Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Beşiktaş Beşiktaş'ın borcu açıklandı! Ahmet Nur Çebi yönetimi ibra edildi - Beşiktaş Haberleri

    Beşiktaş Kulübünün olağan idari ve mali genel kurulu gerçekleştiriliyor.

    Ahmet Nur Çebi başkanlığındaki yönetim kurulunun olağanüstü seçimli genel kurul kararı almasının ardından başlayan süreç ise yarın sona erecek.

    BJK Emlakjet Spor Kompleksi'ndeki genel kurul saat 10.00'da başladı. Toplantıda başkanlık divan seçiminin ardından yönetim kurulu adına idari ve mali faaliyetlerle ilgili raporlar okundu.

    BAŞKAN ADAYLARI KUCAKLAŞTI!

    Kongrede Arat ile Adalı, birlik mesajı verdi.

    Serdal Adalı, Hasan Arat'ın bulunduğu tribüne giderek rakibiyle kucaklaştı. Adalı ile Arat'ın bir araya gelmesine, kongre üyeleri alkışlarla destek verdi.

    İki başkan adayı, kongre üyelerini selamlayarak birbirlerine başarı diledi.

    BORÇ AÇIKLANDI

    Beşiktaş’ta Denetim Kurulu Üyesi Kerem Akbaş, siyah-beyazlı kulübün 31 Mayıs 2023 tarihi itibarıyla toplam borcunun 6 milyar 780 milyon 665 bin 917 TL olduğunu açıklandı.

    ÜYELİK GİRİŞ ÜCRETİ 20 BİN LİRAYA, YILLIK AİDAT İSE 500 LİRAYA YÜKSELTİLDİ

    Üyelik giriş ücreti 20 bin liraya, yıllık aidat ise 500 liraya yükseltildi.

    Siyah-beyazlı kulübün BJK Emlakjet Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen olağan idari ve mali genel kurulunda üyelik giriş ücreti ile yıllık aidatın değiştirilmesine ilişkin önerge verildi.

    Yapılan oylamanın ardından üyelik giriş ücreti 5 bin liradan 20 bin liraya, yıllık aidat ise 250'den 500 liraya çıkarıldı.

    Oy çokluğuyla kabul edilen üyelik giriş ücreti ve yıllık aidat, 1 Haziran 2024'ten itibaren geçerli olacak.

    ÇEBİ YÖNETİMİ İBRA EDİLDİ

    Beşiktaş Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı Akatlar’da devam ederken, Ahmet Nur Çebi’nin başkanlığında bulunan 3 dönem idari ve mali yönden ibra oylamasına sunuldu.

    Yapılan oylamada Ahmet Nur Çebi başkanlığındaki 1 Ocak 2022 - 29 Mayıs 2022, 29 Mayıs 2022 - 31 Aralık 2022 ve 1 Ocak 2023 - 31 Mayıs 2023 dönemleri idari ve mali yönden oy çokluğu ile ibra edildi.

    Beşiktaş Kulübünde 3 Aralık Pazar günü olağanüstü genel kurul yapılacak ve siyah-beyazlı kulübün yeni başkanı seçilecek.

    REKLAM

    Kongre üyelerinin oy kullanabilmesi için 21 sandık kurulacak. Genel kurulda 21 bin 219 üye oy kullanabilecek.

    İKİ ADAY

    Beşiktaş'ın olağanüstü seçimli genel kurulunda Hasan Arat ile Serdal Adalı, başkanlık yarışı veriyor.

    Genel kurul üyeleri Hasan Arat için turuncu, Serdal Adalı için de beyaz renkte basılan oy pusulalarını kullanacak.

    ADAYLARIN LİSTELERİ

    Başkan adayların yönetim kurulu listesi ise şu isimlerden oluştu:

    Serdal Adalı:

    Metin Keçeli, Hakan Daltaban, Uğur Fora, Orhan Özalp, Ufuk Akçiğit, Çağatay Abraş, Kaan Kasacı, Aykan Aydın, Atilla Bingöl, Melih Aydoğdu, Hazal Kalkavan Karahan, Mustafa Mollaoğlu, Mahir Kaplan.

    Hasan Arat:

    Hüseyin Yücel, Cüneyt Sezgin, Onur Göçmez, Yalçın Ayaydın, Mete Vardar, M. Kaan Şakul, Altın Mimir, Feyyaz Uçar, Işıl Zeybek, Ekrem Keçoğlu, Kadir Kılıç, Çağlayan Tuğal, Bünyamin Burak Aslan.

    HASAN ARAT TEZAHÜRATLA KARŞILANDI

    Olağan idari ve mali genel kurula Beşiktaş Başkan Adayı Hasan Arat da katıldı. Arat'ın salona girdiği anda siyah-beyazlı kongre üyeleri Arat’a alkış ve tezahüratlarla destek verdi.

    Beşiktaşlı kongre üyelerinin tezahüratlarının ardından Beşiktaş Başkan Adayı Hasan Arat, kongre üyelerini selamladı.

    SERDAL ADALI DA ALKIŞLARLA KARŞILANDI

    Olağan idari ve mali genel kurula Beşiktaş Başkan Adayı Serdal Adalı da katıldı. Adalı'nın salona girdiği anda siyah-beyazlı kongre üyeleri, alkış ve tezahüratlarda bulundu.

    Serdal Adalı, salona girişinden sonra kongre üyelerini selamladı.

    HASAN ARAT: BU OYLAMANIN BİR ÖNEMİ YOK

    Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Hasan Arat, bugünkü ibra oylamasının kendileri için önemi olmadığını söyledi.

    Arat, kongre salonunda basın mensuplarıyla bir süre sohbet etti. İbra oylamasıyla ilgili değerlendirme yapan Arat, şunları söyledi:

    "Bu yönetimi geçmiş yönetimin devamıdır. Bugün ibradaki tutumları bunu ispatladı. Bugün bizim için ibra konusu önemli değildi. İbra oylamasında herhangi bir şekilde el kaldırmadık. Bizim mesaimiz yarın sabah başlayacak. Bizim bu yönetimle, geçmişle işimiz yok. Bugün üç kişi çıkarıp bizim yöneticilerimizin aleyhine konuşturdular. Burası mali genel kurul, burada aleyhimize konuşmalar yaptırdılar. Biz dün akşam bir disiplin kararı aldık ve bu konuşanlara müdahalede bulunmadık. Bizim hazırlığımız tamamen yarına yönelik."

    ÖNERİLEN VİDEO
    Şurada Paylaş!
    Yazı Boyutu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

    Habertürk Anasayfa