YEREL HABERLER  / BURSA HABERLERİ

Bursa Uludağ Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan ‘Renkli Gülücükler Topluluğu’, Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi’ne camdan tırmanarak, çocuklara hediyeler verdi.
Bursa Uludağ Üniversitesi’ne bağışlanan Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi’nde tedavi gören çocukların yüzü pencereden kendilerine uzatılan hediyelerle güldü. Bursa Uludağ Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan ‘Renkli Gülücükler Topluluğu’, hastanede tedavi gören çocukların pencerelerindeki mutluluk oldu. Renkli Gülücükler Topluluğu, Uludağ Mağara Araştırmaları ve Spor Topluluğu ekipmanları ile hastane çatısından sarkıttığı iplerle, odalarından çıkamayan çocukların pencerelerinden onlara hazırlanan hediyeleri ulaştırdı.
Deniz Elçileri Topluluğu “İleri Dönüşüm” adına bir bilinçlendirme projesi olarak plastik bardaklardan oluşan büyük bir kardan adam hazırlayarak hastaneye hediye ettiler. Tedavi sürecinde olan çocukların etkinlik sonucu çok mutlu olduklarını dile getiren ve etkinlikte emekleri olan Bursa Uludağ Üniversitesi öğrenci topluluklarına da teşekkür eden Prof. Dr. Adalet Meral Güneş, “27 yıldır Bursa Uludağ Üniversitesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji bölümlerini destekleyen, tedavi gören hasta ve ailelerine yardım amacıyla kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Hastalara ve ailelerine maddî, manevî ve sosyal destek sağlamak, tedavi olabilmesi için projeler üretmek ve toplumumuzu çocukluk çağı kanserleri ile ilgili doğru bilgilendirmek maksadıyla kurulan dernek, Rahime Gazioğlu Bursa Lösemili Çocuklar Hasta Konukevi’nde 9 yılda 6 binden fazla hasta yakınının konaklamasına imkan sunmuştur. Marmara Bölgesi’nin en büyük kök hücre merkezi Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi ve Kök Hücre Nakil Hastanesi derneğimiz tarafından yönetilmektedir” dedi.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bursa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bursa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER