Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Voleybol FIVB'den yeni devşirme kanunu! Melissa Vargas milli takımda yer almayacak mı? - Voleybol Haberleri
    • 1

     Milletler Ligi'nin ardından tarihte bir ilke imza atarak Avrupa Şampiyonu olan ve kupayı ülkemize getiren Filenin Sultanları şimdilerde Japonya'da Paris Olimpiyatları için eleme maçlarına çıkıyor.

    • 2

     Gündeme gelen FIVB'nin aldığı "devşirme kararı" ile Melissa Vargas merak konusu oldu. Yeni gelen karar ile birlikte devşirme sisteminde yeniliğe gidildi ve Vargas gibi birçok oyuncumuz için A milli takım kariyerinin sona erebileceği söylendi.

    • 3

     FIVB'nin aldığı karara göre, bir ülkenin A milli takımında forma giyen voleybolcular, vatandaşlık alsalar dahi başka bir ülkenin A milli takımında yer alamayacak.

    • 4

     Başka ülkelerde doğan 'devşirme' oyunculara yönelik alan karar ile birlikte Vargas sevenleri araştırma yapmaya başladı. Peki, Melissa Vargas'ın A milli takım kariyeri bitecek mi?

    • 5

     Başka ülkede doğan oyuncular, söz konusu tarihten önce vatandaşlık aldılar ise karardan etkilenmeyecekler. Melissa Vargas'ta 2021 yılında Türk vatandaşlığına geçtiği için yeni devşirme kuralından etkilenmeyecek.

    Haberi Hazırlayan: Melis Göroğulları
    Şurada Paylaş!
    Yazı Boyutu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

    Habertürk Anasayfa