Milletvekili geçici listeleri belli oldu(2)
Yüksek Seçim Kurulu, 22 Temmuz'daki genel seçime ilişkin geçici milletvekili aday listelerini ilan etti.
BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ
1 GÜNER ÖZEN
2 RAŞİT AKYÜZ
3 RAMAZAN ÖZKAN
4 HİLAL KOLAY
SAADET PARTİSİ
1 ŞABAN SARI
2 NECMETTİN ÇAKMAK
3 MUSTAFA ALGÜL
4 RAMAZAN DOĞAN
İŞÇİ PARTİSİ
1 MUSTAFA ZAFER DOĞAN
2 HALE SARICAN
3 MEHMET GÜNDÜZ
4 HÜSEYİN DURU
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
1 AHMET KÜÇÜK
2 MUSTAFA SERDAR SOYDAN
3 TUYGAN ÇALIKOĞLU
4 BÜLENT ÖZ
HALKIN YÜKSELİŞİ PARTİSİ
1 HADİ YÜCEL KARAOĞLU
2 İLKUTAY GÖKGİRAY
3 DENİZ ÖZGEN
4 GÜRHAN ŞENTÜRK
ÖZGÜRLÜK VE DAYANIŞMA PARTİSİ
1 MUSTAFA BİLGİÇ
2 MEHMET TÜRKOĞLU
3 HALİL İBRAHİM DİRİK
4 AHMET KANBUR
GENÇ PARTİ
1 HARUN ÖZCAN
2 SEBAHATTİN TAZICI
3 FERHUNDE RUHAN BAŞARIR
4 HÜSNÜ KINASAKAL
DEMOKRAT PARTİ
1 NEVFEL ŞAHİN
2 SABRİ SEFA EROL
3 TURAN ERGİNBAŞ
4 NURSEVİL AŞIK
LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
1 HASAN ÜNLÜ
2 GÖKHAN GAFUROĞLU
3 ILGAZ FOÇA
4 AYLİN MANDALI
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
1 MUSTAFA KEMAL CENGİZ
2 ENVER KOÇ
3 İBRAHİM KÜRŞAT TUNA
4 HALİL ÇETİN
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
1 MEHMET DANİŞ
2 MÜJDAT KUŞKU
3 HÜSEYİN AVNİ ŞENOĞLU
4 İBRAHİM USLAN
EMEK PARTİSİ
1 KENAN ERKUL
2 ALİ ÇAKIR
3 AYKUT ÖZBAKIR
4 ELİF UĞURLU
TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
1 FİKRET SEZEN
2 MEHMET TEZEL
3 İSMAİL HAKKI ÇITAK
4 TURHAN ÜNAL ÇAKIR
BAĞIMSIZ
HÜSEYİN GÜR
NECDET CANDAN
İBRAHİM AKKOYUN
FATMA AZİZE GÜLSEREN ŞAHBAZ
YILMAZ ÇİMEN
Edirne:
AYDINLIK TÜRKİYE PARTİSİ
1 UĞUR KARTAL
2 MUHSİN YILDIRIM
3 HATİCE GÖK
4 EYYUP AKSAN
BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ
1 NURİ HACIAHMETOĞLU
2 MUAMMER TUNUS
3 YAVUZ EKİM
4 MUSTAFA ŞAKİR AKTÜRK
SAADET PARTİSİ
1 MUSTAFA İRİŞ
2 ALİ ERHAN DEMİRKIRAN
3 ALİ ZONTUL
4 ŞEFİK ÖZTÜRK
İŞÇİ PARTİSİ
1 BAHRİ VATAN
2 EYÜP KAYA
3 MEHMETALİ AKTAŞ
4 HASAN HAYRİ ÇAKTI
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
1 RASİM ÇAKIR
2 BİLGİN PAÇARIZ
3 ABDÜLAZİZ ÇIKIKÇI
4 MEHMET KARAGÖZ
HALKIN YÜKSELİŞİ PARTİSİ
1 ÇETİN BUDAK
2 BİROL ŞENTÜRK
3 AHMET ÖZTÜRK
4 FERHUNDE EMRE
ÖZGÜRLÜK VE DAYANIŞMA PARTİSİ
