Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Bakan Bozdağ'dan İstiklal Caddesi'ndeki bombalı patlamaya ilişkin açıklama: "Kalktıktan 1-2 dakika sonra patlama meydana geliyor..." - İstiklal Caddesi patlaması nasıl ve neden oldu?
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı bir televizyon programında bugün Beyoğlu'nda İstiklal Caddesi'nde yaşanan bombalı saldırıya dair bilgiler paylaştı.

    Saldırıya dair iki ihtimalin olduğunu söyleyen Bakan Bozdağ, "Ya o poşet veya çanta onun içinde düzenek var kendi patlıyor ya da uzaktan birisi patlatıyor. Şu anda bunların hepsi inceleniyor" dedi.

    Adalet Bakanı Bozdağ, saldırganın isminin henüz belli olmadığını bildirdi. Saldırgana dair bir görüntünün ellerinde olduğunu ifade eden Bozdağ, "Kadın olduğu belli. Bütün kayıtlar takip ediliyor. Şu anda peşinde bir takım görevliler de var. İz süren arkadaşlarımız var. Onlar da konuyu takip ediyorlar" diye konuştu.

    İSTİKLAL CADDESİ'NDE BOMBALI SALDIRI

    Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde saat 16.20 sularında bombalı saldırı meydana geldi. Olayda 6 kişi hayatını kaybetti, 2'si ağır 81 kişi de yaralandı.

    REKLAM
     İstiklal Caddesi'nde patlama! 6 kişi hayatını kaybetti
    İstiklal Caddesi'nde patlama! 6 kişi hayatını kaybetti Haberi Görüntüle

    Cumhurbaşkanı Erdoğan da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay da açıklamalarında saldırının bir terör saldırısı olduğu ihtimali üzerinde durduklarını söyledi.

    Bakan Soylu ve Bakan Bozdağ da, patlamanın meydana geldiği İstanbul'a hareket etti. Adalet Bakanı Bozdağ da, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, İstiklal Caddesindeki patlamayla ilgili sekiz savcı ve iki başsavcıvekili görevlendirildiğini bildirdi.

    Patlamanın ardından Türkiye'deki internet servis sağlayıcıları tarafından sosyal medya platformlarına erişimin kısıtlandığı öğrenildi.

    Fotoğraf: AA

    ÖNERİLEN VİDEO
    Haberi Hazırlayan: Mehmet Arslan
    Yazı Boyutu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

    Habertürk Anasayfa