KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Kadir Doğulu

19 Nisan 1982’de Mersin’de doğan Kadir Doğulu, ilkokul ve lise eğitimi burada tamamladı. 2000 yılında İstanbul’a yerleşen Doğulu, Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nü bitirdikten sonra yiyecek-içecek sektöründe çalışmaya başladı. 

Oyunculuk yeteneği keşfedilen Doğulu, 2010 yılında “Küçük Sırlar” dizisi ile görsel sanatlar kariyerine başladı. İlk oyunculuk deneyiminin ardından 2011 yılında "Pis Yedili" adlı dizide yer aldı. Ardından 2013 yılında Peyami Safa’nın aynı adlı romanından uyarlanan "Fatih Harbiye" dizisinde başrolde oynamış olan Kadir Doğulu, 2014 Aralık ayında Fatih Harbiye dizisinin final yapması ile yeni başlayacağı projesine hazırlanmaktadır.

2013 yılında "Bir Hikayem Var" filmiyle beyaz perdeye ilk adım atan Kadir Doğulu, 2014 yılında "Star Işığı X-Factor" şarkı yarışmasının da sunuculuğu üstlenen Kadir Doğulu, "Sevdam Alabora" dizisinde rol aldıktan sonra, "Muhteşem Yüzyıl Kösem" dizisinde Mehmed Giray karakterini canlandırmıştır. Son olarak "Bana Sevmeyi Anlat" dizinde "Alper" karekterini canlandırmaktadır.