Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "Sevgili dostum Özhan Canaydın her zaman Türk sporuna verdiği değerli hizmetleriyle anılacaktır" dedi.

Aziz Yıldırım kulübün internet sitesinde yer alan başsağlığı mesajında şunları kaydetti:
''Değerli dostum, spor adamı ve gerçek bir beyefendi Sayın Özhan Canaydın'ı kaybettiğimize dair üzücü bir haber almış bulunuyorum. Galatasaray Spor Kulübü'nde başkanlık görevi yapmış değerli bir spor adamını kaybettik. Kendisinin tarzı ve beyefendiliğiyle spor dünyasına sağlamış olduğu katkılar tartışılmaz. Sevgili dostum Özhan Canaydın her zaman Türk sporuna verdiği değerli hizmetleriyle anılacaktır. Kendisine Tanrı'dan rahmet, ailesi sevenleri, Galatasaray ve tüm spor camiasına başsağlığı diliyorum.''

FENERBAHÇE KULÜBÜ'NDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, ''Galatasaray Spor Kulübü'nün eski başkanlarından Sayın Özhan Canaydın'ın yaşamını yitirdiğini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Sayın Özhan Canaydın'a Tanrı'dan rahmet, ailesi sevenleri ve tüm Galatasaray camiasına başsağlığı diliyoruz'' ifadelerine yer verildi.

TFF'DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Federasyonun internet sitesinde yer alan mesajda, şu ifadelere yer verildi:
''Türk futboluna çok önemli hizmetlerde bulunmuş değerli spor adamı Özhan Canaydın, tedavi gördüğü Bursa Acıbadem Hastanesi'nde hayata gözlerini yumdu. 2002-2008 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığını ve ayrıca Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığını yürütmüş olan Özhan Canaydın'ın aramızdan ayrılışı nedeniyle acımız büyük. Merhum Özhan Canaydın'a Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Galatasaray camiasına ve tüm spor ailesine başsağlığı diliyoruz.''

TRABZONSPOR KULÜBÜ'NDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Bordo-mavili kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, "Türk futbolunda centilmen kişiliği ve örnek spor adamlığıyla ön plana çıkan, Fair-Play ruhunun önemli temsilcilerinden Galatasaray Kulübü ve Kulüpler Birliği eski Başkanı Özhan Canaydın'ın vefatından derin üzüntü duyduk. Merhum Canaydın'a Yüce Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve Galatasaray camiasına sabırlar diliyoruz. Türk futbolunun başı sağolsun" denildi.

BURSASPOR KULÜBÜ'NDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Yeşil-beyazlı kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, "Bursamızın çok değerli sanayicilerinden Galatasaray Spor Kulübü`nün eski Özhan Canaydın`ı kaybettik. Bir süredir pankreas kanseri ile mücadele eden Canaydın, tedavi gördüğü Bursa Acıbadem Hastanesi`nde akşam saatlerinde vefat etti. 67 yaşında aramızdan ayrılan Canaydın`a Allah`tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı dileriz. Spor camiamızın başı sağolsun" denildi.

SİVASSPOR KULÜBÜ'NDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Sivasspor Kulübü'nde yer alan açıklamada, "Uzun bir süredir tedavi gören Galatasaray eski başkanı Özhan Canaydın, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Sivasspor olarak Merhuma Allah'tan rahmet; ailesi, yakınları ve Galatasaray camiasına başsağlığı dileriz" ifadelerine yer verildi.

BEŞİKTAŞ KULÜBÜ'NDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Beşiktaş Kulübü, Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Özhan Canaydın'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı. Siyah-beyazlı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Galatasaray Spor Kulübü'nün eski başkanı, değerli futbol adamı Özhan Canaydın'ın vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Özhan Canaydın'ın Türk sporuna yaptığı değerli katkılar ve centilmen sporcu duruşu hiçbir zaman unutulmayacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, Galatasaray Spor Kulübü başta olmak üzere tüm spor camiasına başsağlığı diliyoruz.''

