KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Youtube

15 Şubat 2005 tarihinde Steve Chen, Chad Kurley ve Jawed Karim adlı 3 eski paypal çalışanı girişimci tarafından hayata geçirilen Youtube, kurulduktan bir yıl sonra Google tarafından 1.65 milyar Dolara satın alınmıştır. Misyon olarak kullanıcının orijinal olarak oluşturulmuş videoları keşfetmelerini, izlemelerini ve paylaşmalarını sağlayan YouTube; kullanıcılara bağlantı kurmaları, bilgi vermeleri ve dünyadaki diğer kullanıcılara ilham kaynağı olmaları için bir forum imkanı oluşturmaktadır.

Bir rivayete göre video paylaşımdan yana yaşanan sıkıntıların dile getirildiği yemek masasında ortaya çıkan Youtube, diğer bir rivayete göre de 2004 yılında oynanan Süper Bowl'daki frikik videolarının bulunamamasıyla ortaya çıkmıştır.

Siteye yüklenen ilk video ise 2005 yılında kurucu Jawed Karim tarafından San Diego Hayvanat Bahçesi'nde çekilen "Me at the Zoo" adlı görüntü olmuştur.

Youtube Haberleri

 • Aşama aşama paylaştı... Yenisinden daha güzelini yaptı

  Yaşam, 27 Mart 2022

  Aşama aşama paylaştı... Yenisinden daha güzelini yaptı

  Vikinglerin yaşam tarzına yıllardan beri ilgi gösteren sosyal medya kullanıcısı, paslanmış eski bir baltayı, Viking silahına çevirdi... Paslı baltanın yenilenme aşamaları Totally Handy' adlı YouTube kanalında paylaşıldı

 • 'Hayatımın Listesi' İş Sanat’ta

  Kültür-Sanat, 30 Nisan 2022

  'Hayatımın Listesi' İş Sanat’ta

  Melikşah Altuntaş’ın hazırlayıp sunduğu 'Hayatımın Listesi' 4 Mayıs'tan itibaren her Çarşamba, saat 17.00’de İş Sanat’ın YouTube kanalında sanatseverlerle buluşacak.

 • İş Sanat Youtube kanalında bayram keyfi

  Kültür-Sanat, 28 Nisan 2022

  İş Sanat Youtube kanalında bayram keyfi

  İş Sanat, bayrama özel hazırladığı YouTube yayınlarını izleyicilerle buluşturuyor. Konser programlarının yanı sıra Melikşah Altuntaş’ın hazırlayıp sunduğu “Hayatımın Listesi” başlıklı, sürpriz konukların yer aldığı yepyeni söyleşi serisi de bayramda yayınlanacak ilk bölümü ile İş Sanat’ın YouTube kanalında izleyicisinin karşısında olacak.

  İş Sanat'ta Mayıs bayram neşesiyle başlıyor

  Kültür-Sanat, 27 Nisan 2022

  İş Sanat'ta Mayıs bayram neşesiyle başlıyor

  İş Sanat, bayram haftasına özel hazırladığı YouTube yayınları ile Mayıs ayına hızlı bir giriş yapıyor. Konser programlarının yanı sıra Melikşah Altuntaş’ın hazırlayıp sunduğu “Hayatımın Listesi” başlıklı yepyeni bir söyleşi serisi İş Sanat’ın YouTube kanalında izleyicisinin karşısında olacak. Çevrimiçi yayınlarının dışında Cuma İş Çıkışı açık hava konserleri Kibele Çeşmesi Heykeli Önü’nde, pandemi nedeniyle ara verilen Parlayan Yıldızlar serisi ise İş Kuleleri Salonu’nda sanatseverlerle buluşacak. 

  Nezih Meriç hikayeleri İş Sanat'ta

  Kültür-Sanat, 22 Nisan 2022

  Nezih Meriç hikayeleri İş Sanat'ta

  Usta yazar Nezih Meriç'in hikayelerinden oluşan “Yeşil, dalga dalga gölgeleniyor…” başlıklı dinleti 25 Nisan Pazartesi, saat 20.30’da  İş Sanat’ın YouTube kanalında ilk kez edebiyatseverlerle buluşacak. 

 • Artık daha seyrek değiştiriyoruz!

  Teknoloji, 14 Nisan 2022

  Artık daha seyrek değiştiriyoruz!

  Dijital Tüketici Trendleri 2021 Araştırması’nın sonuçlarına göre Türkiye’deki akıllı telefon değiştirme sıklığı son 2 yılda 9 puan azaldı. Bu gerilemede döviz kurlarındaki yükseliş ve IMEI kayıt ücretlerindeki artış etkili oldu.

 • YouTube Rus devleti destekli kanalları engelliyor

  Dünya, 11 Mart 2022

  YouTube Rus devleti destekli kanalları engelliyor

  YouTube, Rus devleti tarafından finanse edilen medya kuruluşlarının kanallarına dünya genelinde erişimi engelleme kararı aldı.

 • Hava saldırısını anında bildirecek!

  Teknoloji, 11 Mart 2022

  Hava saldırısını anında bildirecek!

  Rusya - Ukrayna savaşı kapsamında aldığı yeni kararları duyuran Google, Rus hava saldırıları hakkında Ukrayna’daki Android kullanıcılarına anlık olarak bildirim göndermeye başladığını duyurdu.

