KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Huawei

Huawei Technologies Co. Ltd., kısa adıyla HUAWEI, merkezi Çin'in Şenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirketir. Huawei, 2012 yılı itibariyle, Ericcsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomunikasyon cihazı üreticisi konumuna gelmiştir. Huawei 1987 yılında, eski bir subay olan Ren Zhengfei tarafından kendisine ait özel bir şirket olarak kurulmuştur. Huawei'nin temel amacı kurulduğu günden beri ağ ve telekomunikasyon cihazları üretmek ve bu cihazları Çin ve diğer yabancı ülkelere pazarlayıp teknik destek hizmeti sağlamak olmuştur. Şirketin 2010 yılı verlerine göre dünya üzerinde 140 binden fazla çalışanı vardır ve çalışanların yarısına yakını ARGE (Araştırma & Geliştirme) alanında çalışmaktadır. Huawei, Türkiye de dahil olmak üzere, çeşitli ülkelerde toplam 20 tane ARGE enstitüsüne sahiptir.


Huawei'nin en çok tercih edilen telefonları U8850 Vision ve Acsend P1 olarak bilinmektedir.

HUAWEI ÜRÜNLERİ

Akıllı Telefonlar                                                                                           Tabletler

- U8850 Vision                       -  Ascend P7                                       MediaPad

- Ascend D2                           - Ascend Mate                                    MediaPad 7 lite

- Ascend G 7                          - Ascend W1                                       MediaPad 10 FHD

- Ascend G 300                       - Ascend W2                              

- Ascend G 301                       - Ascend Y 100

- Ascend G 330                       - Ascend Y 200

- Ascend G 350                       - Ascend Y 201 pro

- Ascend G 510                       - Ascend Y 300

- Ascend G 600                       - Huawei U 8230

- Ascend D1 Quad XL               - Honour

- Ascend G 610                       - IDEOS X3

- Ascend G 615/Honour 2         - IDEOS X5

- Ascend P1                            - Sonic

- Ascend P2                            - Vision

- Ascend P6

Huawei Haberleri

 • 5 segmente 5 yeni ürün

  Teknoloji, 25 Kasım 2021

  5 segmente 5 yeni ürün

  Huawei Tüketici Elektroniği Grubu, düzenlediği online toplantı ile piyasaya sunduğu yeni ürünlerini tanıttı. MateBook 14s, nova 9, Watch GT 3, FreeBuds Lipstick ve MateView GT’nin tanıtıldığı etkinlikte, Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Türkiye Ülke Müdürü Allen Yao, şirketin Türkiye pazarındaki güncel verilerini de paylaştı.

 • 'Sürdürülebilir Avrupa için çalışıyoruz'

  Teknoloji, 01 Kasım 2021

  'Sürdürülebilir Avrupa için çalışıyoruz'

  Huawei, Viyana’da düzenlenen, Avrupa için sürdürülebilir bir gelecek vizyonunun ele alındığı “Huawei Avrupa İnovasyon Günü” etkinliğine ev sahipliği yaptı.

 • Pandemi akıllı saat talebini artırdı

  Teknoloji, 06 Ekim 2021

  Pandemi akıllı saat talebini artırdı

  IPSOS ve Huawei, 2021 yılının temmuz ayında, 18-56 yaş arası kişiler arasında gerçekleştirdiği araştırma ile Türkiye’nin pandemi sürecinde fiziksel ve zihinsel sağlık durumuna, kişilerin bu konularda yaşadıkları sorunlara ve önlemler ile giyilebilir cihaz satın alma ve kullanım tercihlerine ışık tuttu. İşte araştırmadan çıkan ilginç sonuçlar...

  Hangi ülkede en hızlısı hangisi?

  Teknoloji, 20 Eylül 2021

  Hangi ülkede en hızlısı hangisi?

  Mobil internette ortalama veri indirme (download) hızı en yüksek olan telefon modelleri analiz edildi. İşte ülke ülke ortalama ‘download’ hızı en yüksek çıkan telefon modelleri...

