HT CUMARTESİ / Selin ÖZAVCI

KONSER/PARTİ 

29.08.2015 

■ Suma Beach sahnesinde bu akşam Richie Hawtın, Matador, Whyt Noyz ve Havantepe olacak. 

■ BirGün Gazetesi’nin bu yıl ikincisini düzenleyeceği BirGün’lük Festival 2015, LifePark’ta gerçekleşecek. Ana sahnede Duman, Mabel Matiz, Kardeş Türküler, Bülent Ortaçgil, Hüsnü Arkan, Pilli Bebek, Özge Fışkın, Peyk ve Hakan Vreskala; alternatif sahnede ise Yok Öyle Kararlı Şeyler, Sekerse Tehlike, Meluses, The “I”, Kirli Çıkı, No Land ve Kooperasyon konserleri izlenebilecek.

■ Yılın en sert festivali %100 Metal Fest: Headbangers’ Weekend, 3. yılında 3 günlük dopdolu kadrosuyla bugünden pazartesiye dek Küçükçiftlik Park’ta.

■ Türkiye’nin en renkli beach partilerinin ilk ayağı olan Kilyos Rengarenk, 19.00 itibarıyla Solar Beach’te... 

■ KadıköySahne, 22.30 itibarıyla Adamlar ve Cihan Mürtezaoğlu konserlerine ev sahipliği yapacak. 

■ Rock grubu Yüzyüzeyken Konuşuruz, 22.30 itibarıyla Mask Live’da. 

■ Son albümü “Denizin Arka Yüzü”nü yayınlayan Mirkelam, 22.00 itibarıyla Dorock Stage’de bir konser verecek. 

■ Bronx Pi Sahne, 21.00’den sonra Deniz Tekin ve Selin Sümbültepe konserine ev sahipliği yapacak.

■ Cazdan türkülere uzanan sound’uyla Siyabend, 22.30 itibarıyla Kılçık Mekan sahnesinde olacak.

ÇEŞME

■  Babylon Çeşme, sezonu bugün, Doritos Sunar: Babylon Soundgarden Çeşme ile kapatacak. 

■ Fly-Inn Beach etkinliklerine devam ediyor. İspanyolca’da gökyüzü anlamına gelen Cielo grubunun üyeleri Nancy ve Simay, yüksek ritimli parçalardan oluşan eğlenceli setleriyle bugün Happy Hour partisinde setin başına geçiyor. 

■ Mambo Beach Club, 22.00 itibarıyla Ozan Doğulu ve Suat Ateşdağlı performanslarına ev sahipliği yapacak.

ALAÇATI 

- Bugün ve yarın Çeşme Kokomo Beach’te gerçekleştirilecek Sandival’de, gün ve gece boyunca müziğiyle ferahlatan çok sayıda yerli ve yabancı ismin performans sergileyeceği sahnelere ek olarak denizde su sporları, kumda alternatif aktiviteler, damakta lezzetli kokteyllerle her an dolu dolu geçecek. 

BODRUM 

■ Bodrum Antik Tiyatro sahnesi 21.00 itibarıyla Sezen Aksu konserine ev sahipliği yapacak.

■ Demet Akalın, 22.00 itibarıyla Dona Beach sahnesinde dinleyicileriyle buluşacak.

■ buTeras bu akşam Levent Dörter canlı performansına ev sahipliği yapacak.

GİRNE

■ Zara, 22.00 itibarıyla The Savoy Ottoman Palace sahnesinde dinleyicileriyle buluşacak. 

30.08.2015

■ Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde Tarkan, 21.00’de hayranlarıyla buluşuyor.

ÇEŞME

■ Oscar ve Grammy ödüllü İtalyan prodüktör Giorgio Moroder ile düzenlenen Before Sunset Closing Sessions, 14.00 itibarıyla Before Sunset Beach Çeşme’de gerçekleştirilecek.

ALAÇATI 

■ Kokomo Beach sahnesi, 21.00 itibarıyla Duman konserine ev sahipliği yapacak. 

