Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize Mitinginde konuşuyor!

    Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize Mitingi'nde açıklamalarda bulundu.

    Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle: "Bir taraftan rahmet bir taraftan da hemşehrilerim burada. Sizlerle hasret gidermekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Birileri bizim Rize ile birlikte 81 vilayetimizin tamamına olan şu sevdamızı anlamıyor. Tam 22 yıldır Rizeli kardeşlerimle birlikte yol yürüdük. Şer odaklarına karşı birlikte mücadele ettik. 15 Temmuz kanlı darbe girişimiyle doğrudan istikbalimize kastettiler. Hemen güneyimizde bir teröristan kurmaya çalıştılar. Ekonomimizi mahvetmeye çalıştılar. Bunların hepsini sizlerle birlikte boşa çıkardık.

    REKLAM

    "RİZE'DEN YİNE REKOR BEKLİYORUM"

    Türkiye'yi esir almalarına müsaade etmedik. Türkiye'nin son 21 yılda yazdığı başarı hikayesinin kahramanı 85 milyonun her bir ferdidir. 85 milyon olarak hepimiz biriz, beraberiz, kardeşiz. Siz bu kardeşinize hep sahip çıktınız bize destek oldunuz. Biz de sizin için tüm Türkiye için samimiyetle çalıştık. Siz bize güvendiniz inandınız. Biz de size olan minnet borcumuzu hep daha fazla eser ve hizmet üreterek yerine getirdik. 31 Mart zaferimiz şimdiden hayırlı olsun. Rize'den yine rekor bekliyorum.

    "ÜLKEMİZİ YILLARCA İKİNCİ LİGE MAHKUM ETTİLER"

    Her alanda şampiyonlar liginde oynaması gereken ülkemizi yıllarca ikinci lige mahkum ettiler. Merhum Menderes ülkeye ve millete hizmetin bedelini canıyla ödedi. Rahmetli Özal'ı hiçbir zaman rahat bırakmadılar. Ülkemizi içine girdiği bu cendereden kurtaran hamd olsun biz olduk. Teröristler bizimle baş edemedi. Bunları Gabar'a gömdük. Sınır ötesi devam ediyor.

    "İKİNCİ ASTRONOTUMUZU DA UZAYA GÖNDERECEĞİZ"

    TCG Anadolu'nun ardından geçen ay ikinci en büyük gemimiz olan TCG Derya'yı da donanmamıza teslim ettik. Kendimiz yaptık. İnşallah yakın bir tarihte ikinci astronotumuzu da uzaya göndereceğiz. Azmettik gayret ettik çalıştık ve başardık. Bundan 10 sene 20 sene önce tohumlarını attığımız projelerin meyvelerini almaya başladık. Hayat pahalılığı ve enflasyon başta olmak üzere canımızı acıtan sıkıntıların üstesinden geleceğiz. Bugünkü sorunları çözecek olan yine biziz.

    "BAY KEMAL İSTENMEYEN ADAY OLDU"

    Türkiye'nin en büyük talihsizliği vizyonsuz ve beceriksiz bir muhalefete sahip olmasıdır. CHP'ye her gelen mutlaka bir öncekini mumla aratmıştır. Gelen gideni aratıyor. Bay Kemal 13.Cumhurbaşkanı olacaktı, bir anda istenmeyen adam oldu. Hepsi dağıldı nerede bu altılı masa. Altılı masadan parlamentoda kimse kaldı mı? Hepsi gitti dağıldı. Her birinin Ankara'da bir ofisi var, güle güle kullanın.

    "ADAYLARINI MİLLETE DEĞİL DE YAPAY ZEKAYA SORANLARA DERS VERMEYE HAZIR MIYIZ?"

    Her kesimden vatandaşımıza ulaşmak onlara kulak vermek boynumuzun borcudur. 43 gün kaldı. Sandıklara gidiyor muyuz? 43 gün boyunca durmak yok. CHP'li vatandaşlarımızın siyaset kurumundan umut kesmelerinin önüne geçeceğiz. Yaptıklarımızı anlatıp bu kardeşlerimizin oylarına da talip olacağız. Asla alternatifsiz değilsiniz. Siyasetten beklentiniz hizmet ve eser görmekse hiç uzağa gitmenize gerek yok. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak biz buradayız. Belediye başkanı olarak millete değil de yapay zekaya soranlara, kendi iktidarları uğruna size dayatmada bulunanlara, bölücü örgütün uzantılarıyla DEM'lenenlere, size rağmen siyaset yapanlara bu seçimde esaslı bir ders vermeye hazır mıyız?

