SIRADAKİ HABER

31 Mart yerel seçimlerinin sonuçları merakla beklenen kentlerinden Ankara'da AK Parti'nin ilçe adayları açıklandı. Büyükşehir'de Mehmet Özhaseki'nin adaylığı daha önce duyurulmuştu. İlçeler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı toplantıda tanıtıldı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na "Sen önce kendi meşruiyetini sorgula, meşru değilsin" sözleriyle yüklendi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu'ndaki tanıtım toplantısında Ankara'nın ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. 2 kadın aday gösteren AK Parti, Etimesgut, Gölbaşı ve Polatlı ilçelerinde MHP'yi destekleyecek. Bu isimler de AK Parti'nin tanıtım toplantısında açıklandı. Konuşmasında CHP'li Çankaya ve Yenimahalle'ye ayrıca değinen Erdoğan, "Çankaya'nın ismi büyük ama hizmete bakınca berbat. Yenimahalle aynı. Yenimahalle'yi eski olmaktan çıkarıp gerçekten yeni yapalım" dedi. Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na da "Şimdi bizim meşruiyetimizi sorguluyor. Sen önce kendi meşruiyetini sorgula. Senin genel başkan yardımcıların bile sana çakıyor" sözleriyle yüklendi. 

MHP'YE BIRAKILAN İLÇELER

AK Parti Ankara'da 25 ilçenin 3'ünde MHP adaylarını destekleyecek. Bu ilçeler Etimesgut, Gölbaşı ve Polatlı olacak. AK Parti, İstanbul'da Maltepe, Beşiktaş ve Silivri ilçelerinde MHP'yi destekleme kararı almıştı. Bu 3 ilçenin adayı da AK Parti'nin cumartesi günü yapılan aday tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmıştı.

Akyurt'ta Hilal Ayık, Çankaya'da Amber Türkmen AK Parti'nin kadın adayları oldu. 

İŞTE AK PARTİ İLÇE ADAYLARI

İLÇEADAYSON GÖREVİ
AkyurtHilal Ayıkİlçe Kadın Kolları Başkanı 
AltındağAsım BalcıAnkara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri
AyaşBurhan Demirbaş Mevcut Belediye Başkanı
BalaAhmet Buran Bala KYK Müdürü
BeypazarıTuncer Kaplan Mevcut Belediye Başkanı
ÇamlıdereHazım Caner Can Mevcut Belediye Başkanı
ÇankayaAmber Türkmen Eski TRT Radyo Daire Başkanı
ÇubukBaki Demirbaş İlçe Başkanı
ElmadağGökhan Küçükçelebi Elmadağ Bel. Fen İşleri Müdür Yardımcısı
EtimesgutEnver Demirel Mevcut Belediye Başkanı (MHP)
EvrenHüsamettin Ünsal İlçe Başkanı
GölbaşıRamazan Şimşek Belediye Meclis Üyesi
GüdülMuzaffer Yalçın Belediye Meclis Üyesi
HaymanaÖzdemir Turgut Mevcut Belediye Başkanı (DP'den seçilmişti)
KahramankazanSerhat Oğuz İlçe Milli Eğitim Müdürü
KalecikDuhan Kalkan Avukat
KeçiörenTurgut Altınok Eski Keçiören Belediye Başkanı
KızılcahamamSüleyman Acar İlçe Başkanı
MamakMurat Köse Eski İl Başkan Yardımcısı
Nallıhanİsmail Öntaş Mevcut Belediye Başkanı
PolatlıMürsel Yıldızkaya Mevcut Belediye Başkanı (MHP)
PursaklarAyhan Yılmaz 25. Dönem Ankara Milletvekili
SincanMurat Ercan Mevcut Belediye Başkanı
ŞereflikoçhisarMelih Memiş ÇelikEski İlçe Başkanı
YenimahalleVeysel TiryakiAltındağ Belediye Başkanı

AK Parti, Ayaş, Beypazarı, Çamlıdere, Nallıhan ve Sincan'da mevcut belediye başkanlarını aday gösterdi. MHP'ye destek verilen ilçeler Etimesgut ve Polatlı'daki adaylar da mevcut belediye başkanları. "ANKARA EN İYİSİNE LAYIK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şu mesajları verdi:

Şahsım için Rize ata yurdumdur. istanbul siyasete ve hayata atıldığım şehirdir. Ankara da ülkeme hizmet ederken etle tırnak gibi iç içe geçmiş bir şehirdir. Biz Ankara'yı çok sevdik. İnanıyorum ki Ankara da bizi sevdi. 16 yıldır bizi bırakmıyor. Ankara için en iyisini yapmaya çalışıyoruz. 31 Mart için de aynı anlayışla, en ideal isimlerle en iddialı projelerle milletimizin karşısına çıkma gayretindeyiz. Çünkü Ankara, siyasetin de hizmetin de yatırımın da en iyisine layıktır.