31.08.2015

■ %100 Metal Fest: Headbangers’ Weekend’de son gün Helloween, Arch Enemy, Murder King, Thrown To The Sun, Kes, Svengali ve Vortex of Clutter sahnede olacak. 

01.09.2015

■ Beyoğlu Asmalımescit’te sezon salı gecesi açılıyor... 23.30 itibarıyla Off Pera’da Asu Maro’nun seçtiği Türkçe şarkılar yankılanacak.

■ Etiyopyalı efsanevi müzisyen ve Ethio-Jazz akımının öncüsü Mulatu Astatke, Red Bull Music Academy ve Analog Kültür ev sahipliğinde İstanbul Küçükçiftlik Park sahnesinde olacak. Mulatu Astatke ile konserden önce 18.00’de bir RBMA söyleşisi de gerçekleşecek. Kapılarını 17.30’da açacak etkinlikte Mulatu Astatke’ye Büyük Ev Ablukada, canlı elektronik projesi Fırtınayt, Barış K, Cem Yıldız ve Alican Tezer’in İnsanlar grubu, Red Bull Music Academy katılımcılarından Ahu ve set aralarında ise Kaan Düzarat, Analog Kültür’ün arşivinden seçtiği plaklarla eşlik edecek.

■ Tarkan, 21.00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde hayranlarıyla buluşuyor. 

02.09.2015

■ Gülşen, saat 21.00 itibarıyla Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde bir konser verecek.

■ Darüşşafaka Açıkhava Tiyatrosu, Türkiye’nin önde gelen markalarının çalışanlarının kurduğu müzik gruplarına Mesaiden Sonra Festivali kapsamında ev sahiplği yapacak.

■ Sortie, 19.30 itibarıyla Party for Business isimli, iş çıkışı partisine ev sahipliği yapacak. 

03.09.2015

■ Pop müzik sanatçısı Sertab Erener, 21.00 itibarıyla Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde bir konser verecek. 

BODRUM 

■ The Marmara Bodrum’un ev sahipliğinde devam eden “Pannonica Jazz Sunset at The Marmara Bodrum” konserlerinde 3 ve 4 Eylül akşamları 19.30 itibarıyla Şenay Lambaoğlu, Neşet Ruacan ve Tamer Temel’i ağırlayacak. 

09.09.2015 

■ Garajistanbul yeni sezonu açıyor... Mekân; 4, 5 ve 6 Eylül’de 19.00’da Song gösterisi ve 23.00 itibarıyla da Sietta & Melbourne Ska Orchestra konserine ev sahipliği yapacak. 

■ Bir döneme damgasını vuran gazino eğlenceleri, 4 5 Eylül tarihlerinde Yeni Bi’ Fest ile Küçükçiftlik Park’ta yeniden canlanıyor. Türk müziğinin iki dev ismi Emel Sayın ve Selami Şahin’i iki gece üst üste sahnesinde ağırlayacak olan “Yeni Bi’ Fest”, bir kez daha İstanbullu müzikseverlerin hafızalarından uzun süre silinmeyecek bir eğlence sunacak. Konser 19.00’da başlayacak. 

■ Sibel Köse, Denizde Caz 2015 konser serileri kapsamında The Primetime Cruise’da sahne alıyor. 

■ BKM Mutfak Sahne, geceyarısı itibarıyla alternatif müziğin sevilen isimlerinden Yüzyüzeyken Konuşuruz konserine ev sahipliği yapıyor. 

■ Jolly Joker İstanbul sahnesi 22.00 itibarıyla Model grubunun olacak. 

■ Haluk Levent, son albümü “Dostane”den şarkılarla, 21.30 itibarıyla Beyrut Performance sahnesinde dinleyicileriyle buluşacak. 

İZMİR

■ Koray Avcı, güçlü ve samimi yorumuyla 23.00 itibarıyla Ooze Venue sahnesinde olacak. 