    "TEK GAYEMİZ ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK"

    31 Mart'ta tüm Türkiye'de biz çok farklı bir tablo bekliyoruz. Bizim tek bir gayemiz var. O da ülkemize şehirlerimize hizmet etmektir. Sizlerin de desteğiyle yatırım yolculuğumuzu devam ettireceğiz. "

    TRABZON'DA AÇIKLAMALAR

    Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'nin ardından Trabzon'da konuşuyor. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle: "Trabzon siyasi hayatımız boyunca daima yoldaşımız oldu. Biz de buradan aldığımız güçle ülkemiz ve milletimiz için ter döktük. Nice eserlere imza attık. Allah nasip etti sergilediğimiz duruşla tüm dünyada mazlumların ümidi olduk. Birileri karamsarlığa sürüklense de biz daima umudun tarafında yer aldık. Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için çalışırken ülkemiz için her kazanımda sevindik. Yüreğimizin kanadığı anlar oldu. Ama asla şartlara teslim olmadık.

    Yılgınlığa kapılmadık, geri adım atmayı düşünmedik. Hep daha ileriye gittik. Hep ya yeni bir yol bulmaya ya yeni bir yol açmaya gayret ettik. Bugün geriye baktığımızda başımızı yere eğdirecek hiçbir işimizin ve sözümüzün olmadığını görüyoruz. Bir eksiğimiz, yanlışımız varsa bunu kimsenin yüzümüze vurmasını beklemedik. Kendi öz eleştirimizi yaptık. Diklenmeden, dik duruşumuzdan taviz vermedik, ülkemiz adına elde ettiğimiz her kazanımla sevindik.

    "TOPLAM 5 MİLYAR LİRA ÖDENEK AKTARDIK"

    Sizlerin huzuruna gelip AK Parti ve Cumhur İttifakı için istediğimiz desteğin gerisinde böyle bir hikaye var. Her sözümüzün altında kısa sürede hayata geçirdiğimiz asırlara bedel eser ve hizmetler yatıyor. Ülkemize kazandırdığımız kalkınma yatırımlarını hatırlatıyorsun ki, Türkiye'mizin ve şehirlerimizin nereden nereye geldiği unutulmasın. Trabzon'a son 21 yılda güncel rakamlarla 191 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptık. Eğitimde 3 bin 84 adet yeni derslik inşa ettik. Şehrimizin ikinci devlet üniversitesi olan Trabzon Üniversitesi'ni faaliyete geçirdik. 9 bin 610 kişi kapasiteli yurt binaları açtık. 96 spor tesisini hizmete açtık. Trabzonlu ihtiyaç sahiplerine toplam 5 milyar lira tutarında ödenek aktardık.

    Şehrimize 1543 yataklı 19 hastanenin de aralarında olduğu 58 sağlık tesisi kazandırdık. Yapımı süren 900 yataklı Trabzon Şehir Hastanesi'nin de içinde olduğu 6 sağlık tesisini en kısa sürede tamamlıyoruz. 8 bin 102 konutu hak sahiplerine teslim ettik. 2012 konutun yapımına devam ediyoruz. Şehrimizde 1467 bağımsız bölümünü dönüşümünü gerçekleştirdik.

    İktidara geldiğimizde ilimizde 6 adet atık su arıtma tesisi var iken bugün 16 tesisle belediye nüfusunun yüzde 91'ine hizmet veriyoruz. 73 kilometreden devraldığımız bölünmüş yol uzunluğunu 267 kilometreye çıkardık. Trabzon-Gümüşhane arasında Avrupa'nın en uzun çift tüp karayolu tüneli Zigana'yı hizmete açtık.

    "YOLLAR BU YIL TAMAMLANACAK"

    Maliyet bedeli 28 milyar liraya yakın olan bünyesindeki tünel, köprü ve kavşaklarıyla Trabzon'un çehresini değiştirecek Kanuni Bulvarı ve sahil bağlantı yollarının yapımında sona yaklaştık. İnşallah bu yıl içinde tamamlıyoruz.