1 NEVZAT UĞUR
2 İLHAN BALKAN
3 RAMİZ ÜLKER
4 EROL MERİÇ
GENÇ PARTİ
1 ŞAYLAN ÇIĞGIN
2 BÜLENT ADNAN KARAKAYA
3 İSMAİL GÜREL
4 SEVİM EROL
DEMOKRAT PARTİ
1 RAFET SEZEN
2 MEHMET EREN
3 CENGİZ BABACAN
4 NURHAYAT BOZKURT
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
1 CEMALEDDİN USLU
2 GÜRSEL ŞİMŞEK
3 ALİ ÖZER YÜKSEK
4 AHMET KARAGÜLLE
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
1 NECDET BUDAK
2 İSMAİL ÖMER ERAKMAN
3 NEŞE COŞKUN
4 ŞEMSETTİN EMİR
EMEK PARTİSİ
1 CENGİZ ATLI
2 MUAMMER ALAN
3 ÖNAL BULUT
4 EROL SERİN
TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
1 SERKAN ARIKUŞU
2 SEDAT ZIMBA
3 TARKAN KONAR
4 ASUDE AYDIN
BAĞIMSIZ
ERKAN SOLAKOĞLU
TUNA BEKLEVİÇ
Çankırı:
AYDINLIK TÜRKİYE PARTİSİ
1 ZÜLKÜF YILMAZ
2 ÖZCAN AKBAŞ
3 SONER HAZİNE
BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ
1 ŞENOL AKSOY
2 MUSTAFA KÖROĞLU
3 HACI ÇINAR
SAADET PARTİSİ
1 İSMAİL AYDOS
2 HALİL İBRAHİM AY
3 ALİ ÇIRAK
İŞÇİ PARTİSİ
1 ORHAN TOKAR
2 HAVA ŞAHİNER
3 MUSTAFA PAK
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
1 MEHMET AZİZOĞLU
2 TANER KARAGÖZ
3 MUHARREM DEĞİRMENCİ
HALKIN YÜKSELİŞİ PARTİSİ
1 MURAT ÖZMEN
2 DİLARA GÜNDÜR
3 AYHAN KIRIKCI
ÖZGÜRLÜK VE DAYANIŞMA PARTİSİ
1 YAŞAR MERAL ÇAKICI
2 NEVİN LİMANLAR
3 NEJDET GÖĞÜSDERE
GENÇ PARTİ
1 ADEM HAN MENGEL
2 SERDAR YUMAK
3 NURTEN AŞULUK
DEMOKRAT PARTİ
1 TUĞRUL SİDAR
2 YÜKSEL SÖNMEZ
3 ARİF ÇAYIR
LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
1 İBRAHİM ULUTAŞ
2 FATMA SİBEL LİLİOĞLU
3 FATMA SEVİNÇ GEZER
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
1 AHMET BUKAN
2 SALİH GÜNGÖR
3 ŞAHİN ERASLAN
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
1 NURETTİN AKMAN
2 SUAT KINIKLIOĞLU
3 TEVFİK AKBAK
EMEK PARTİSİ
1 MUSTAFA SATILMIŞ
2 MELEK SATILMIŞ
3 ERKAN TULGAR
TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
1 ZÜMRAY TAMGÜLER
2 YUNUS KUTLU
3 SAFİYE KARABULUT
BAĞIMSIZ
HASAN HÜSEYİN KUŞCU
Denizli:
BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ
1 İSKENDER DOĞAN
2 HÜSEYİN ÖZHAN
3 BÜLENT AKSÖL
4 ÖMER KILIÇ
5 RAMAZAN ERDOĞAN
6 MEHMET ÇETİNKAYA
7 SELAHATTİN GEDİZ
SAADET PARTİSİ
1 KAMİL KABAK
2 CAĞFER AKINLI
3 KUDRET KOLBAŞI
4 ADNAN AYBAY
5 İBRAHİM AYHAN
6 ELMAS SEMA ELÇİ
7 ÖZGÜR KUTLU