  'Gelecek' projesinin Türkiye ayağı başladı

  Teknoloji, 15 Eylül 2021

  'Gelecek' projesinin Türkiye ayağı başladı

  Huawei'in “Gelecek için Tohumlar 2021” projesinin Türkiye ayağına ‘start’ verildi. Bu yıl da pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirilecek olan programda 5G, yapay zekâ ve bulut teknolojilerinin yanı sıra; liderlik, kültür ve iletişim eğitimleri de verilecek.

 • 100 milyon barajını aştı

  Teknoloji, 14 Eylül 2021

  100 milyon barajını aştı

  Huawei’nin yaklaşık 3 ay önce yayınladığı kendi işletim sistemi HarmonyOS 2’nin kullanıcı sayısı 100 milyonu geçti. Çinli şirket, HarmonyOS geliştiricilerinin sayısının ise geçen yıla göre 10 kat artışla 1.3 milyonu aştığını duyurdu.

 • Huawei'nin üst düzey yöneticisi Wanzhou'nun talebine ret

  Dünya, 10 Temmuz 2021

  Huawei'nin üst düzey yöneticisi Wanzhou'nun talebine ret

  Kanada’da 2018’de tutuklanan Çin’in telekomünikasyon alanındaki dev firmalarından Huawei’nin sahibinin kızı ve Mali İşler Direktörü (CFO) Meng Wanzhou'nun iade duruşmasına yeni kanıt sunma talebi geri çevrildi.

 • İlk ürünleri Türkiye’de

  Teknoloji, 24 Haziran 2021

  İlk ürünleri Türkiye’de

  Çinli Huawei’nin geliştirdiği işletim sistemi HarmonyOS ile çalışan ilk ürünler, Türkiye’de satışa sunuldu. Huawei Türkiye’nin bu ay itibariyle atanan yeni Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Allen Yao’nun katılımıyla düzenlenen toplantıda HarmonyOS’un yanı sıra; MatePad 11, Watch 3 Serisi, FreeBuds 4 sahneye çıktı.

  Huawei yeni tabletini tanıttı

  Teknoloji, 03 Haziran 2021

  Huawei yeni tabletini tanıttı

  Huawei yeni tableti MatePad Pro'nun tanıtımını gerçekleştirdi. Firmanın Tüketici Elektroniği Grubu COO'su Kevin Ho, “Yeni Huawei MatePad Pro, kullanıcılara daha üretken ve yaratıcı olmaları için ilham verecek mükemmel bir araç. Yeni HarmonyOS 2 ile kullanıcılar, uygulamalardan ve hizmetlerden tamamen yeni yollarla yararlanabilir ve her zamankinden daha akıllı çalışabilirler” açıklamasında bulundu

 • Kandaki oksijeni bilekten ölçüyor

  Teknoloji, 03 Mayıs 2021

  Kandaki oksijeni bilekten ölçüyor

  Tüm gün kandaki oksijen doygunluğunu (SpO2) ölçebilen, SpO2 seviyesi düştüğünde kullanıcıyı uyaran Huawei’nin yeni akıllı saati Huawei Watch Fit Elegant, Türkiye’de satışa sunuldu.

 • Akıllı telefonda nefes kesen rekabet!

  Teknoloji, 30 Nisan 2021

  Akıllı telefonda nefes kesen rekabet!

  Koronvirüsün pandemisi öncesinde günde ortalama 3 milyon adet olan küresel akıllı telefon satışları, bu yılın ilk çeyreğinde 4 milyona dayandı. Rekor üstüne rekor kıran 'Yeni Çinliler' yüzde 60’lık büyüme oranlarını da geçerek, Apple’ın ensesine yapıştı...

