Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Hava Durumu Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu için kuvvetli sağanak, yoğun kar alarmı - Son dakika 6 Şubat hava durumu
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ile Sinop ve Tokat çevrelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Trabzon, Bayburt ve Kars çevrelerinde kuvvetli, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

    REKLAM

    İstanbul

    Güneşli 17°

    Ankara

    Güneşli 14°

    İzmir

    Güneşli 21°

    Antalya

    Güneşli 21°

    Trabzon

    Yağmurlu 13°

    Bursa

    Güneşli 19°

    Adana

    Güneşli 20°

    Diyarbakır

    Parçalı bulutlu 11°

    Gaziantep

    Güneşli 14°

    Ağrı

    Bulutlu

    Hava sıcaklığının iç ve doğu kesimlerde artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve genellikle mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

    YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

    KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

    KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

    ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

    Doğu Karadeniz’in yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

    ÖNERİLEN VİDEO
    Yazı Boyutu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

    Habertürk Anasayfa