KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Londra

Londra, Birleşik Krallık ve İngiltere'nin başkenti olan yaklaşık 8 milyonlük nüfusa sahip şehirdir. Avrupa Birliği'nin nüfus olarak ikinci büyük şehri olan Londra, Avrupa'da en fazla beyaz ırk harici insanların yaşadığı şehir ünvanını taşmaktadır.

Şehir, uluslararası turizmin ortak noktasıdır. Toplamda beş uluslararası havalimanı Londra'ya hizmet vermektedir ve şehir en kalabalık hava trafiklerinden birisine sahiptir. Havalimanlarından en büyüğü olan Heathrow, dünyanın en fazla uluslararası yolcu taşıyan üçüncü havaalanıdır.

Şehrin en önemli turistik mekanları, Parlamento Binası, Tower Bridge, Tower of London, Buckingham Sarayı, Trafalgar Meydanı ve London Eye'dir. Şehirde yeşil alan oldukça boldur ve 143 adet kayıtlı park ve bahçe bulunmaktadır. Londra'da yer alan Thames Nehri, şehri ikiye böler.

Londra Haberleri

 • İletişim Başkanlığı'ndan Londra'da panel

  Gündem, 18 Ağustos 2022

  İletişim Başkanlığı'ndan Londra'da panel

  İletişim Başkanlığı, Londra’da "Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi Reformu; Uluslararası Düzenin Yeniden İnşasına Yönelik Bir Yaklaşım” başlıklı panel düzenledi

 • Londra'da çocuklara çocuk felci aşısı önerisi

  Sağlık, 10 Ağustos 2022

  Londra'da çocuklara çocuk felci aşısı önerisi

  İngiltere'nin başkenti Londra'da kanalizasyonlarda çocuk felcine neden olan virüsün tespit edilmesi üzerine sağlık yetkilileri, kentteki 1-9 yaş arasındaki tüm çocuklara çocuk felci aşısı yapılmasını önerdi

 • Azerbaycan'ın Londra Büyükelçiliği saldırıya uğradı

  Dünya, 05 Ağustos 2022

  Azerbaycan'ın Londra Büyükelçiliği saldırıya uğradı

  Azerbaycan'ın Londra Büyükelçiliği, radikal bir dini grup tarafından saldırıya uğradı. Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada İngiltere polisinin müdahalesinin ardından grup üyelerinin gözaltına alındığı bildirildi

  Londra’da acil durum ilanı! Yangınlar sürüyor

  Dünya, 19 Temmuz 2022

  Londra’da acil durum ilanı! Yangınlar sürüyor

  Sıcak hava dalgası ile mücadele eden İngiltere, başkent Londra'da farklı noktalarda çıkan yangınların söndürülmesi için çalışmalara devam ediyor. Acil durum ilan eden kentin itfaiye teşkilatı, daha önce benzeri görülmemiş bir durumla karşı karşıya olduklarını belirtti.

  Sosyal medya kaderini değiştirdi! Zonguldak'tan Londra'ya...

  Yaşam, 20 Mayıs 2022

  Sosyal medya kaderini değiştirdi! Zonguldak'tan Londra'ya...

  Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde ayağının kırılması nedeniyle barınağa alınan sokak köpeğinin tedavisini sağlayan tarih öğretmeni Doğan Yıldız, köpeğin barınağa dönmemesi için sosyal medyadan sahiplendirme ilanı paylaştı. Londra'da yaşayan Kirsty Lucas, ilanı görerek köpeği sahiplendi. Poppy'i, Zonguldak'tan Londra'ya getirmek için yaklaşık 2 bin sterlin harcadığını söyleyen Lucas, "Sahiplenilmese yaşama şansı olmayacak bir köpeği kurtarmak istedim" dedi

 • Londra'da bıçaklı saldırı: 4 ölü

  Dünya, 25 Nisan 2022

  Londra'da bıçaklı saldırı: 4 ölü

  İngiliz polisi, Londra'nın güneyindeki bir evde dört kişinin bıçaklanarak öldürüldüğünü açıkladı. Olayla ilgili bir kişi tutuklandı.

 • Piyanist Refik Salih'e Londra'da ödül

  Kültür-Sanat, 02 Mart 2022

  Piyanist Refik Salih'e Londra'da ödül

  Piyanist Refik Salih, pandemi nedeniyle bu yıl online düzenlenen Londra Uluslararası Klasik Müzik Yarışması’nda master kategorisinde mansiyon ödülünü kazandı.