 • Huawei'nin otomobili yüzünü gösterdi

  Otomobil, 22 Nisan 2021

  Huawei'nin otomobili yüzünü gösterdi

  Teknoloji şirketi Huawei, bir süredir beklenen otomobilinin üzerindeki örtüyü kaldırdı. Şirketin Çinli otomotiv üreticisi Seres ortaklığında geliştirdiği ilk otomobili, elektrikli bir crossover olarak tanıtıldı. Seres SF5 isimli bu otomobilin, Çin pazarında Huawei tarafından pazarlanacağı açıklandı. Otomobilin gücü 405 kW, torku ise 820 Nm olarak açıklanıyor. Araçta yer alan 1.5 litrelik dört silindirli benzinli motor ise menzil artırıcı bir jeneratör görevi görüyor. Bu sayede Huawei'nin otomobilinin menzili 1000 kilometreye kadar çıkıyor

  Pandemi onun can suyu oldu!

  Teknoloji, 19 Nisan 2021

  Pandemi onun can suyu oldu!

  Pandemi, yıllardır kan kaybeden tablet pazarını, son 8 yılın dibinden çıkardı. 2014 yılından bu yana sürekli düşen tablet satışları, 2020’deki koronavirüs pandemisi ile tekrar artışa geçti.

  Covid-19 yılında 137 milyar dolarlık gelir yazdı

  Teknoloji, 01 Nisan 2021

  Covid-19 yılında 137 milyar dolarlık gelir yazdı

  2020 yılı faaliyet raporunu açıklayan Huawei’nin gelirleri yüzde 3.8 artışla 136.7 milyar dolara çıktı. Bu rakamın yüzde 54’ü Tüketici Elektroniği Grubu’ndan gelirken, Huawei Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Ken Hu, "2021'de yine karmaşık ve değişken bir küresel ortamda var olmaya devam edeceğiz" dedi.

 • Rüzgarın sesini yapay zeka ile kesiyor

  Teknoloji, 24 Mart 2021

  Rüzgarın sesini yapay zeka ile kesiyor

  Çinli teknoloji markası Huawei, FreeBuds kablosuz kulaklık serisine, yeni TWS kulaklıkları FreeBuds 4i’yi ekledi. Huawei FreeBuds 4i, gürültüyü aktif olarak ortadan kaldırabilen tersine çevrilmiş 22dB gücünde akustik ses dalgaları oluşturmak için yerleşik akustik bileşenler ve algoritmalar kullanıyor.

 • Dizüstüne 2 yeni model ekledi

  Teknoloji, 16 Mart 2021

  Dizüstüne 2 yeni model ekledi

  Huawei, ilk 16 inç dizüstü bilgisayarı olan MateBook D16, en üst seviye dizüstü bilgisayarı olan MateBook X Pro’nun yeni versiyonu ve akıllı gürültü engelleme özelliğine dünyanın ilk tam kablosuz kulaklık serisi FreeBuds’ın yeni üyesi FreeBuds 4i ürünleri tanıttı.

 • Telefon değil sadece 'ekran' fiyatı!

  Teknoloji, 12 Mart 2021

  Telefon değil sadece 'ekran' fiyatı!

  Apple, Samsung ve Huawei’nin amiral gemisi telefonlarında garanti kapsamı dışındaki ekran değişim ücretleri aldı başını gidiyor. Telefon fiyatının yüzde 20’lerini aşan rakamları gören ekran değişim ücretleri 3 bin TL’leri bulmuş durumda. Katlanabilir ekranlı modellerde ise bu fiyatlar 5 bin TL ile 10 bin TL arasında. İşte iPhone 12,  Galaxy S21, Galaxy Note 20, Mate 40 ve P40 Pro modellerinin ekran değişim ücretleri...

  Huawei'nin Mali İşler Direktörü'nün davası Kanada'da başladı

  Teknoloji, 01 Mart 2021

  Huawei'nin Mali İşler Direktörü'nün davası Kanada'da başladı

  Kanada'da 2018'de tutuklanan Çinli teknoloji devi Huawei'nin sahibi Rın Cıngfey'nin kızı ve şirketin Mali İşler Direktörü (CFO) Mıng Vancou'nun ABD'ye iadesinin ele alınacağı duruşmalar başladı.