Oyuncu Hakan Yılmaz ve eşi Elif Yılmaz, geçtiğimiz cuma günü Etiler'deki bir otelde üç kişinin saldırısına uğramıştı. Otel lobisindeki darp görüntüleri Duymayan Kalmasın programında yayınlandı. Görüntülerde Hakan Yılmaz'ın resepsiyon önünde işlem yapılırken saldırıya uğradığı ve resepsiyona sığındığı göze çarpıyor.

Olayın başlangıcında lobide oturan Denizhan Vural ve arkadaşları resepsiyonda giriş işlemi yaptıran Hakan Yılmaz'a doğru yöneliyor. Denizhan Vural, Hakan Yılmaz'ın arkası dönükken ayağına doğru tekme atıyor. Denizhan Vural ile kısa süreli gerginlik yaşan Hakan Yılmaz işlemlerine devam ettiği sırada Denizhan Vural ve arkadaşları tarafından tekrar tacize maruz kalıyor. Gerginliğin giderek arttığı anlarda Hakan Yılmaz'a üç kişi tekme ve yumruklarla saldırıyor. Eşini korumak için araya giren Elif Yılmaz da saldırganların tekme ve yumruklarına maruz kalıyor.

Hakan Yılmaz yaptığı basın toplantısında şunları söyledi:

Meslek hayatımda ilk defa böyle bir toplantı yapıyorum. Avukatım ve olayların en yakın tanığı ortağım Cengiz Şahin ile birlikte karşınızdayım.

Ben basın açıklamamı yapmıştım asla basın toplantısı yapmak gibi bir niyetim yoktu.

Bu şahısların ifadeleri ve sosyal medya hesaplarındaki açıklamalarından dolayı bu açıklama zorunlu oldu.

Herkesin başına gelebilir. Eşinizin, dostunuzun, arkadaşlarınızın ve o şahsın da başına gelebilir...

6 Aralık gecesi arkadaşlarım bana doğum günü hazırlamışlar. Yemekten sonra eşimle otele gittik. Otele girerken bir sataşma gibi bir şey duydum. Biri arkamdan 'hişt,pişt' bir şeyler dedi.

Resepsiyondayken hiç tanımadığım, görmediğim biri arkamdan geldi ve bana sert bir şekilde tekme attı. Döndüm baktım, tanımıyorum. Herhâlde sarhoş dedim. Beladan uzak durmak için...

İşlemlerimi yaparken "Beni tanıdın mı gardaş" dedi. "Tanıyamadım" dedim. "Nasıl tanıyamadın biz seninle Ankara'da karşılaştık" dedi.

"Tanıyamadım beyefendi" dedim. Eşim anladı bir gerilim olduğunu, otel görevlileri de fark etti. Alarm butonuna bastılar hemen. Aşçısına kadar bize yardıma geldi.O sırada beni kenara çağırdı. "Sen bir gelsene şöyle ben sana kendimi bir tanıtayım" dedi."Eşim yanımda beyefendi, uzaklaşır mısınız" dedim."Seni de eşini de burada harcarım" dedi ve bana bir tekme attı.

1,5-2 dakikada olan bir olay. Ben ne yapacağımı bilemiyorum. Sadece "polis çağırır mısınız" dedim.Otel personeli olmasa bizi orada parçalayacaklar demek ki...

Resepsiyondaki büyük bir malzeme alınıp eşimin kafasına vuruluyor... Bana tekme atılıyor... Ben "polis gelecek" dedim.Aralarından biri "Ben polisim, emekli polisim" dedi.  "Sen emeklisin, bana devletin üniformalı polisi gelecek" dedim.

Kolluk kuvvetleri geldi. O hala tehditler savuruyor. "Ölümün benim elimden olacak", "karını da harcarım seni de..."Bu kadar saçma sapan bir mevzudan olur mu? "Beni tanıyor musun?" saçmalığı nedir? Beni boş verin. Herkese olabilir.

İfadesinde "Evet ben Hakan Yılmaz denen şahsı darp ettim ama sorun bakalım neden darp ettim" demiş. Ve kendi çapında bir de neden üretmiş.Ben ülkeye, bayrağa, vatana, millete, dine, dile ortalıkta bağıra çağıra küfrettiğim için bana saldırmış. Böyle bir şey olabilir mi? Sizin sığınacağınız yalan bu mu? Keşke "ben onu sevmiyorum, oyunculuğunu sevmiyorum, gittim saldırdım" deseydin.

Resepsiyonda arkama geliyorlar. Gardlarını alıyorlar... 3 dakika boyunca aramızda bu konuşma geçiyor. Bu delikanlı geçinen insanlar bilmiyorlar mı; bir insanın yanında karısı, sevgilisi, arkadaşı herhangi bir kadın varsa çeker gidersin... Siyasi bir de açıklama yapmışlar.

"Siz AKPliler böylesiniz. Gidin buradan demişim..." Ben 22 yıldır profesyonel oyunculuk yapıyorum. Benim siyasi görüşüm zarftadır, sandıktadır. Ben her görüşten insana gösteri yapıyorum...

Benim her görüşten, her cinsel tercihten arkadaşım var. Benim böyle bir ayrım yapmam mümkün mü? İlk önce Allah'a sonra yargıya bırakıyorum bu işi. Eminin İçişleri Bakanlığı büyük bir hassasiyet gösterecektir.

Bu insan bu saldırıyı belki herkese yapıyordur. Ne yazık ki bana çattı. Rezil oldu. Ben buradan çıkacağım, oyuna gideceğim. Sosyal medyada normal şeyler paylaşıp,  hayatıma devam edeceğim. O ne yapacak?

