Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Doğukan Manço dolandırıcılık olayı hakkında konuştu

    2015'te Doğukan Manço’nun sesini taklit eden dolandırıcı, Kurtalan Ekspres’in üyesi Ahmet Güvenç’i, sabit telefon hattından arayıp “Ağabey, ben Doğukan. Evden ayrıldım, acil paraya ihtiyacım var” dedi. Güvenç, Doğukan Manço sandığı dolandırıcıya bin lira gönderdi. Aynı dolandırıcı, bir süre sonra yine Doğukan Manço'nun sesini taklit ederek bir kez daha aradığı Ahmet Güvenç'ten Kurtalan Ekspres’in diğer üyesi Bahadır Akkuzu’nun telefonunu istedi.

    Doğukan Manço

    REKLAM

    Oysa Bahadır Akkuzu, 2009'da hayatını kaybetmişti ve Doğukan Manço'nun bunu bilmemesi mümkün değildi. Durumdan şüphelenen Ahmet Güvenç, cep telefonundan Manço'yu arayıp durumu bildirdi. Doğukan Manço, kendisinin aramadığını söyleyince dolandırıcılık olayı ortaya çıktı. Bunun üzerine Manço, savcılığa gidip şikâyetçi oldu.

    Ahmet Güvenç

    Ahmet Güvenç'i dolandıran çete, başka bir dolandırma girişiminde yakalanarak tutuklandı. Doğukan Manço, dolandırıcıların tutuklanması şunları söyledi: Konudan haberim yok, daha önce böyle bir şey oldu. O dönemde yargıya intikal etmişti. Sonrasını bilmiyorum.

    ÖNERİLEN VİDEO

    BURÇLAR

    Şurada Paylaş!
    Yazı Boyutu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

    Habertürk Anasayfa