Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

    İçmimariye ilgi duyanlar ve stiller hakkında bilgi sahibi olanlar, hayallerinizdeki evi kendileri de tasarlayabilir. Bir içmimarla ne zaman iş birliği yapmak gerektiği hakkında açıklamalarda bulunan içmimar Nur Gül Arslan, her konutun içmimar tarafından tasarlanmasının gerekmediğini söyledi.

    Nur Gül Arslan, içmimari projesi inşaat firması tarafından hazırlanmış konutlarda içmimarlar ile çalışmaya gerek duyulmayabileceğini ifade etti. Arslan, kullanışlı şekilde tasarlanmış birçok evin kullanıcıyı tatmin edeceğini söyledi. Arslan, “Eğer konutu üreten inşaat firması, kullanıcının konforunu, ürettiği konutun fonksiyonel ve estetik görünmesini umursadıysa; kesinlikle içmimari projelerini de hazırlatmıştır. Odalarda dolapların, koltukların veya yatakların geleceği yerler öngörülerek tesisatlar ona göre çekilmiş, kullanışlı şekilde alanlar bölünmüş, renkdokumalzeme ile de iyi bir görünüm yakalanmıştır. Standartların yakalandığı bu konutlarda kullanıcının bir içmimarla çalışmasına çok da gerek olmayabilir. Neticede herkes özel eşyalarıyla hacimleri kişiselleştirerek özgün iç mekanlar oluşturup yaşamlarını idame ettirebilir” dedi.

    “Standartlar sizi memnun etmiyorsa”

    Nur Gül Arslan, standartların herkesi memnun etmeyebileceğine de dikkat çekerek, “Standartların yeterli gelmediği durumlarda yeniden bir içmimari proje hazırlanmalıdır. Bölümler yeniden tasarlanacak, mutfak, banyo, giyinme odaları veya ağırlama salonu, yemek odası gibi alanlar farklı konumlandırılacaksa ya da daha özel oluşturulacaksa, bir içmimarla çalışmanız gerekir. İkinci el konutta da bu geçerli. Eğer mevcut hali sizi memnun ediyorsa gerek yok. Memnuniyet hali, hem kullanışlılık anlamında bir konforu hem de gözünüze güzel gelen estetik konforu kapsar. Ama konut tadilat istiyorsa, değişiklikler gerekliyse yine bir içmimara danışmanız gerekmekte” şeklinde konuştu.

    “‘Pahalı olur’ diye düşünmeyin”

    Tüm Yerel Haberler
    Bursa İlçeleri
    Tüm Bursa Haberleri
     Bursa

    Bursa

    Nöbetçi Eczaneler

    Şurada Paylaş!
    Yazı Boyutu

    Günün Önemli Manşetleri

    Benzer Haberler

    Habertürk Anasayfa