Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Son dakika: Hepsi 5 dakika: Otomobil, gösterge, kasa
    • 1

     İstanbul'da oto galeriye giren hırsızlar, 5 dakika içerisinde para kasasıyla, park halindeki bir otomobil ile başka bir otomobilin hayalet ekranını çalarak kaçtı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

    • 2

     Olay geçen cuma günü sabah 07.00 sıralarında Avcılar ilçesi Gümüşpala Mahallesi'nde meydana geldi. Oto galeriye hafifi ticari araçla gelen hırsızlar, burada satış için tutulan otomobilin yaklaşık 500 bin lira değerindeki hayalet ekranını çaldı.

    • 3

     Ardından kapıyı zorlayarak yazıhane bölümüne giren hırsızlar, para kasasını sürükleyerek dışarı çıkardı.

    • 4

     Buldukları anahtarla lüks otomobilin kapısını açan hırsızlar kasayı araca yükledikten sonra hayalet ekranı da alarak galerideki otomobille olay yerinden uzaklaştı.

    • 5

     İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri çalınan otomobili dün akşam Başakşehir'de terk edilmiş halde buldu. Hırsızların otomobille gece saatlerinde çeşitli semtlerde işyerlerine girerek birden fazla hırsızlık olayına karıştığı tespit edildi.

    • 6

     Galerici Abdülkadir Sayılgan, "Ticari bir araçla geliyorlar. Cam kırıklarını da görüyorsunuz. Tam burada bulunan aracımıza yanaşarak camını patlatarak içindeki 400 bin lira değerindeki hayalet ekranı komple söküyorlar. Sonra aracı buraya yanaştırıp levyeyle kapıyı açıp dolapları karıştırıyorlar" dedi.

    • 7

     Hırsızların daha sonra dolabın içinde gizlenmiş olan büyük kasayı fark edip ettiklerini anlatan Sayılgan, "İçeride bulunan laptopu alıyorlar. Dışarıdaki 1.5 milyon lira değerindeki aracı anahtarını alıyorlar. Aracı kasayı ve laptopu da alıp gidiyorlar. Aracın anahtarını alıp konsolosu sökmeleri kasayı yükleyip aracı alıp gitmeleri 5 dakika sürüyor" diye konuştu.

    • 8

     Sayılgan, "Geçen sene bir sokak aşağıdaki dükkanımıza aynı şekilde hırsız girdi. İçeride bekçi vardı bekçiye saldırdılar kapıyı kırdılar. Perşembe günü Küçükçekçemece'de bu olayın 5. Ağır Ceza'daki mahkemesine gittim. Cuma günü yine hırsızlık olayı oldu. Aracı bulmuşlar ben de şimdi oraya gideceğim" şeklinde konuştu.

    • 9
    Yazı Boyutu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

    Habertürk Anasayfa