    Trabzon'u Rize ve Giresun'a bağlayan sahil yolun yanı sıra çok sayıda yol inşa ettik. Şehrimizin muhtelif yerlerde çalışmaları devam eden çok sayıda yol projesi var.

    Akçaabat, KTÜ, Otogar, Havalimanı ve Yomra'yı birbirine bağlayacak olan raylı sistem hattını şehrimize kazandıracağız. 235 kilometre uzunluğundaki Erzincan-Trabzon hızlı demiryolu hattıyla ilgili proje çalışmaları sürüyor.

    Havalimanımızın kapasitesini ve konforunu artıracak 20 milyar liralık yatırımları yakında hizmetinize sunuyoruz.

    Son 21 yılda Trabzon ve ilçelerinde inşa ettiğimiz dere ıslahlarıyla 242 yerleşim yeri ve 10 bin dekar araziyi taşkın zararlarından koruduk. Çiftçilerimize 34 milyar lira tutarında tarımsal hibe ve yatırım desteği verdik. Şehrimizde bir yeni organize sanayi, bir endüstri bölgesi, 1 teknopark kurduk. Trabzon'daki işverenlere toplam 4 milyar lira tutarında prim teşviği verdik. Trabzon ve 11 ilçemize doğalgaz arzı sağladık.

    31 Mart'tan sonra inşallah çok daha fazla hizmet ve eseri sizlere kazandıracağız. Karadeniz AK Parti'yi kurduğumuz günlerden beri hep olduğu gibi 31 Mart'ta da bükülmez çelik iradesiyle sahip çıktığına inşallah gösterecektir.

    Tüm Karadeniz'i ziyaret ederek sizlerden aldığımız güçle Türkiye'nin 81 vilayetini kucaklama hedefiyle yolumuza devam ediyoruz. Ülkemize geçtiğimiz 21 yılda yaptığımız bu yatırımlar sayesinde merkezi yönetimin temel hizmet alanlarıyla birlikte şehirlerimizde de eser ve hizmet standartları çok yükseldi. Klasik belediyecilik hizmetleri artık ayırt edici vasıf olmaktan çıktı.

    Biz Türkiye Yüzyılı şehirleriyle sizlere ileri teknoloji altyapısından, insanımızın hayat kalitesini yükseltecek hizmetlere kadar klasik belediyeciliğin çok ötesinde bir standart vaat ediyoruz.

    İnşallah 31 Mart akşamı gümbür gümbür gerçek belediyeciliği haykırıyor muyuz? Şimdi sizlere arkadaşlarımı tanıtıyorum:

    • Trabzon Büyükşehir Belediyesi adayı: Ahmet Metin Genç
    • Akçaabat Belediye Başkan adayı: Osman Nuri Ekim
    • Araklı Belediye Başkan adayı: Hüseyin Avni Coşkun Çebi
    • Arsin Belediye Başkan adayı: İbrahim Küçük
    • Beşikdüzü Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı: Barış Öztürk
    • Çarşıbaşı Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı: Ahmet Keleş
    • Çaykara Belediye Başkan adayı: Hanefi Tok
    • Dernekpazarı Belediye Başkan adayı: Mehmet Aşık
    • Düzköy Belediye Başkan adayı: Selim Çelenk
    • Hayrat Belediye Başkan adayı: Mehmet Nuhoğlu
    • Köprübaşı Belediye Başkan adayı: Ali Aydın
    • Maçka Belediye Başkan adayı: Koray Korcan
    • Of Belediye Başkan adayı: Salih Sarıalioğlu
    • Ortahisar Belediye Başkan adayı: Ergin Aydın
    • Sürmene Belediye Başkan adayı: Hüseyin Azizoğlu
    • Şalpazarı Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı: Refik Kurukız
    • Tonya Belediye Başkan adayı: Osman Beşel
    • Vakfıkebir Belediye Başkan adayı: Muhammet Balta
    • Yomra Belediye Başkan adayı: Abdülkadir Özdemir

    Fotoğraflar: AA

    ÖNERİLEN VİDEO
    Yazı Boyutu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

    Habertürk Anasayfa