GAZİANTEPSPOR KULÜBÜ'NDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Gaziantepspor Kulübü, Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Özhan Canaydın'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Kırmızı-siyahlı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
''Bir süredir pankreas kanseri ile mücadele eden Galatasaray Kulübü ve Kulüpler Birliği eski başkanı Özhan Canaydın'ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Özhan Canaydın'a Allah'tan rahmet, Galatasaray camiasına ve kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz.''

ANKARAGÜCÜ KULÜBÜ'NDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Ankaragücü Kulübü, Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Özhan Canaydın'ın vefatıyla ilgili başsağlığı mesajı yayımladı.

Kulübün internet sitesinde yer alan mesajda, şöyle denildi:
''Duruşuyla, efendiliğiyle tüm spor kamuoyunun takdirini toplayan Galatasaray Spor Kulübü'nün eski başkanı Özhan Canaydın'ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Canaydın'ın Türk sporunda birleştirici ve centilmen duruşu hiçbir zaman unutulmayacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, Galatasaray Spor Kulübü başta olmak üzere tüm spor camiasına başsağlığı dileriz.''

MANİSASPOR KULÜBÜ'NDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
''Galatasaray'ın eski başkanlarından Özhan Canaydın'ın Bursa Acıbadem Hastanesi'nde verdiği yaşam mücadelesine yenik düşerek vefat ettiğini üzüntüyle öğrendik. Sayın Canaydın'a Allah'tan rahmet, ailesine ve Galatasaray camiasına başsağlığı diliyoruz.''

KAYSERİSPOR KULÜBÜ'NDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Kayserispor yönetimi, Galatasaray camiasına baş sağlığı diledi.
Kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, ''Galatasaray eski başkanlarından Özhan Canaydın 22 Mart 2010 Tarihinde 23.34'te vefat etmiştir. Kulübümüz adına Canaydın'a Allah'tan rahmet, ailesine ve Galatasaray camiasına baş sağlığı diliyoruz'' ifadelerine yer verildi.

ORDUSPOR KULÜBÜ'NDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Orduspor Kulübü, Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Özhan Canaydın'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.
Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
''Türk sporunun saygın isimlerinden eski Galatasaray başkanı Sayın Özhan Canaydın'ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Orduspor camiası olarak merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına ve Türk Spor Camiası'na baş sağlığı diliyoruz.''

KARDEMİR KARABÜKSPOR KULÜBÜ'NDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Bank Asya 1. Lig takımlarından Kardemir Karabükspor'da, kulüp başkanı Hikmet Ferudun Tankut, Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Özhan Canaydın'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Hikmet Ferudun Tankut, Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı, değerli futbol adamı Özhan Canaydın'ın vefatından derin üzüntü duyduğunu belirtti.

Canaydın'ın Türk futbolunda centilmen kişiliği ve örnek spor adamlığıyla ön plana çıktığını anlatan Tankut, şunları kaydetti:
''Canaydın'ın Türk sporuna yaptığı değerli katkılar hiçbir zaman unutulmayacaktır. Kendisi her zaman Fair-play ruhunun önemli bir temsilcisi olmuştur. Özhan Canaydın'a yüce Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve Galatasaray camiasına sabırlar diliyorum. Türk futbolunun başı sağolsun.''

VOLEYBOL FEDERASYONU'NDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Voleybol Federasyonu, Galatasaray Kulübü'nün eski Başkanı Özhan Canaydın'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.
Voleybol Federasyonu'nun internet sitesinden yapılan açıklamada, ''Türkiye Voleybol Federasyonu olarak merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve Galatasaray camiasına başsağlığı diliyoruz'' ifadesine yer verildi.

ANTALYASPOR KULÜBÜ'NDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Antalyaspor Yönetim Kurulu, eski başkan Özhan Canaydın'ın vefatı dolayısıyla Canaydın'ın ailesi ve Galatasaray Kulübüne başsağlığı diledi.

Antalyaspor Yönetim kurulu olarak Galatasaray Kulübüne gönderilen baş sağlığı mesajında, ''Galatasaray Spor Kulübü eski başkanlarından, değerli spor adamı Özhan Canaydın'ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesi başta olmak üzere tüm sevenleri ve Galatasaray camiasına başsağlığı dileriz'' denildi.

