Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Başbakan Davutoğlu öğrencilere bilgisayar sözü verdi!, Kastamonu'da Valiliği ziyaret eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, iki ilkokul öğrencisine bilgisayar sözü verdi

    Valilik önünde toplanan vatandaşlar tarafından karşılanan Davutoğlu, tören mangasını selamladıktan sonra Vali Şehmus Günaydın'ı ziyaret ederek, çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

    Bu arada, Davutoğlu, Valilik binasına giriş yaptığı sırada, "Başbakanım gelebilir miyiz" diye seslenen Atatürk İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Sefa Karaçam ve Orhan Sarıbaş'ı içeri davet etti. Öğrencilerin, bilgisayar istediği ve Davutoğlu'nun da bilgisayar sözü verdiği öğrenildi. Başbakan Davutoğlu'na ziyarette Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu eşlik etti.

    Valilik çıkışında Davutoğlu, kendisini bekleyen vatandaşların ve çocukların yanlarına giderek çeşitli hediyeler verdi. Yaklaşık 1,5 saatlik görüşmenin ardından Davutoğlu ve beraberindeki heyet Kastamonu Belediyesi'ne geçti. Belediye önünde mehter takımı ile karşılanan Davutoğlu, Belediye Başkanı Tahsin Babaş'tan brifing aldı.

    Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kastamonu'daki belediye ziyaretinde karşılaştığı Çaldı öğrencinin kendisi için yazdığı şiiri dinledi.

    Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kastamonu'da Belediyesi'ni ziyaret etti. Davutoğlu, ziyarette karşılaştığı Çad uyruklu Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Ahmad Issakha Mahamat Halau ile sohbet ederek kendisine yazılan şiiri dinledi. Halau, görüşmenin ardından gazetecilere, Başbakan Davutoğlu'nun, 4 Şubat'ta Kastamonu'ya geleceğini duyunca çok heyecanlandığını belirterek, "Onun için şiir yazdım. Şiirin bir kısmını ona okudum" dedi.

    Başbakan Davutoğlu'nun, Afrika'da kendilerine çok yardım ettiğini dile getiren Halau, "Biz onu çok sevdik. Kastamonu Üniversitesi'nde okuyan Afrikalı öğrencilerin hepsi onun sayesinde buraya geldi. Dolayısıyla biz ona teşekkür ederiz. Ona hediye olarak şiir yazdım" dedi.

    TAZİYE ZİYARETİ

    Başbakan Ahmet Davutoğlu, belediye ziyaretinin ardından MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar'a annesinin vefatından dolayı taziye ziyaretinde bulundu. Davutoğlu, Milletvekili Çınar'ı kardeşinin evinde ziyaret ederek başsağlığı dileklerini iletti.

    Taziye ziyaretinin ardından Nasrullah Meydanı'ndaki camide yatsı namazını kılan Başbakan Davutoğlu, vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Başbakan Davutoğlu, daha sonra beraberindeki heyetle havalimanına geçerek Ankara'ya hareket etti.

    İHA

    Yazı Boyutu
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ
    Habertürk Anasayfa