• Zehirli gazlardan karbon monoksit, azot oksit ve eser miktarda kansere neden olan radyoaktif parçacıkları bünyesinde barındıran tütün ürünlerinin tümü zararlıdır. Bağımlılık yapan nikotin, beyne zarar verir. Sigaranın her dumanında size zarar veren toksik gazlar vardır. Bu gazlar akciğerlerinizden kan dolaşımınıza geçer ve vücudun tüm organlarını etkiler. Tütün ürünlerinin tümünde tehlikeli hastalıklara yol açabilecek kimyasallar vardır.

 • ELMA

  Elma vücudunuzu nikotinden oldukça hızlı arındıracaktır. Düzenli olarak tüketilen elma, akciğer fonksiyonlarını artırır ve balgam attırarak ciğerleri temizler. Canınız sigara içmek istediğinde elma tüketebilirsiniz. Nikotin isteğiniz azalacaktır. 

 • MUZ

  Muz, sigarayı bırakmak için size yardımcı olabileceği gibi sigaranın vücudunuza verdiği zararı da en aza indirmektedir. İçerisinde bulunan potasyum ve B vitamini sayesinde vücudunuzu sigaranın verdiği zararlardan arındırır.

 • ARMUT

  Sigarayı bırakmak için şeker oranı yüksek olan meyvelerden armut tercih edebilirsiniz. Tatlı meyveler nikotin isteğinizi bastıracaktır.

   

 • PORTAKAL

  Yaşamımızı tehdit eden ve birçok hastalığa kapı açan sigarayı bırakmak için, etkili olan meyvelerin arasında portakal da bulunuyor. C vitamini deposu olan portakal, nikotin isteğini azaltıyor ve bu sayede sigara içme isteğinizi yok ediyor.