İŞÇİ PARTİSİ
1 MUSTAFA GÜLEÇ
2 CENGİZ ÇAKIR
3 MEHMET ÇOBANOĞLU
4 SERPİL BATUR
5 HÜSEYİN MERCAN
6 GÖKHAN DİKMEN
7 İBRAHİM TEKİN
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
1 HASAN ERÇELEBİ
2 ALİ RIZA ERTEMÜR
3 MEHMET UĞUR NEŞŞAR
4 BİRSEN ÇELİK
5 BEKİR KAR
6 HÜSAMETTİN ATAMAN
7 NECDET YILMAZ
HALKIN YÜKSELİŞİ PARTİSİ
1 MURAT YATAĞANBABA
2 MEHMET AYDINER
3 RABİA ARGUÇ
4 FİGEN KARAKAŞ
5 AZİZ ÜTKÜR
6 HURİYE AKMAN
7 ZÜHTÜ GÜVEN
ÖZGÜRLÜK VE DAYANIŞMA PARTİSİ
1 PERİHAN ÜGE
2 ELİF TATAR
3 AYŞE SÜZÜK
4 AYŞE KİRAZ
5 NURAY KOCAMAN
6 SEMRA KARAĞÜNDÜZ
7 SEVİLAY AVCI
GENÇ PARTİ
1 RIZA CAN ÖZHAN
2 MEHMET CANSEVER
3 SELAHATTİN SERHAT DURUHAN
4 MEHMET ATILGAN
5 GÜLBEN ASKEROĞLU
6 METE TÜRKÖZ
7 İSMAİL HAKKI İÇYÜZ
DEMOKRAT PARTİ
1 HASAN KAZDAĞLI
2 ZEKERİYA ER
3 MEHMET GÖZLÜKAYA
4 LATİF UĞUR SARAÇOĞLU
5 HALİL ELİTOK
6 YEŞİM TURAN GÜREL
7 EMİN OKKAYA
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
1 EMİN HALUK AYHAN
2 ARİF FIRTINA
3 ALİ KESKİN
4 TURGUT TOK
5 ZAFER KAPLAN
6 MEHMET ALİ UZAKGİDER
7 NALAN YAMAN
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
1 MEHMET YÜKSEL
2 SELMA ALİYE KAVAF
3 MEHMET SALİH ERDOĞAN
4 MİTHAT EKİCİ
5 ŞAHİN TİN
6 CAHİT ÖZKAN
7 NİYAZİ VURAL
TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
1 MEHMET AŞKIN SÜZÜK
2 SEYHAN ŞAHİN
3 EROL ALTINTAŞ
4 ZEYNEP GÜVEN
5 AYNUR ERMİŞ
6 TONGUÇ KOÇ
7 ORHAN YAVAŞÖZ
BAĞIMSIZ
ALİ ASLAN
RASİM BULUT
AYŞE LEVZAN
MEHMET EFE HARİTA
ALİ FUAT USLU
NEBİ EBCİ
ABDİL KARLIOĞLU
HASAN ÇETİN
İstanbul 2. bölge:
BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ
1 ALİ GEDİK
2 HAKAN GÜLER
3 SELİM KOTİL
4 SELİM MECİT BEŞER
5 HASAN ÇAKIR
6 MEHMET SALİH TURAN
7 NECATİ PIRLANT
8 MEHMET ALİ AKOVA
9 AHMET RIDVAN MURAT
10 MURAT GÜLEN
11 MEHMET ŞERİF YILDIZ
12 NİLGÜN DUMAN
13 ABDURRAHMAN ÖZTÜRK
14 ERTUĞRUL HEKİMOĞLU
15 HÜSEYİN KÖKSAL
16 YILMAZ GÜMÜŞTEKİN
17 MURAT ÇABAS
18 MURAT YÜKSEL
19 İLHAN KEÇECİ
20 YAŞAR TEBER
21 SEVGİ GÜLER
SAADET PARTİSİ
1 NUMAN KURTULMUŞ
2 İSMAİL MÜFTÜOĞLU
3 MUSTAFA GEÇER
4 ÖMER FUAT GÜNDAY
5 LÜTFİ KİBİROĞLU
6 EKREM ŞAMA
7 TÜRKER SALTABAŞ
8 MUSTAFA KAYA
9 ZEYNEL KESKİN
10 HASAN AKPINAR
11 EMİN ŞEN
12 RECEP ÇELİK
13 ABDULLAH DENİZ
14 YÜCEL ERENCE
15 İSMAİL DEMİR
16 TEVFİK DAG
