Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya İsrail'in sınır kentlerinden Sderot, çatışmaların ardından görüntülendi
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Abluka altındaki Gazze Şeridi'nde, Hamas ve diğer silahlı grupların başlattığı Aksa Tufanı isimli saldırının izleri İsrail'in bölgedeki yerleşim yerlerinde açıkça görülüyor.

    AA ekibi, İzzeddin Kassam Tugayları'na bağlı unsurların dünkü sızma operasyonunun ardından İsrail ordusuyla yoğun çatışmalara sahne olan Sderot'a ve savaşın şiddetli yansımalarının görüldüğü bölgelere girdi.

    Harita
    REKLAM
     Gazze'deki yıkım görüntülendi!
    Gazze'deki yıkım görüntülendi! Haberi Görüntüle

    Gazze Şeridi'ne giden yollarda İsrail ordusuna ait askeri üslerin çevresinde yoğun araç trafiği var. Yedek askerlerin üslerine ulaşmak için kullandığı otomobiller yol kenarlarında bekliyor. İsrail ordusuna ait ağır zırhlıları ve tankları taşıyan kamyonlara yollarda rastlanıyor.

    Gazze Şeridi'nden Filistinli silahlı grupların sızdığı İsrail yerleşim yerlerindeki teyakkuz durumu sürüyor. İsrail polisi bölgeye giriş-çıkışlarda kontrol noktalarında önlem almaya devam ediyor.

    REKLAM

    İsrail ordusu, polisi ve diğer güvenlik birimleri kentte yoğun biçimde devriye geziyor. Kentte çok sayıda sağlık ekibi ve sivil savunma ekipleri de yer alıyor.

     Savaş alarmı: İsrail'in saldırıları sürüyor
    Savaş alarmı: İsrail'in saldırıları sürüyor Haberi Görüntüle

    Sderot kenti içinde dükkanlarda, evlerde otobüs duraklarında kurşun izleri açıkça görülüyor. Etrafta kurşun isabet etmiş ve bırakılmış otomobiller dikkati çekiyor.

    *Haberin görselleri AA ve Associated Press tarafından servis edilmiştir.

    ÖNERİLEN VİDEO
    Şurada Paylaş!
    Yazı Boyutu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

    Habertürk Anasayfa