SIRADAKİ HABER

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Malatya Valiliği’nin katkılarıyla 9-15 Kasım 2018 tarihinde düzenlenecek 8. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde bu yıl ulusal ve uluslararası yarışmaya hak kazanan filmler, ulusal ve uluslararası jüri üyeleri, Malatya Film Platformu’nda finale kalan 13 proje, festival programında yer alacak film ve etkinlikler açıklandı.

ULUSAL UZUN METRAJ YARIŞMA FİLMLERİ
1-Borç – Vuslat Saraçoğlu
2-Aydede- Abdurrahman Öner
3-Son Çıkış - Ramin Matin
4-İçerdekiler- Hüseyin Karabey
5-Halef- Murat Düzgünoğlu
6-Güvercin- Banu Sıvacı
7-Meleklerin Koruyucusu- Ensar Altay
8-Dört Köşeli Üçgen- Mehmet Güreli
9-Kardeşler- Ömür Atay
10-Anons- Mahmut Fazıl Coşkun
11-Sükut Evi- Cafer Özgül
12-Çınar- Mustafa Karadeniz
13-Güvercin Hırsızları- Osman Nail Doğan

'GÜVERCİN'

'ANONS'

'AYDEDE'

'ÇINAR'

ULUSLARARASI UZUN METRAJ YARIŞMA FİLMLERİ
1-  AGA - Milko Lazarov – Bulgaritan/Almanya
2-  AN IMPOSSIBLY SMALL OBJECT (Aşırı Küçük bir Nesne ) - David Verbeek – Tayvan/Hollanda/Hırvatistan
3-  HAPPY BIRTHDAY (Doğum Günün Kutlu Olsun) - Christos Georgiou – Yunanistan/Almanya/Fransa
4-  IN SİLENCE (Sessizlikte) - Ardak Amirkulov – Kazakistan
5-  LAST CHİLD (Son Çocuk) - Shin Dong-Seok – Güney Kore
6-  SULEİMAN MOUNTAİN (Süleyman Dağı) - Elizaveta Stishova – Kırgızistan
7-  ORANGE DAYS (Turunç Günleri) - Arash Lahooti – İran
8-  VOLCANO (Volkan) - Roman Bundachuk – Ukrayna/Almanya
9-  SUMMER SURVİVORS (Yazdan Kalanlar) - Marija Kavtaradze – Litvanya
10- THE LOAD (Yük) - Ognjen Glavonic – Sırbistan/Fransa/Hırvatistan
11- ANONS (The Announcement) – Mahmut Fazıl Coşkun – Türkiye/Bulgaristan
12- MELEKLERİN KORUYUCUSU – Ensar Altay – Türkiye

ULUSAL KISA METRAJ YARIŞMA FİLMLERİ
1-  Kimse Elimi Tutmasın – Cenk Ertürk – Kurmaca
2-  Pantolon – Tahsin Özmen – Kurmaca
3-  Her Şey Yolunda – Metehan Şerefoğlu – Kurmaca
4-  İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış… ve İlkbahar – Hamza Uysal – Animasyon
5-  Balık Kraker – Yiğit Evgar – Kurmaca
6-  Hikayeci – Anıl Gündoğan – Kurmaca
7-  Boşluk – Elif Eda – Kurmaca
8-  Görüşme – Vehbi Bozdağ – Kurmaca
9-  Sonsuz – Murat Çetinkaya – Kurmaca
10- Sen Adam Mısın – Alihan Erbaş, Harun Köybaşı – Belgesel

ULUSLARARASI KISA METRAJ YARIŞMA FİLMLERİ
1-  Red Velvet – Mahmoud Samir/ Youssef Mahmoud – Mısır – Kurmaca
2-  The Teacher – Maxim Elagin – Rusya – Kurmaca
3-  Sallakh – İspanya – Rasoul Iranzaf Aghamırlu – İran – Kurmaca
4-  Zacarias – Violeta Trincado – İspanya
5-  Short – Ruslan Aghazadeh – Azerbaycan

MALATYA FİLM PLATFORMU FİNALİSTLERİ TRT ÖN ALIM DESTEĞİ FİNALİSTLERİ
1-  Anadolu Leoparı – Yön: Emre Kayiş - Yap: Olena Yershova Yıldız
2-  Bir Düş Gördüm – Yön/Yap: Murat Çeri
3-  Çok Süper Bi Şey – Yön: Sinan Sertel – Yap: Turgay Şahin
4-  İstanbul’un Kayıp Rüya’sı – Yön/Yap: Cengis Asiltürk
5-  Maskeler – Yön/Yap: Nuri Cihan Özdoğan
6-  Yedinci Ocak – Yön: Haydar Şişman – Yap: Ümran Safter

ERTEM EĞİLMEZ AİLE FİLMLERİ FİNALİSTLERİ
1-  Ali’nin Tabiatı – Yön: Levent Çetin – Yap: Canol Balkaya
2-  Aralık – Yön: Selman Nacar – Yap: Burak Çevik
3-  Havuz – Yön/Yap: Aydın Orak
4-  Kusur – Yön: Özkan Çelik – Yap: Neslihan Bilgin Çelik
5-  Melek – Yön/Yap: Mesut Ceylan
6-  Umut – Yön: Orhan İnce – Yap: Burak Kanısıcak
7-  Üç Arkadaş – Yön: Nursen Çetin Köreken – Yap: Ümit Köreken