ÇEŞME

■ Türkiye’nin en renkli beach partilerinin ikincisi 19.00 itibarıyla Fun Beach’te gerçekleşecek. Sahnede DJ Tarkan’ın yanı sıra MC Ercüment Şansal, Bilgin Türel, Ferhat Saygı, Tolga Tan ve Ünal Akgün olacak. 

 

VİZYON 

Kod Adı: U.N.C.L.E. 

Guy Ritchie’nin yönetip Henry Cavill, Armie Hammer, Alicia Vikander ve Hugh Grant’ın rol aldığı Kod Adı: U.N.C.L.E. 1960’ların soğuk savaş ortamında geçiyor. CIA ajanı Solo ve KGB ajanı Kuryakin’e odaklanıyor. Hep karşı karşıya çarpışmış olan bu iki isim, uluslararası bir suç örgütünü çökertmek için takım olarak çalışmak zorunda kalır. 

Aşkın Ritmi bir başka atar 

Max Joseph’in yönetip Zac Efron, Emily Ratajkowski, Wes Bentley ve Shiloh Fernandez’in rol aldığı Aşkın Ritmi, yıldız olmak isteyen 23 yaşındaki yakışıklı DJ Cole’un hikâyesi. Cole’un hayatı, DJ James ile tanışmasıyla karmaşık bir hal alır. Çünkü Cole, James’in güzel kız arkadaşına âşık olmaya başlar. Yasak ilişkisinin derinleşmesi, Cole’u aşk, dostluk, sadakat ve gelecek arasında seçim yapmaya zorlayacaktır.

Tam Kaçış Yok Derken 

John Erick Dowdle’ın yönetip Owen Wilson, Lake Bell, Sterling Jerins, Claire Geare, Pierce Brosnan’ın rol aldığı Kaçış Yok, heyecan dolu bir film. Amerikalı işadamı Jack Dwyer’ın ailesiyle birlikte Güneydoğu Asya’ya yerleşmesinin ardından siyasi çatışmalar ve halk ayaklanması gelir. Ayaklanmanın sebebi ülkedeki su dağıtımını Amerikalı şirketin almasıdır. Jack Dwyer ve ailesi gizemli bir adamın yardımıyla önce şehirden, sonra ülkeden kaçmanın yollarını ararlar.

American Ultra Nima

Nourizadeh’in yönetip Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Connie Britton ve Walton Goggins’in rol aldığı American Ultra, “Beklenmedik maceralara hazır olun” diyor. Mike ile sevgilisi Phoebe’nin küçük bir kasabada sıkıcı buldukları hayatları olağanüstü bir macerayla şenlenecektir.

Yitik Kuşlar’ın hüzünlü hikâyesi 

Aren Perdeci ile Ela Akyamaç’ın yönetip Dila Uluca, Arto Arsenyan, Heros Agopyan ve Takuhi Bahar’ın rol aldığı Yitik Kuşlar, 1915 yılında, Anadolu’da bir Ermeni köyünde geçiyor. Varlıklı bir ailenin çocukları olan Maryam ve Bedo’nun en büyük tutkuları besledikleri kuşlardır. Çocuklar bir sabah kuşlarına bakmak için evden kaçarlar. Döndüklerinde ev ve köy bomboştur.

BAŞKA NE VAR? 

■ Bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek uluslararası çağdaş sanat fuarı ArtInternational, 4-6 Eylül tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde. Fuara 27 ülkeden 88 galeri katılacak. Türkiye ayağında ise İstanbul’un güncel sanat dünyasının odak noktası olmayı başarmış 12 galeri yer alıyor. ArtSümer, Dirimart, Galerist, Galeri Nev, Galeri Zilberman, Pi Artworks, Pilot, Rampa, Sanatorium ve x-ist gibi geçen yıl da katılmış galerilerin yanı sıra Öktem&Aykut and The Empire Project gibi yeni galeriler fuardaki yerlerini alacak. 

■ Turkcell Platinum Hisarönü Yat Festivali bu yıl 4-6 Eylül tarihlerinde Martı Marina & Yacht Club’da düzenleniyor. Geçen sene ilki gerçekleşen festival özel geziler, deniz sohbetleri ve sosyal aktivitelerle oldukça zengin bir programa sahip. 

