazze'dekiler için uyarı geldi ve "Belirli saatlerden sonra giriş çıkış olmayacak" denildi.

    Bu noktada sivillerin bölgelerden nasıl güvenli çıkacağı endişe konusu.

    09.12 - İsrail Savunma bakanı, askerlerine yönelik "tüm kısıtlamaları kaldırdığını" söyledi ve tam kapsamlı yanıta hazırlandıklarını söyledi. Bu da bir kara harekatı olarak yorumlanıyor. 300 bin yedek asker bölgede hazırlanıyor.

    09.09 - 72 saatin ardından İsrailliler Kibbutz dediği alanlara girebildiğini açıkladı. Kibbutzlardan çok sayıda İsrailli yerleşimcinin hayatını kaybettiği açıklandı.

    09.06 - İnsanlar acil ihtyiaçlarını halletmek için çıkıyorlar, onun dışında en yoğun bölgelerde de sokaklar bomboş.

    19.15 - Şu an içinde bulunduğumuz şehir Aşkelon. Burası bir ölü kent. Gazze hemen yanıbaşımızda. Aşkelon yerleşim birimi olarak buradan Gazze'ye en yakın yer. 2 kilometrelik bir mesafe. Bu kent çok büyük tramvalar yaşadı. Kent tamamen boşaltılmış durumda. Buradaki sivillerin bir kısmı Kudüs bir kısmı Tel Aviv'e geçti. İsrail çok büyük imaj ve prestij kaybı yaşadı. Buradaki en büyük endişelerden biri de şu. Burada bubi tuzakları veya EYP'li binaların olup olmayacağı konuşuluyor. Bazı binalarda keskin nişancılar kaldı mı? Bazı binalarda Hamas ve İslami Cihad'a bağlı gruplar var mı diye arama tarama faaliyetleri yapılıyor. Bu işlemi polis yapıyor.

     Gazze'ye elektrik tamamen kesildi
    Gazze'ye elektrik tamamen kesildi Haberi Görüntüle
     Mühimmat taşıyan ABD uçağı İsrail'e ulaştı
    Mühimmat taşıyan ABD uçağı İsrail'e ulaştı Haberi Görüntüle
     Tel Aviv'den kalkan son uçaklar İstanbul Havalimanı'na indi
    Tel Aviv'den kalkan son uçaklar İstanbul Havalimanı'na indi Haberi Görüntüle
     Gazze'ye gece boyu saldırı!
    Gazze'ye gece boyu saldırı! Haberi Görüntüle
    ÖNERİLEN VİDEO
    Şurada Paylaş!
    Yazı Boyutu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

    Habertürk Anasayfa