48 yaşındayım ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. Çok üzüldüm, yıprandım 3 gün sonra unutacağım. Bu bir toplumsal sorun. Şiddete sesinizi çıkarın. Eğer bu kırılma noktasıyla benim 3-4 yumruk yemeye razıyım. Bu insanları eğitelim.

HAKAN YILMAZ VE EŞİ NELER YAŞAMIŞTI?

Hakan Yılmaz arkadaşlarıyla birlikte Arnavutköy'deki bir restoranda kendisi için hazırlanan sürpriz doğum günü yemeğine katıldı.  Hakan Yılmaz, daha sonra eşi Elif ile birlikte konaklamak için Etiler'deki bir otele gitti. Yılmaz ve eşi, otele giriş yaptıkları sırada yanlarına, korumasıyla birlikte Denizhan Vural ile birlikte arkadaşı Erdal Gökçe geldi.

Vural, Yılmaz'a "Sen beni tanıyor musun" diye sordu. Hakan Yılmaz da "Kusura bakmayın, tanıyamadım" yanıtını verdi. Bunun üzerine Denizhan Vural, "Sen beni nasıl tanımazsın. Seni ve karını burada harcarım" dedikten sonra üç kişi, Hakan Yılmaz ve eşine otel lobisinde tekme tokat vurmaya başladı.

HAKAN YILMAZ VE EŞİ'NE SALDIRANLAR SERBEST KALDILAR

Bu sırada saldırganlar, Elif Yılmaz'ın kafasına da sert bir cisimle vurdu. Otel çalışanlarının araya girip dayağı durdurma çalışmaları sonuçsuz kaldı. Bir süre sonra otele gelen polis, üç kişiyi gözaltına aldı.

Denizhan Vural, koruması ve Erdal Gökçe, polis merkezine götürüldü. Yüzü ve gözünün yanı sıra vücudunun farklı yerlerinde morluklar oluşan Hakan Yılmaz ile eşi hastanede tedavi edilip, darp raporu aldı.

Ünlü oyuncu daha sonra karakola giderek şüphelilerden şikayetçi oldu. Yılmaz ve eşinin şikayeti sonrası polis, otelin güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı. İfadeleri alınan saldırganlar serbest bırakıldı.Hürriyet'e açıklama yapan Denizhan Vural, Hakan Yılmaz’ın hakaret ve küfür etmesi nedeniyle olayın yaşandığını ileri sürdü.

HAKAN YILMAZ KİMDİR?

Komedi dizilerinin aranılan isimlerinden biri olan Hakan Yılmaz, 6 Aralık 1969 tarihinde Rize'de doğdu. İlk okul yıllarında piyeslerde bulundu, lise yıllarında ise dans dersleri aldı.

Konservatuara giremeyen Hakan Yılmaz, oyunculuk kariyerine amatör tiyatro gruplarıyla başladı. İlk ekran deneyimini ise 1988 yılında TRT'deki Pazar 88 ile yaşadı.

Hakan Yılmaz, askerlik görevi sırasında 15 ay fotoğrafçılık ve animasyon ekibinde görev alıp gösteriler yaptı. Askerlik bitince de Antalya'ya yerleşti ve orada çizgi tiyatrosunda 2 yıl oynadı. Televizyonda Çizgi Show adlı programda yer aldı.

İstanbul'a taşındı, tiyatrocu Teyfik Gelenbe'nin tiyatro kursuna katıldı. Bir ara İstanbul'da grafikerlik de yaptı. 1994 yılında Şafak Sezer, Yavuz Seçkin, İsmail Baki Tuncer’in de ünlü olmasını sağlayan İner misin? Çıkar mısın? adlı yarışma programına katıldı.

1995 yılında Televizyon Çocuğu adlı show programında oyunculuk yaptı, reklam filmlerinde oynadı. 1998 yılında "Büyük Küçük Demeden" adlı çocuk yarışma programını sundu. 1999 yılında Ayrılsak da Beraberiz dizisinde Feridun karakterine hayat verdi. Beş yıl boyunca bu projede yer alan Hakan Yılmaz’a başrolde Janset eşlik etti.

2004–2005 sezonunda Sevgili Karım adlı tiyatro oyunu ile İstanbul ve Anadolu'da 75 oyun oynadı. 2007-2009 yılları arasında "Avrupa Yakası" adlı dizide Osman Koçarslanlı karakterini canlandırdı. Daha sonra ise 2010-2012 yılları arasında Yahşi Cazibe adlı dizide Kemal Kükreyen karakterini oynadı.

Hakan Yılmaz, Bengü Yılmaz ile 1997 yılından beri evliydi. 2009 yılı sonunda boşanmak için mahkemeye müracaat etti ve 21 Mayıs 2011 tarihinde boşandı. Deniz adında bir kızı var. Hakan Yılmaz, 15 Haziran 2013 yılında ikinci eşi Elif Öngel ile evlendi. Çiftin Ağustos 2014 tarihinde bir kızı oldu.

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları'nı ve Gizlilik Sözleşmesi'ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

BU EKRANI KAPATMAK İÇİN TIKLAYIN!
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(34)
* Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!
  • Misafir 2017-12-14 08:30:29 farkındamısınız şahıslarla oturan bir kadın var,olay başlarken ileri doğru gidip,giderken hakan yılmaza bakıyor
  • Misafir 2017-12-14 07:37:48 bakın bizim okumuş insanlarımız da kabadır genelde.öğretmenler,doktorlar vs. eğitim sistemimiz bozuk.saygı,hoşgörü,sevgiye ihtiyacımız var.
  • Misafir 2017-12-14 07:34:38 cezalar caydırıcı olsun.ayrıca eğitime,okumaya,saygıya toplum olarak ihtiyacımız var
TÜM YORUMLARI GÖSTER!(34)