■ Maçka Demokrasi Parkı’nda 5-6 Eylül tarihinde düzenlenecek Organik Yaşam Festivali’nde tüketiciler, organikle ilgili en doğru kaynaklardan bilgi edinme imkânı bulacak. Festivalde kamu kurumlarından yetkililer, üreticiler, satıcılar, sivil toplum kuruluşları ve bilim adamları yer alacak. 

■ UNIQ Açık Hava Sahnesi, 24 Eylül’e kadar Başka Sinema ile film gecelerine ev sahipliği yapıyor. Perşembe ve pazar geceleri gerçekleşen etkinlikte yarın gece, yönetmenliğini Çiğdem Vitrinel’in yaptığı, Erdal Beşikçioğlu ve Sezin Akbaşoğulları’nın başrolü paylaştığı Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku, 3 Eylül’deyse Hayatımın Şansı gösterimi yapılacak. 

■ 17. Bozcaada Kültür Sanat ve Bağbozumu Festivali 3-6 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Festival yerli üreticilerin kendi bağlarında düzenledikleri bağbozumuyla başlayacak. Festival kapsamında bu yıl da paneller, resim sergileri, üzüm yarışmaları, tavla ve futbol turnuvaları, tiyatro gösterileri düzenlenecek. Ayrıca kale içerisinde; Candan Erçetin, Zuhal Olcay, Gülay, Boğaziçi Caz Korosu, Grup Meydan sahnede olacak. Enver Aysever ise ses getiren gösterisi Aykırı Kumpanya’yı sergileyecek. Festivalin bir diğer etkinliği de Türkiye’nin en iyi kiteboard sporcularının belirleneceği Maximum Kiteboard Turkish Open 2015 şampiyonası olacak. 

■ Avrupa Kemosensör Araştırma Organizasyonu’nun 25’inci yıllık toplantısı 15 Eylül tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenleniyor. Koku ve tat araştırmacılarının buluşacağı toplantıya Nobel ödüllü Prof. Dr. Linda B. Buck da katılacak. 

■ Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları kapsamında, 2-13 Eylül tarihleri arasında Bilecik Mermeri Tasarımla Buluşuyor: Şehir, Mermer ve Nesneler etkinliğini düzenliyor. 


HABERDAR OL 

■ İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 14. İstanbul Bienali, 5 Eylül-1 Kasım 2015 tarihleri arasında Carolyn Christov-Bakargiev tarafından Tuzlu Su: Düşünce Biçimleri Üzerine Bir Teori başlığıyla bir dizi işbirliği içerisinde şekilleniyor. 14. İstanbul Bienali’nde, Afrika, Asya, Avustralya, Avrupa, Ortadoğu, Latin Amerika ve Kuzey Amerika’dan 80’in üzerinde katılımcının çalışmaları Boğaz’da Avrupa ve Anadolu yakasında bulunan 30’dan fazla mekânda gezilebilecek. Tuzlu Su, müzelerin yanı sıra tekneler, oteller, eski bankalar, otoparklar, bahçeler, okullar, dükkânlar ve özel konutlara yayılacak. Sergi, Rumelifeneri’nden İstanbul Boğazı’na, oradan da Büyükada’ya uzanacak. 

■ 5 Grammy ödüllü caz solisti Diana Krall, yüzyılın en önemli keman virtüözü Andre Rieu ve Frank Sinatra’nın 100. yaşı anısına Sinatra&Friends müzikali, Good Music in Town kapsamında ekim ve kasım aylarında İstanbul’da olacak. Cazın ünlü yorumcusu Diana Krall, 27 Ekim Salı akşamı Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahne alacak. Andre Rieu 5 Kasım’da Ankara Arena, 7 Kasım’da da İstanbul’da Ülker Arena’da sevenleriyle buluşacak. Sinatra&Friends müzikaliyse 20-22 Kasım tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahnelenecek. Etkinliklerin biletleri satışta. 

