Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Ortadoğu Afganistan'ın kuzeyi Mezar-ı Şerif'te savcılık binasına yapılan saldırıda aralarında savcılarında bulunduğu 10 kişi hayatını kaybetti

    Afganistan'da Taliban militanları, ülkenin kuzeyindeki Belh vilayetinin merkezi Mezar-ı Şerif kentinde savcılık binasına saldırının ardından başlayan çatışmada aralarında savcılarında bulunduğu 10 kişi hayatını kaybederken, 4 saldırganın da etkisiz hale getirildiği bildirildi.

    Akşam saatlerinde son bulan çatışmada, Belh Emniyet Amiri Abdulrazak Kadiri, polis üniforması giyen 4 militanın, roket atar, el bombası ve otomatik silahlarla savcılık binasına saldırdığını söyledi.

    Yaklaşık altı saat süren çatışmada aralarında savcıların da bulunduğu 10 kişinin hayatını kaybettiğini ifade eden Kadiri, 4 saldırganın da etkisiz hale getirildiğini belirtti.

    Kadiri, olayda aralarında kadın ve polislerin de bulunduğu 66 kişinin de yaralandığını, yaralıların bazısının durumunun ağır olduğunu kaydetti.

    Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahit ise saldırıda 80 kişinin öldüğünü iddia etti.

    2014’ün sonunda yabancı birliklerin Afganistan’dan çekilmesinin ardından Taliban’ın, hükümet binalarını hedef alan saldırıları arttı.

    AA

    Yazı Boyutu
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ
    Habertürk Anasayfa