"GÖNÜLLERDE YER ETMELİ"

AK Parti kurulduğu günden beri her an seçime hazır olan bir partidir. Seçim dönemlerinde sadece adaylarımızı belirliyoruz. Milletimin gönlünde yeri bulunmayan kimsenin AK Parti listelerine girmesi mümkün değildir. İstişareler neticesinde sizlere açıklayacağımız isimleri belirledik. Halkın hizmetinde olmayan, kapısı açık olmayan hiçbir isim AK Parti'de olması mümkün değildir. Kriterlere uygun şekilde çalışmayan milletvellerimiz de olsa, teşkilat yöneticilerimiz de olsa mileltimizin gönlünden düşmüş demektir. Çankaya'yı da Yenimahalle'yi de alarak yeni bir dönüşümü başlatmak durumundayız.

ÇANKAYA VE YENİMAHALLE

Çankaya'nın ismi büyük ama hizmete bakınca berbat. Yenimahalle aynı. Yenimahalle'yi eski olmaktan çıkarıp gerçekten yeni yapalım. Öyle bir büyükşehir belediye başkan adayı çıkardık ki... 21 yıl belediye başkanlığı yapmış, bakanımız... Yani belediyeciliğin her şeyi. 25 adayımız Cumhur İttifakı olarak burada çok ciddi bir adımla yeni bir dönüşüm, değişimi başlatacağız. 

"MEŞRUİYETİNİ SORGULA"

Ana muhalefetin başındaki zat şimdi bizim meşruiyetimizi sorguluyor. Sen önce kendi meşruiyetini sorgula. Senin genel başkan yardımcıların bile sana çakıyor. Meşru değilsin. Bir an önce git de CHP tabanı da rahatlasın. Bu kişilerin tek derdi kendi koltuğunu korumaktır. Biz Hak'tan ve milletten yanayız. Kılıçdaroğlu'nun kimden yana olduğunu millet iyi görüyor. 

"HAYATI ŞEHİRCİLİKLE GEÇTİ"

Toplantının yapılacağı salonun önünde bekleyen kalabalığa hitap eden Erdoğan, "Başkentimize yakışır bir belediye başkan adayı belirledik. Kayseri Büyükşehir'i yönetmiş olan bir belediye başkanı. Daha sonra Çevre ve şehircilik Bakanlığı yapmış bir milletvekilimiz. O günden bugüne hayatı şehircilikle, çevrecilikle geçmiş bir kardeşimizi başkentimize belediye başkan adayı yaptık" diye konuştu. Erdoğan, daha sonra toplantının yapılacağı salona girdi. 

KATILIMCI BELEDİYECİLİK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, salonda yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

"Ankara'yı şehirciliğin her alanında her anlamda başkent yapacağız. 21 yıllık büyükşehir belediye başkanlığı, yerel yönetimler başkanlığı, çevre ve şehircilik bakanlığı dönemimde önemli bir birikim edinme imkanım oldu. Şimdi kutlu bir yola çıkıyoruz. Ankara'yı, derin tarihi mirasıyla gelecek nesillere taşıyacağız. Ankara'yı dünya başkentleri arasında en yukarıya çıkarmak için çalışacağız. Çalışmalarımızın merkezinde insan olacak. Yapacağımız her işe bu şehrin insanları ile ortak karar vereceğiz. Siyasi görüşlerine bakmadan, dinine, mezhebine bakmadan Ankara'yı katılımcı belediyecilik anlayışıyla yöneteceğiz.

PROJELER PERŞEMBE GÜNÜ

Kültürel dokumuza uygun, yatay mimari merkezli bir şehir haline getireceğiz. Önce gönülleri ihya, sonra şehirleri inşa edeceğiz. İnsanımızın rızasının olmadığı bir işten hayır gelmez. 25 yıla varan memleket hizmetinde bu anlayıştan asla kopmadım. Vatandaşlarımızın gözünü boyamaya dönük projeler bize yakışmaz. Ankara'yı geleceğe taşıyacak projeleri titiz bir anlayışla hazırladık. Hepsinin hesabı yapılmış... Perşembe günü projelerimizi açıklayacağız."

"ZATEN BİR ARADAYDIK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara ilçelerinin belediye başkan adaylarını açıkladığı törende, Keçiören Belediye Başkan Adayı olarak Turgut Altınok’u açıkladı. 

Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen törende Keçiören Belediye Başkan Adayı olarak Turgut Altınok’un adının açıklanmasıyla birlikte salonda bulunan partililer büyük coşku gösterdi. Daha önceden Keçiören Belediye Başkanı olarak görev yaparken 2 dönem ara veren Turgut Altınok, 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday oldu.
Partililerin yoğun ilgisini gören Turgut Altınok, “Çalışmaya, üretmeye, eserler yapmaya, gönül eserleri yapmaya devam edeceğiz. Yeni projeler yapmaya rabbim nasip ederse devam edeceğiz” dedi.

Ayrılığın bittiğini kaydeden Altınok, “Bir ayrılık vardı, bitmiş oldu. Ayrılık demeyelim de bir ara vermiştik. Teşkilatımızla zaten bir aradaydık, hiç kopmamıştık. Bundan sonra AK Parti şemsiyesiyle, arkadaşlarımızla beraber yine güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları'nı ve Gizlilik Sözleşmesi'ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

BU EKRANI KAPATMAK İÇİN TIKLAYIN!
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(1)
* Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!
  • ismailhattat2019-01-01 16:10:57Yil 2002 Dis borc 35 Milyar dolar, Yil 2019 dis borc 500 Milyar dolar. Ucan kusa borcumuz var.