DEMİREL'DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Galatasaray Kulübü'nün eski Başkanı Özhan Canaydın'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Turgay Demirel, federasyonun internet sitesinden yayınladığı mesajında şunları kaydetti:

''Türk basketboluna uzun yıllar sporcu ve yönetici olarak üst seviyede hizmetlerde bulunmuş, değerli spor adamı, Galatasaray Spor Kulübü eski başkanı Özhan Canaydın'ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyim.

Galatasaray Kulübü'ne önce basketbolcu, daha sonra yönetici ve kulüp başkanı olarak büyük hizmetlerde bulunan Özhan Canaydın, Türk sporunun kıymetli spor adamlarından birisiydi. Çok müstesna bir kişiliğe sahip olan Özhan Canaydın, tarzı ve beyefendiliği ile Türk sporuna son derece önemli katkılarda bulunmuştur.

Merhum Özhan Canaydın'a Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına, Galatasaray camiasına, spor ailesine başsağlığı ve sabır dilerim. Kendisini her zaman sevgi ve saygıyla hatırlayacağız.''

GENÇLERBİRLİĞİ KULÜBÜ'NDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Gençlerbirliği Kulübü, Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Özhan Canaydın'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Kulübün internet sitesinde yer alan mesajda, şu ifadelere yer verildi:

''Türk futbolunda örnek spor adamlığı ve centilmen kişiliğiyle ön plana çıkan, Galatasaray Kulübü ve Kulüpler Birliği Vakfı eski Başkanı Özhan Canaydın vefat etti. Merhum Canaydın'a Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve Galatasaray camiasına başsağlığı diliyoruz. Türk futbolunun başı sağolsun.''

ADANASPOR KULÜBÜ'NDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Bank Asya 1. Lig takımlarından Adanaspor'un başkanı Bayram Akgül, Galatasaray'ın eski başkanlarından Özhan Canaydın'ın vefatının tüm futbol camiasını derinden üzdüğünü belirtti.

Akgül, yazılı açıklamasında, Canaydın'ın Galatasaray'ın simge isimlerinden biri olduğunu belirterek, başkanlığı döneminde kulübe önemli başarılar kazandırdığını kaydetti

Canaydın'ın vefatının üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Akgül, ''Aramızdan zamansız ayrılışı Türk futboluna gönül veren herkesi derinden üzmüştür'' ifadesini kullandı.

DİYARBAKIRSPOR KULÜBÜ'NDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Diyarbakırspor Kulübü, Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Özhan Canaydın'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.
Kulübün internet sitesinde yer alan mesajda, şu ifadelere yer verildi:
''Türk futbolunda örnek spor adamlığı ve centilmen kişiliğiyle ön plana çıkan, Galatasaray Kulübü eski Başkanı Özhan Canaydın Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet, başta kederli ailesi ve yakınları olmak üzere tüm Galatasaray camiasına başsağlığı diliyoruz.''

İSTANBUL BŞB KULUBÜ'NDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Özhan Canaydın'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Lacivert-turunculu kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''2002-2008 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığı'nı ve  Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı'nı yürütmüş olan Özhan Canaydın'ın aramızdan ayrılışı nedeniyle acımız büyük.

Merhum Özhan Canaydın'a Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Galatasaray camiasına ve tüm spor camiasına başsağlığı diliyoruz.''

İZVAK'TAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
İzmir Gücü Spor Vakfı Başkanı Erdoğan Tözge, Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Özhan Canaydın'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Tözge, mesajında Canaydın'ın ölümünden büyük üzüntü duyduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

''Galatasaray camiasının yetiştirdiği değerli spor adamı Özhan Canaydın'ın vefatı, İzmir spor camiasında da büyük üzüntüye yol açmıştır. Canaydın, kulüp başkanlığı ve Kulüpler Birliği başkanlığı döneminde yönetim tarzı ve örnek kişiliği ile toplumun takdir ve sevgisini kazanmış bir spor adamıydı. Galatasaray ve Türk spor camiasının başı sağolsun.''

ÖKSÜZ'DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Kasımpaşa Kulübü Başkanı Hasan Hilmi Öksüz, eski başkan Özhan Canaydın'ın vefatı nedeniyle Galatasaray Kulübü'ne başsağlığı mesajı gönderdi.

