Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan Bitlis'te konuşuyor

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis Kamu ve Özel Yatırımları Toplu Açılış Töreni'nde konuştu.

    Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle: "Son yıllarda özel sektörün şehrimize olan yatırımları artıyor. Özellikle tekstil alanındaki yatırımlar artıyor. Bitlis tekstil alanında tüm bölgenin üretim merkezi haline geliyor. Yeter ki siz üretin yatırım yapın. Türkiye'yi yatırım, istihdam ihracat yoluyla büyütme hedefimizi hayata geçireceğiz.

    "BİTLİS'E 55 TESİS KAZANDIRDIK"

    Bitlis'e son yıllarda toplam 40 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptık. 19 adet spor tesisi kazandırdık. Vatandaşlarımız arasında ayrım yapmadığımız gibi illerimiz, bölgelerimiz arasında da ayrım yapmayız. İktidara geldiğimizde şehrimizde atık su arıtma tesisi yokken bugün 4 atık su tesisimizle hizmet veriyoruz.

    REKLAM

    Bitlis Çevre Yolu'nu da tamamladık. Aralarında çok önemli ulaştırma projelerinin olduğu projeleri de yıl sonuna kadar tamamlıyoruz. Bitlis'e toplam 55 tesis kazandırdık. Bitlis, Ahlat ve Güroymak'a doğalgaz arzını tamamladık. Önümüzdeki dönemde Hizan ve Adilcevaz'a doğalgaz arzını kazandıracağız.

    "SORUN VARSA ÇÖZECEK OLAN CUMHUR İTTİFAKI'DIR"

    Bitlis'in organize sanayi bölgesinden çıkan ürünler pek çok ülkede raflarda yer alıyor. Şimdi önümüzde mahalli idareler seçimi var. Son 3 ayda şahit olduğumuz muhalefetin perişan durumu bir kez daha göstermiştir. Bunların kendi ikballerini kurtarmak dışında hiçbir gündemleri yoktur. Ölmüş atı kamçılamanın kimseye faydası olmaz. Sorun varsa çözecek olan Cumhur İttifakı olarak biziz. Türkiye Yüzyılı'nı inşa edecek olan biziz."

    REKLAM

    SELÇUKLU MEZARLIĞINI ZİYARET ETTİ

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ahlat'taki Selçuklu mezarlığını ziyaret etti. Malazgirt Zaferi'nin 952. yıl dönümü etkinlikleri için Ahlat'a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi'ndeki dünyanın en büyük Türk İslam mezarlığı olma özelliğini taşıyan Selçuklu Meydan Mezarlığı'na ziyarette bulundu.

    AA'da yer alan habere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ve kuvvet komutanları da eşlik etti.

    AHLAT'TA AÇIKLAMALAR

    Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Ahlat'ta Malazgirt Zaferi'nin 952.yıl dönümü etkinliklerinde açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

    "Bizi anlamak isteyenler, bizi tanımak isteyenler buraya gelsin. Ahlat'ı ve Malazgirt'i ziyaret etsin. Ahlat 8 bin 200 ecdat mezarıyla birlikte bu topraklardaki mevcudiyetimizin sicil belgesidir. Selçuklu kabristanındaki her bir şahideyi aynı zamanda bir hafıza kaydı olarak görüyoruz.

    Şair bakın buraları nasıl anlatıyor: Ahlat yurdun tapusudur. Şehri ecdat yapısıdır. Büyük Malazgirt Zaferi fetihlerin kapısıdır.

    Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet nesli olarak birlikte geleceğe yürüyoruz. Tarihimizde zaferler ayı olarak geçen ağustos ayını hep birlikte idrak ediyoruz. Bugün Ahlat'tayız, yarın Malazgirt'teyiz, 30 Ağustos'ta Ankara'da olacağız."

    ÖNERİLEN VİDEO
    Şurada Paylaş!
    Yazı Boyutu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

    Habertürk Anasayfa