  Arkadaşları "çılgınlık" dedi... Dünyayı geziyor

  Yaşam, 08 Mart 2022

  Arkadaşları "çılgınlık" dedi... Dünyayı geziyor

  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra özel bir şirkette çalışmaya başlayan Yağmur Arat, farklı kültürleri tanıma aşkıyla işini bıraktı, yollara düştü. Yaklaşık 6 yıldır seyahat eden Arat ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde ilham dolu yolculuğunu konuştuk. Haberturk.com'dan Bilge Nur Akan'ın röportajı...

  'Çocukken Büyüdüm Ben' İş Sanat'ta

  Kültür-Sanat, 04 Mart 2022

  'Çocukken Büyüdüm Ben' İş Sanat'ta

  İş Sanat’ın, yeni video serisi “Çocukken Büyüdüm Ben” 6 Mart Pazar, saat 15.00’te İş Sanat’ın YouTube kanalında “merhaba” diyecek.

 • Teknoloji devleri harekât başlattı!

  Teknoloji, 01 Mart 2022

  Teknoloji devleri harekât başlattı!

  Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik olarak başlattığı askeri harekat sonrası hangi teknoloji devleri, hangi adımları attı? İşte Facebook, Twitter, YouTube, SpaceX'in son bir haftada Rusya-Ukrayna hattında aldığı yeni kararlar...

 • Karadeniz rüzgarı İş Sanat'ta

  Kültür-Sanat, 04 Şubat 2022

  Karadeniz rüzgarı İş Sanat'ta

  Yudum, Damla ve Tamara Şahin tarafından kurulan Samida, Yayla Trio ile birlikte 8 Şubat Salı, 20.30’da İş Sanat’ın YouTube kanalına konuk oldu. 

 • Yaşar Kemal’in son eseri İş Sanat'ta

  Kültür-Sanat, 29 Ocak 2022

  Yaşar Kemal’in son eseri İş Sanat'ta

  Usta yazar Yaşar Kemal’in, yazdıktan 44 yıl sonra yayımladığı son yapıtı “Tek Kanatlı Bir Kuş”, 31 Ocak Pazartesi, saat 20.30’da İş Sanat’ın Youtube kanalında yayında olacak.

  'Baharın Habercisi' konseri İş Sanat'ta

  Kültür-Sanat, 19 Ocak 2022

  'Baharın Habercisi' konseri İş Sanat'ta

  Milli Reasürans Oda Orkestrası’nın 22’nci sezondaki ilk konseri 20 Ocak Perşembe saat 20.30’da İş Sanat’ın YouTube kanalında klasik müzik severlerle buluşacak. 

  İşte en çok kazanan YouTuber'lar!

  Teknoloji, 18 Ocak 2022

  İşte en çok kazanan YouTuber'lar!

  Google’ın video platformu YouTube’ta 2021 yılının en çok kazanan içerik üreticileri (YouTuber) belli oldu. En çok para kazanan YouTuber’ların yer aldığı listede birinciliği, Netflix'in Squid Game dizisini gerçek hayata uyarladığı videolarla dikkat çeken ve yıllık 54 milyon dolarlık gelire ulaşan MrBeast (Jimmy Donaldson) aldı. Listenin ilk 10 sırasında yer alan YouTuber’ların toplam yıllık kazancı yüzde 40’lık artışla 300 milyon doları geçti. İşte yaklaşık 2 milyar kullanıcısı olan Youtube’ta, 2021 yılında en çok para kazanan ilk 10 YouTuber...

 • Fatih Erkoç’tan caz konseri İş Sanat'ta

  Kültür-Sanat, 08 Ocak 2022

  Fatih Erkoç’tan caz konseri İş Sanat'ta

  Usta sanatçı Fatih Erkoç'un caz orkestrasıyla verdiği konser İş Sanat Youtube kanalında müzikseverlerle buluşuyor.

 • Baby Shark, YouTube'da bir ilki başardı!

  Yaşam, 14 Ocak 2022

  Baby Shark, YouTube'da bir ilki başardı!

  2016 yılında piyasaya çıkan Baby Shark adlı çocuk şarkısı, YouTube'da bir ilki başardı. Hope Segoine tarafından seslendirilen şarkı 10 milyar izlenmeye ulaşan ilk YouTube videosu oldu

 • 'Teyitçi'lerden YouTube'a çağrı!

  Teknoloji, 13 Ocak 2022

  'Teyitçi'lerden YouTube'a çağrı!

  Aralarında Türkiye’den Teyit ile Doğruluk Payı’nın da bulunduğu dünya genelinde 80’den fazla teyit platformu, YouTube’u yanlış bilginin yayılması konusunda gerekli adımları atmaması nedeniyle eleştirdi. Uluslararası Doğruluk Kontrolü Ağı üyeleri tarafından YouTube CEO’su Susan Wojcicki’ye hitaben yazılan açık mektupta, “YouTube’un giderek dünya çapında çevrimiçi dezenformasyon ve mezenformasyonun ana kanallarından biri haline geldiğini görüyoruz. Bu alanda YouTube, işe yaradığı kanıtlanmış yöntemlerden kaçınıyor... Bu önemli bir endişe kaynağı” denildi.

  “YouTuber"lar nasıl vergi verecek?

  İş-Yaşam, 12 Ocak 2022

  “YouTuber"lar nasıl vergi verecek?

  Kamuoyunda “YouTuber vergilemesi” olarak adlandırılan sosyal içerik üreticiliğiyle mobil cihazlar için uygulama geliştiriciliğinden elde edilen kazançların istisna edilmesi uygulamasının esasları belirlendi. Düzenlemeye göre, bu kapsamda elde edilen belli tutara kadar olan kazançlarda sadece bankalar tarafından stopaj yapılacak, defter tutulmayacak, fatura düzenlenmeyecek, beyanname verilmeyecek.