 • Londra Emniyet Teşkilatı'ndan ırkçılık itirafı

  BBC, 15 Şubat 2022

  Londra Emniyet Teşkilatı'ndan ırkçılık itirafı

  Geçen hafta Londra Emniyet Müdürü'nün, Belediye Başkanı tarafından, "kurumdaki kültürü değiştirebileceğine dair inancını yitirmesi" gerekçesiyle istifaya zorlanması ardından teşkilat içindeki ırkçılık ve cinsiyetçilik eleştirileri bir kez daha gündemde.

  Londra'da yangın faciası: 4 çocuk öldü

  Dünya, 17 Aralık 2021

  Londra'da yangın faciası: 4 çocuk öldü

  İngiltere'nin başkenti Londra'da evde çıkan yangında 4 çocuk yaşamını yitirdi.

  Kıbrıs Türklerinden Londra'da bayrak protestosu

  Dünya, 10 Aralık 2021

  Kıbrıs Türklerinden Londra'da bayrak protestosu

  İngiltere'de yaşayan Kıbrıs Türkleri, 15 Kasım'da Waltham Forest Belediyesi önündeki direğe çektikleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) bayrağının, Rumların tepkilerinin ardından indirilmesi emrini veren Belediye Başkanı Grace Williams'ı protesto etti.

 • Londra'da emeklilerden maaş protestosu

  Dünya, 26 Kasım 2021

  Londra'da emeklilerden maaş protestosu

  İngiltere'nin başkenti Londra'da emekliler, yeterli yakıt alacak kadar gelirleri olmadığı için yaşlıların ölüme terk edilmesini protesto etti. Parlamento karşısında toplanan emekliler "Soğuk evler öldürür", "63 bin ölüm", "Yakıt yokluğu öldürür" yazılı döviz ve pankartlar taşıdı.

 • Londra'da BM İklim Zirvesi öncesi gösteri düzenlendi

  Dünya, 29 Ekim 2021

  Londra'da BM İklim Zirvesi öncesi gösteri düzenlendi

  İngiltere'de genç çevreci aktivistler, İskoçya'da 31 Ekim-12 Kasım'da düzenlenecek Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 26. Taraflar Konferansı (COP26) öncesi, iklim ve doğaya zarar verdiği gerekçesiyle fosil yakıtlara yatırım yapan İngiliz bankalarını protesto etti.

 • Londra'daki şiddetli yağış sele neden oldu!

  Dünya, 26 Temmuz 2021

  Londra'daki şiddetli yağış sele neden oldu!

  İngiltere'nin başkenti Londra'da şiddetli yağmur ve fırtınanın ardından sel meydana geldi. Birçok yol sel nedeniyle ulaşıma kapanırken, ev ve iş yerlerine su bastı.

  Sol Campbell siyasete atıldı

  Futbol, 08 Haziran 2015

  Sol Campbell siyasete atıldı

  Yakın dönemin yıldız futbolcularından Sol Campbell, Londra Belediye Başkanlığı için Muhafazakar Parti'den aday adayı oldu

  Londra seçimlere hazırlanıyor

  Dünya, 30 Nisan 2021

  Londra seçimlere hazırlanıyor

  8 milyondan fazla nüfusun yaşadığı Londra, Covid-19’un gölgesinde yeni belediye başkanını seçmeye hazırlanıyor.

 • Londra finans merkezinde iklim aktivistleri eylem yaptı

  Dünya, 22 Nisan 2021

  Londra finans merkezinde iklim aktivistleri eylem yaptı

  İklim aktivisti grup Yokoluş İsyanı Londra'da HSBC genel merkezinin camlarını kırdı.

 • Londra'da yüzlerce kişi tren istasyonlarına akın etti!

  Dünya, 21 Aralık 2020

  Londra'da yüzlerce kişi tren istasyonlarına akın etti!

  Yeni tip koronavirüsün (Covid-19) yeni mutasyonunun görüldüğü Londra'da yüzlerce kişi, karantina önlemleri sıkılaştırılmadan önce tren istasyonlarına akın ederek şehri terk etmeye çalıştı

 • Londra'da kısıtlamalar genişletiliyor!

  Dünya, 16 Aralık 2020

  Londra'da kısıtlamalar genişletiliyor!

  İngiltere'de vaka sayısının en çok arttığı şehir olan başkent Londra'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında tüm otel, misafirhane, sinema, tiyatro ve barların yanı sıra paket servis yapanların haricindeki tüm kafe ve restoranlar kapatıldı.

  Vaka sayılarının arttığı Londra'da sıkı kısıtlamalara geçildi!

  Dünya, 16 Aralık 2020

  Vaka sayılarının arttığı Londra'da sıkı kısıtlamalara geçildi!

  İngiltere'nin başkenti Londra'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, en sıkı kısıtlamaların yer aldığı üçüncü kademe önlemler uygulamaya kondu.