Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Türkiye'nin en büyük ve en kapsamlı özel hayvan hastanesi VetAmerikan açıldı

    Koç Healthcare çatısı altında yer alan VetAmerikan Hayvan Hastanesi, İstanbul Kağıthane'de kapılarını açtı. Avrupa’nın da en büyük özel hayvan hastanelerinden biri olan VetAmerikan 7.500 m2 kapalı alan ve 8 kattan oluşuyor. Hastanede Türkiye'de ilk defa hayvanlar için radyasyon onkolojisi imkanı sunuluyor.

    "TERASA DÜŞEN KARTALI UĞUR OLARAK GÖRÜYORUM"

    VetAmerikan Hayvan Hastanesi'nin açılış töreninde konuşan Koç Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Rahmi Koç, 2 sene araştırma yaptıktan sonra kapsamlı bir hayvan hastanesi yapmaya karar verdiklerini belirterek "Kedi ayrı kapıdan giriyor, köpek ayrı kapıdan giriyor. Hayvan ameliyat olduktan sonra da, sahibi yanında refakatçi olarak kalabiliyor." dedi.

    Koç Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Rahmi Koç
    Koç Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Rahmi Koç
    REKLAM

    Koç, hastane binasının yapımından sonra terasa kanadından yaralı bir kartalın düştüğünü belirterek "O kartalı arkadaşlar burada tedavi etti. Bu olayı bir uğur olarak görüyorum" dedi.

    VetAmerikan Hayvan Hastanesi'nin açılış törenine İstanbul Valisi Davut Gül ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı
    VetAmerikan Hayvan Hastanesi'nin açılış törenine İstanbul Valisi Davut Gül ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı

    HASTANEDE 442 YATAK KAPASİTESİ VE 4 AMELİYATHANE BULUNUYOR

    Ayakta ve yatarak muayene hizmeti sunan VetAmerikan Hayvan Hastanesi'nde; 15 muayene odası, 2 acil girişim odası, 2 acil tanı odası, 2 görüntüleme odası, özel donanımlı “Kardiyoloji ve Göz Hastalıkları Muayene” odaları bulunuyor.

    Hastanede 109 yoğun bakım, 294 dahili ve cerrahi servis, 4 ayrı enfeksiyon hastalıkları servisinde 39 yatak kapasitesi olmak üzere toplam 442 yatak kapasitesi bulunuyor. Ayrıca 4 ameliyathane ve 12 yataklı özel aile servisi yer alıyor.

    ÖNERİLEN VİDEO
    Şurada Paylaş!
    Yazı Boyutu

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

    Habertürk Anasayfa