TRT KISA FİLM YAPIM DESTEĞİ FİNALE KALAN PROJELER
1-  Kar, Kış, Kıyamet – Ali Kışlar
2-  Ayna – Alican Durbaş / Murat Öngel
3-  Düğün Fotoğrafı – Cemalettin Baş
4-  Masalların Hikayesi – Mahsum Taşkın / İrfan Türfent
5-  Fıstıkçı Şahap – Kürşat Güngör Sağlam
6-  Tapınak – Büke Akşehirli / Murat Uğurlu
7-  Gece Babamızı Ararken – Alkım Özmen
8-  Cinayet – Mehmet Mahsum Akyel / Ferhat Gezenler
9-  Zemberek – Recep Çavdar
10- Kendini Gömen Adam – Enes Erbay / Nergiz Erbay
11-  Dima – Celal Yücel Tombul
12-  Yavru Karınca – Onur Yağız / Derya Uğurlar

ULUSAL UZUN METRAJ PANORAMA
1-  Suç Unsuru – Süleyman Arda Eminçe
2-  Beyaz Hüzün: Sarıkamış – Kenan Korkmaz
3-  Arada – Mu Tunç
4-  Bırakın Çocuk Oynasın – Atalay Taşdiken
5-  Fındıktan sonra – Ercan Kesal
6-  Karadeniz’in Yalnız Nineleri – Kaan Atilla Taşkın
7-  Annemin Sinemaları –Cansel Karacan
8-  Osmanlı’dan Günümüze Hamallar – Aydın Bağardı
9-  Ukde Muhammet Benek-Erol Onur/Filmoran

ULUSAL KISA METRAJ PANORAMA
1-  Naftalin – Muhammed Furkan Daşbilek – Kurmaca
2-  Karton Kutu – Merve Çirişoğlu – Animasyon
3-  Aya – Saif Hamad – Kurmaca
4-  Misafir – Orhan Dede – Belgesel
5-  İlmek – Süheyla Arıkan – Kurmaca
6-  İstasyon – Serdar Çotuk – Animasyon
7-  Farah – Oktay Alkan - Kurmaca

ULUSLARARASI PANORAMA
1-  A Road (Yol)– Kalvira Akchalova – Kırgızistan – Kurmaca
2-  Dark Night (Karanlık Gece)– Ivan Plechev – Rusya – Kurmaca
3-  Labor (Doğum Sancısı)– Cecilia Albertini – İtalya/Amerika – Kurmaca
4-  Heyvan (Hayvan)– Behram Ark – İran – Kurmaca
5-  Melodi – Michael Kam – Singapur – Kurmaca
6-  Space Mountain (Uzay Dağı)– Victor Nores – İspanya - Kurmaca

ULUSAL UZUN METRAJ YARIŞMASI JÜRİ ÜYELERİ
Reis Çelik (Jüri Başkanı)
Şerif Sezer
Gökhan Tiryaki
Ali Aga         
Haluk Piyes

ULUSAL KISA METRAJ YARIŞMASI JÜRİ ÜYELERİ
Emre Konuk – Yönetmen- Görüntü Yönetmeni
Ömer Sevimli – Sinema Programcısı
Tuba Özden Deniz – Sinema Yazarı
Natali Yeres – Sanat Yönetmeni
Neslihan Atagül Doğulu – Oyuncu

ULUSALARARASI UZUN METRAJ YARIŞMASI JÜRİ ÜYELERİ
Nuri Bilge Ceylan – Türkiye – Yönetmen (Jüri Başkanı)
Vernice Klier –Fransa/ABD – Oyuncu Koçu/Akademisyen
Giulia Achilli – İtalya – Yapımcı/Yönetmen
Ivana Roscic – Hırvatistan – Oyuncu/Yönetmen
ULUSLARARASI KISA METRAJ YARIŞMASI JÜRİ ÜYELERİ
Amir Masoud Soheli – Festival Direktörü/Yapımcı
Mehmet Bahadır Er – Yönetmen
Lina Bokhary – Filistin Kültür Bakanlığı Sinema Departman Direktörü

MALATYA FİLM PLATFORMU JÜRİ ÜYELERİ TRT ÖN ALIM DESTEĞİ VE ERTEM EĞİLMEZ AİLE FİLMLERİ JÜRİSİ
Faruk Güven - TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü
İpek Tuzcuoğlu – Oyuncu
Murat Saraçoğlu – Yönetmen
Öktem Başol – Senaryo Danışmanı / Akademisyen
Sermin Çakmak Afşin – Yapımcı / Danışman

TRT KISA FİLM YAPIM DESTEĞİ JÜRİSİ
Ahmet Okur – Yapımcı/Yönetmen
Faruk Güven – TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü
Şükrü Sim – Akedemisyen

ULUSLARARASI PLATFORM JÜRİSİ
Mesut Uçakan – Türkiye/Senarist/Yönetmen
Mohammad Attebai – İran –Yapımcı
Orxan Fikretoglu – Azerbaycan – Yazar/Senarist/Yönetmen

FİLM YÖN JÜRİSİ
Mehmet Eryılmaz
Nisan Akman
Aydın Sayman
SİYAD Jürisi:
Metin Gönen
Okan Arpaç
Barış Saydam

FESTİVAL ONUR ÖDÜLLERi
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Malatya Valiliği’nin katkılarıyla, 9-15 Kasım 2018 tarihleri arasında 8.’si düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festivali’nin “Onur Ödülleri” bu yıl usta oyuncular Şener Şen ve Perran Kutman ile usta yönetmen Osman Sınav’a verilirken, “Sinema Emek Ödülü” makyaj sanatçısı Derya Ergün’e, Türk Sinemasına Katkı Ödülleri ise Malatya Yeşil Sinemaları sahibi Hüseyin Yeşil ile Fono Film Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Okan’a verilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları'nı ve Gizlilik Sözleşmesi'ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

BU EKRANI KAPATMAK İÇİN TIKLAYIN!
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(0)
* Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!