Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güncel "İstesem kalbine saplardım" demişti: Cezası belli oldu | Son dakika haberleri
    • 1

     Bozcaada'da eski karısını bıçakla yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan sanık, indirim uygulanmaksızın 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

    • 2

     Çanakkale 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "öldürmeye teşebbüs", "tehdit" ve "hakaret" suçlarından tutuklanan sanık Halil Karabıyık, müşteki Elif Gedik ve taraf avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı katıldı.

    • 3

     Sanık avukatı Mehmet Altın, bıçakla yaralanmaya ilişkin adli tıp raporunun yeniden alınması, Elif Gedik ve olaydan bir gün önce Gedik'in yanında olduğu öne sürülen kişinin telefon kayıtlarının incelenmesi talebini yineledi.

    • 4

     Esas hakkındaki mütalaasını tekrarlayan savcı, sanığın eski eşe karşı "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan cezalandırılmasını istedi.

     Sanık avukatı Altın da sanığın öldürme kastı olmadığını savunarak tahliyesini talep etti.

    • 5

     Müşteki avukatı Enzer Özer ise savcılığın mütalaasına katıldıklarını söyleyerek, sanığın eski eşe karşı "kasten öldürmeye teşebbüs" suçunun en üstünden ceza alması talebinde bulundu.

    • 6

     "İSTESEM KALBİNE SAPLARDIM"

     Tutuklu sanık Halil Karabıyık, 4 aydır kendisini tam olarak savunamadığını belirterek, "Mütalaayı kabul etmiyorum. Benim niyetim kötü olsa müştekiye bunu yapardım. Kaç kişi olursa olsun öldürebilirdim. İstesem kalbine saplardım. 1 santim bıçak yarasıyla insan ölmez. Ben bıçağı demir tarafından tuttum. Eski eşimin yanına kızım için konuşmaya gittim. Kızımı almaya gittim. Konuşmak isterken bana hakaret ettiği için böyle bir eylem gerçekleştirdim. Pişmanım böyle olmasını istemezdim." dedi.

     Mahkeme heyeti, sanığı "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan indirim uygulanmaksızın 15 yıl hapis cezasına çarptırdı.

     Sanık Karabıyık önceki ifadesinde de şunları söylemişti: 

     "Öldürme gibi bir niyetim olsaydı bıçağı belden aşağıya bacaklarına doğru sallamazdım; boynuna, kalbine saplardım. Zaten küçük bir kadın, istesem her zaman öldürürüm. Ama niyetim öyle değildi. Bacaklarına zarar vermek istedim."

    • 7

     Çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan avukat Özer, Elif Gedik'in karar duruşmasına katıldıklarını ifade etti.

     Savcının mütalaasında sanığın "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan cezalandırılmasını talep ettiğini hatırlatan Özer, kendilerinin de mütalaaya aynen katılarak en üst hadden cezalandırılmasını istediklerini söyledi.

    • 8

     Sanığın 15 yıl hapis cezasına çarptırıldığını, iyi hal indirimi uygulanmadığını ve tutukluluğunun devamına karar verildiğini belirten Özer, "Bu haklı hukuk mücadelemizde yanımızda olduğunuz için herkese teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

    • 9

     "CAN GÜVENLİĞİMİZ ARTIK TEHLİKEDE DEĞİL"

     Müşteki Elif Gedik ise adaletin yerini bulduğunu ve bunun için çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Çocuklarım, benim ve ailemin 16 senedir yaşadığı korku, şiddet ve tehditler çok şükür ki sona erdi. Hepimizin can güvenliği artık tehlikede değil. Yanımda olan herkese çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Adalete de çok teşekkür ediyorum." dedi.

    • 10

     NE OLMUŞTU?

     Bozcaada ilçesinde 2 çocuğuyla yaşayan Elif Gedik, 2019 yılında boşandığı Halil Karabıyık tarafından çalıştığı markette bıçaklı saldırıya uğradı. Kalçasından ve karnından aldığı darbelerle yaralanan Gedik, iş yerinin karşısındaki başka bir markete kaçtı. Market sahibinin araya girmesiyle ölümden dönen Elif Gedik, ihbar üzerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinden sonra Bozcaada Toplum Sağlığı Merkezi'ne kaldırıldı, buradan da Çanakkale'ye sevk edildi.

     Olay bir iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Gözaltına alınan Halil Karabıyık, Bozcaada ilçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinden sonra sevk edildiği Ezine Adliyesi'nde çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

    Yazı Boyutu
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ
    Habertürk Anasayfa