17 ZEYNEP ŞULE RIDVANOĞLU
18 İBRAHİM GÜVEN
19 NECATİ ERMİŞ
20 ENVER KİBAR
21 AYHAN PELİSTER
İŞÇİ PARTİSİ
1 DOĞU PERİNÇEK
2 SERVET CÖMERT
3 TURHAN ÖZLÜ
4 AHMET UÇKUN GERAY
5 MEHMET EYÜP KIZILOK
6 ALİ KALAN
7 TAMER DOĞAN
8 CAHİT ZORA
9 SEVDA SEVİL AKTOLGA
10 ALİ OSMAN ÖZDİLEK
11 HASAN PARKAN
12 LEYLA BAHÇECİ
13 VEFİK FEHMİ TÜMERALP
14 NAMIK KEMAL KOÇ
15 MEHMET ZEYREK
16 BEYHAN GAMZE YALÇIN
17 AYHAN İLHAN
18 MEHMET AKİF ŞENOĞLU
19 ŞADUMAN ÇAĞLAR
20 CAFER ÖZTÜRK
21 ŞEREF AVSEREN
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
1 MEHMET SEVİGEN
2 MUSTAFA ÖZYÜREK
3 BİHLUN TAMAYLIGİL
4 SÜLEYMAN YAĞIZ
5 KEMAL KILIÇDAROĞLU
6 NECLA ARAT
7 ÇETİN SOYSAL
8 HASAN FEHMİ GÜNEŞ
9 ENGİN ÜNSAL
10 HÜSEYİN ASLAN
11 AHMET CEMAL SEYMEN
12 MUSTAFA KORAY YÜCEL
13 HAKKI SEVİM
14 DİDEM ENGİN
15 ŞULE BAŞÇIL
16 HIDIR TANRIVERDİ
17 HÜSEYİN ŞAHİN
18 SUAT TÜRK
19 SALİH GÖKTEPE
20 CEMAL AVCI
21 TANYEL TAYFUR
HALKIN YÜKSELİŞİ PARTİSİ
1 FAHRİ TÜRKKAN
2 AYŞEGÜL SAL
3 HASAN HOŞBEN
4 MELTEM KAYNAŞ
5 RIZA KÖROĞLU
6 SANİYE ÖZTÜRK
7 CENGİZ TESKİ
8 DİLEK AYDIN
9 HÜLYA KORKMAZ
10 EKREM ZOROĞLU
11 BERRİN SAVAŞCI
12 AYHAN SÖZER
13 LEYLA ERÖNCER
14 MUSTAFA DEMİRCİ
15 AYTEN AKIN
16 NAMIK KEMAL KANCA
17 AYŞE GÜNAYDIN
18 TAHSİN GÜDER
19 EMİNE ZEYREK
20 ŞENGÜL KARABULUT
21 ŞERİF BOSTANCI
GENÇ PARTİ
1 SAİT SELAHATTİN SAKARYA
2 ALİ CENAP ERMUTLU
3 ZAFER PERKSU
4 AHMET RASİM ÇETİN
5 AKİF ÖZTABAK
6 ERKAN SANCAKLI
7 İDİL ÖZER
8 SÜREYYA CİNİK
9 NURHAN AKTAŞ
10 GÜLŞEN GÜRER
11 JALE ÖZÜBERK
12 MİNE BORA
13 ALİ GENÇ
14 ÖZCAN ÇOBAN
15 HÜSEYİN YAMAN
16 ALİ GÜLKANAT
17 FEYZİ ÖMÜR
18 AYGÜN TAŞ
19 DEMET KELEŞ
20 ALİ ÇAMLI
21 NİLGÜN KIRAY
DEMOKRAT PARTİ
1 CELAL ADAN
2 ÖMER BALIBEY
3 SAFFET PINAR ECZACIBAŞI
4 AYŞE BİNHAN OĞUZ
5 DURSUN ÇAĞLAYAN
6 İBRAHİM GÜLER
7 ALİ KEMAL AKSOY
8 HATİCE BAYRAM
9 OSMAN TANIK
10 ABDULLAH SİLAHYÜREKLİ
11 ARZU YÜKSELEN
12 MEHMET ÖZDEMİR
13 İSMET SAVAŞ
14 EFRİN BAĞ
15 SÜLEYMAN AKSOY
16 GÜLDEREN IŞIK
17 HASAN MUTLU
18 MEHMET CELAL PALALI
19 İZZET GAYE GÖKEMRE
20 HATİCE ÇİĞDEM ERİM
21 ÖZLEM ÇETİN
LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
1 İHSAN AYDIN
2 AHMET EMİN ŞIK
3 HAMDİ ATALAY ÖÇSU
4 SUNA ÇİNAR
5 MEHMET ALİŞAN
6 MARTI SABUNİŞ
7 CAFER HAKAN ÖZBEKLE