Öksüz, Galatasaray Kulübü'ne gönderdiği yazıda, ''Değerli futbol adamı, Galatasaray Kulübü eski başkanı Özhan Canaydın'ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Türk sporuna yaptığı değerli katkılar ve centilmen beyefendi sporcu duruşu unutulmayacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve Galatasaray Kulübü'ne ve tüm spor camiasına başsağlığı dileriz'' dedi.
 

KBF'DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Kulüpler Birliği Vakfı, vakfın ve Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Özhan Canaydın'ın vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayınladı.

Açıklamada şöyle denildi:

''Eski Galatasaray Kulübü ve Kulüpler Birliği Vakfı'nın değerli başkanı Özhan Canaydın'ın vefat haberini derin üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Türk sporuna uzun yıllar büyük emek veren ve gelişmesi için çaba harcayan Canaydın'ın erken vefatı, spor kamuoyunu da derin acıya boğmuştur. Canaydın ailesine ve Türk spor kamuoyuna başsağlığı dileriz.''

BAŞESGİOĞLU'NDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Spordan Sorumlu Eski Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Galatasaray Kulübü eski başkanlarından Özhan Canaydın'ın vefatı nedeniyle yayınladığı başssağlığı mesajında, ''Ailesi ve tüm spor camiasına başsağlığı dilerim'' dedi.

Başesgioğlu, Canaydın'ın centilmen kişiliği ve başarılarıyla örnek bir isim olduğunu belirterek, ''Merhuma Allah'dan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm spor camiasına başsağlığı dilerim'' ifadelerini kullandı.

TERİM'DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
TFF Milli Takımlar Eski Sorumlusu Fatih Terim, Galatasaray Külübü eski başkanlarından Özhan Canaydın'ın vefatıyla ilgili, ''Türk futbolunun ve Galatasaray'ın başı sağolsun'' dedi.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikalarında ziyaret ettiği Canaydın ailesine başsağlığı dileğinde bulunan Terim, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, Özhan Canaydın'ın birlikte çalıştığı başkanlardan biri olduğunu anımsattı.

Terim, Canaydın'ın iyi bir sporcu ve iyi bir spor adamı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Türk futbolunun ve Galatasaray'ın başı sağolsun. Allah rahmet eylesin, toprağı bol olsun. Gönlü güzel bir insandı. Uzun zamandır bu illetle uğraşıyordu, buna rağmen dik durmaya çalıştı. Onu yenmek için çok çabaladı. Takdiri ilahi, yapacak birşey yok. Ailesine ve Galatasaray camiasına sabırlar diliyorum.''

Bir gazetecinin ''Ardında bıraktığı en önemli şey nedir?'' sorusu üzerine Terim, şöyle konuştu:

''Özhan bey herkesin sevdiği, saygı duyduğu biriydi. Hiçbir zaman aramalarını durdurmazdı. Hep arar, sorardı. Sevgi, saygı dolu bir insandı. Farklı bir çizgisi vardı. Uzun zamana dayalı bir birlikteliğimiz oldu. Hoca-başkan, hoca-yöneci olarak beraber olduk. En son mili takım kampında beni aradı, geldi, ziyaret etti. İlişkileri herkesle sevgi, saygı çerçevesinde gerçekleşmiştir. Herkese kötü gününde yetişen bir insandı.''

İPEK'TEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Denizlispor Başkanı Ali İpek, yaşamını yitiren Galatasaray Kulübü eksi başkanlarından Özhan Canaydın'ın, Türk sporuna çok önemli hizmetler verdiğini belirtti.

İpek, Özhan Canaydın'ın tedavi gördüğü hastanede vefatı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Canaydın'ın Türk sporuna çok önemli hizmetler verdiğini ve bu hizmetlerin hiç unutulmayacağını ifade ederek, şunları kaydetti:

''Spor camiamızın değerli büyüğü, kıymetli ağabeyimiz Özhan Canaydın'ı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Merhuma Allah'tan rahmet, Türk spor kamuoyuna ve değerli ailesine baş sağlığı dileriz. Türk spor camiasının başı sağolsun.''
 

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları'nı ve Gizlilik Sözleşmesi'ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

BU EKRANI KAPATMAK İÇİN TIKLAYIN!
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(30)
* Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!