Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Son dakika: Özgür Özel ile Meral Akşener görüştü! İttifak değil işbirliği
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştü.

    CHP lideri Özel, Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve partililerle birlikte İYİ Parti Genel Merkezi'ne gitti.

    GÖRÜŞME SONRASI AÇIKLAMA

    CHP lideri Özgür Özel, "Yerel seçimlere yönelik somut teklifle değil... İttifak kelimesi yoruldu. Yerel seçim ikili işbirliklerini gerektiriyor. Biz, İYİ Parti'ye yerel seçimlerde işbirliği içinde olup olamayacağımızı, alınmış kararlara saygılı olduğumuzu, bundan sonraki süreçte işbirliğini sorduk" dedi.

    İYİ Parti lideri Meral Akşener ise, "Bizim bir kararımız var. 81 ilde tek başımıza seçime girmek şeklinde. GİK'te tekrar iki siyasi parti olarak bazı yerlerde işbirliği yapılabilir mi sorusunu GİK'e tekrar götürebilir misiniz oldu. Pazartesi doğal olarak GİK'i toplayacaktık, bu soruyu soracağız. Onlar nasıl bir cevap verecek göreceğiz" ifadelerini kullandı.

    REKLAM
     Özel: Akşener'le yerel seçimi konuşacağız, tutumumuzu anlatacağım
    Özel: Akşener'le yerel seçimi konuşacağız, tutumumuzu anlatacağım Haberi Görüntüle

    ÖZEL'DEN HABERTÜRK'E AÇIKLAMALAR

    CHP lideri Özgür Özel, Habertürk'e yaptığı açıklamada, görüşmeye ilişkin, "Yerel seçimleri de konuşacağımız bir nezaket ziyaretinde bulunuyorum. Bu seçimlerde CHP'nin en yüksek oyu alması için çaba sarf edeceğim. Ama esas olarak en büyük gayret muhalefetin en çok belediyeyi kazanacağı şekilde olmalı. Biz tek başımıza girsek belki çok yüksek bir oy alırız. Ama tek başımıza girdiğimizde ya da herkes ayrı ayrı girdiğinde muhalefetin belli belediyeleri kazanabileceği halde kaybedebileceği, kazanacağı belediyeleri kazanamadığı bir süreç yaşanabilir" demişti.

    ÖNERİLEN VİDEO
    Şurada Paylaş!
    Yazı Boyutu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

    Habertürk Anasayfa