■ ”Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel” sloganıyla Bursa’da bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanan Nilüfer Belediyesi, Balat Ormanı’nda uluslararası standartlarda Müzik Festivali düzenliyor. 5-6 Eylül tarihlerindeki festivale katılanlar kamp kurup müziğin başarılı isimlerini dinleyerek bol eğlenceli, bol geyikli anlara imza atacak. Nilüfer Müzik Festivali, hem halkı müziğe doyuracak hem de Tohum Kütüphanesi oluşturulmasına katkıda bulunacak. Festivalde MFÖ, Şebnem Ferah, Riff Cohen, Dubioza Kollektiv, Oi Va Voi, Aydilge, Yasemin Mori gibi isimler sahnede olacak.

SERGİ 

Akbank Sanat, yeni sanat sezonunu dünya çapında bir sergi ile açıyor. 20. yüzyılın en önemli kadın sanatçılarından; sadece kendisinden sonra gelenleri etkilemekle kalmamış, sanat tarihinin de yeni bir gözle ele alınmasını sağlamış Louise Bourgeois’nın yapıtlarından oluşan Louise Bourgeois: Dünyadan Büyük (Louise Bourgeois: Larger Than Life) isimli sergi 1 Eylül 28 Kasım 2015 tarihleri arasında Akbank Sanat’ta gerçekleştirilecek. Sergiyle eşzamanlı olarak Akbank Sanat’ta Bourgeois’nın sanatı ve feminist sanat konusunda konferans ve toplantılar düzenlenecek. 
2 Eylül darbesinden sonra ortaya çıkan toplumsal hareketler ve popüler kültür öğeleri üzerinden Türkiye’nin yakın geçmişini irdeleyen Nerden Geldik Buraya sergisi 3 Eylül’de SALT Beyoğlu ve SALT Galata’da açılıyor. İstanbul’u merkeze alan sergi de Türkiye’de 80’ler; reklam filmi, dergi, fotoğraf, video gibi arşiv materyalleri ve sinemadan örneklerle değerlendiri liyor. Halil Altındere, Serdar Ateşer, Aslı Çavuşoğlu, Barış Doğrusöz, Ayşe Erkmen, Esra Ersen ve Hale Tenger 1980’lere dair işleriyle dönemin toplumsal dinamiklerini irdel iyor .

■ 2007 sonunda kaybettiğimiz, sanatçı, düşünür, öğretim üyesi, yazar ve küratör Hüseyin Bahri Alptekin’in retrospektif sergisi Demokratik Lüks, 2 Eylül’de açılıyor. Rampa ve M HKA (Güncel Sanat Müzesi, Antwerp) işbirliğiyle düzenlenen sergi, İstanbul’da ve Antwerp’te aynı anda gerçekleşecek ve 14 Kasım’a dek sürecek. 

09.09.2015

Garajİstanbul Yeni Sezonu Açıyor... 
Mekân; 4, 5 ve 6 Eylül’de 19.00’da Song gösterisi ve 23.00 itibarıyla da Sietta & Melbourne Ska Orchestra konserine ev sahipliği yapacak.

YEME-İÇME 

■ İtalya’nın yüzyıllardır vazgeçilmez tatil ve dinlenme beldesi olan Capri Adası’nda yer alan Capri Palace Hotel & Spa’da lezzet tutkunlarının tercih ettiği restoran, Michelin yıldızlı Il Riccio; bu yaz D-Hotel Maris’in ardından Bodrum Cennet Koyu’nda hizmet vermeye başladı. 

■ Da Mario, İtalya’nın yerel lezzetlerini misafirlerine sunmaya devam ediyor. İtalya’nın Liguira bölgesine özgü lezzetleri Sapori Della Liguria adlı mönüde toplayan restoran, taze ve kaliteli lezzetler hazırladı.

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları'nı ve Gizlilik Sözleşmesi'ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

BU EKRANI KAPATMAK İÇİN TIKLAYIN!
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(0)
* Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!