8 NURAN ATAMAN
9 BÜLENT ERSOY
10 HATİCE FÜSUN BARUTCUOĞLU
11 UĞUR BARAN KASIRGA
12 ÖNDER KARAMAN
13 EMİNE KÜÇÜKELLİİKİ
14 KADİR ÇOBANOĞLU
15 HÜLYA ARSLAN
16 HÜSEYİN İSTAFİLOĞLU
17 SEVİNÇ ÖZGÜR
18 NERİMAN ŞİRVANLI
19 CEBRAİL ALTAN
20 HÜSEYİN ERDOĞAN
21 ZELİHA AKDEMİR
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
1 MİTHAT MELEN
2 ÜMİT ŞAFAK
3 HASAN HÜSEYİN CEYLAN
4 NAZİF OKUMUŞ
5 SERDAR GÖKHAN
6 AHMET ÇOLAK
7 ERDİNÇ BALCI
8 CENNET TEKER
9 İSRAFİL ÇELİK
10 NİYAZİ PAKSOY
11 AHMET ÖZYÜREK
12 BAHATTİN FURUNCUOĞLU
13 MUSTAFA IŞIK
14 BAYRAM ALİ OYMAK
15 KAFİYE SAATÇİ
16 AKİF AK
17 ŞABAN KÜÇÜK
18 MUHTEREM EROĞLU
19 ÖZGÜR GÜN
20 HİKMET KARAÇAY
21 UĞUR FORA
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
1 HAYATİ YAZICI
2 MURAT BAŞESGİOĞLU
3 NİMET ÇUBUKÇU
4 EGEMEN BAĞIŞ
5 BURHAN KUZU
6 AYŞE NUR BAHÇEKAPILI
7 ÖMER DİNÇER
8 OSMAN GAZİ YAĞMURDERELİ
9 CANAN KALSIN
10 NECAT BİRİNCİ
11 ALAATTİN BÜYÜKKAYA
12 RECEP KORAL
13 SEVİM SAVAŞER
14 ATİLA AYDINER
15 MUHAMMET YENEL
16 HAYRİ BARAÇLI
17 CANAN BAYKURT
18 OSMAN KÖKSAL
19 HİDAYET IŞIK
20 MUAMMER BİRDAL
21 AYHAN DOĞAN
TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
1 ORHAN AYDİN
2 SABAHATTİN DİKMEN
3 MEHMET BARIŞ
4 GÜLTEN ÇAKICIOĞLU
5 MEHMET KARAOĞLU
6 ERDEM TUÇ
7 OLCAYTU ULAŞ
8 ÜNZÜLE ARLI
9 HASAN HÜSEYİN BAYKARA
10 UFUK IŞILAR
11 NİMET ELA ALKAYA
12 ÜMİT ÜN
13 CEMAL GÜL
14 NİMET YILDIRIM
15 ALİCAN DEMİRÇİVİ
16 EMİNE KARAKÖSE
17 SAKİNE GÜLÇEHRE
18 SEYHAN KARABULUT
19 SULTAN AĞCAGÜL YEŞİLBAĞ
20 HASAN YILMAZ
21 HÜSEYİN KARABULUT
BAĞIMSIZ
HABİB EKREM ÇELİK
BÜLENT AYDIN
OZAN GÜNDOĞDU
MUHAMMET ÖZMEN
BASKIN ORAN
FERAHİ MENGEŞ
HÜSEYİN ELDEM
ÖMER ATAOĞLU
MEHMET ÖRÜK
ERCAN ATMACA
REFİK BÜYÜKYILDIRIM
FÜSUN BANDIR
AHMET KARAKAŞ
EMİR GÜNAYDIN
ÖMER SUNGUR SAVRAN
MÜMİN BİCİL
ALİ YÜCEL
HASAN İNCEKARA
DOĞAN ERBAŞ
CİHAN AKDAŞ
ÖZCAN YILMAZ
AYŞE SERAP AĞIRER
KAMİL ÖNER
MUHTEREM AKTAŞ
AYFER GÜLSOY
FATMA RAGİBE LOĞOĞLU
BATTAL BULUT
AHMET VECDİ SAVAŞ
FİRUZAN OFLAZ
MEHMET YILDIRIM
LÜTFİYE ZENGİN
HÜSEYİN KILAVUZLU
AVNİ ATABEK
ABDULLAH KIZILBOĞA
TUNCAY ŞEYRANLIOĞLU
HÜSNÜ NEDİM YÜKSEL
FUNDA PEKELMEN
ABİDİN ORHAN PAK
AHMET KABOĞLU
GÜLAY YENİYURT
SEDAT ÖZYİĞİT
AHMET LACİN
İLYAS AYDIN
BARBAROS AKIN
FATMA ÜNSAL
İLKAY BEZİRCİ