Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yerel Haberler Bursa Haberleri

    Bursa Büyükşehir Belediyesi, eğitimden spora, kültür sanattan burslara kadar birçok aktivite ile gençlerin sosyal ve ekonomik taleplerine yönelik farklı projelere imza atmaya devam ediyor. Bu çerçevede yıl içerisinde üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere çeşitli eğitimlerin yanı sıra YKS Deneme Simülasyonu gibi sınav öncesi hazırlık süreçlerinde desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediyesi, sınav sonrası da önemli karar noktalarından biri olan üniversite tercihlerinde gençleri yalnız bırakmadı. YKS maratonunda sınava hazırlık merkezlerinde ücretsiz yüz yüze eğitim ve dijital eğitimlerle gençlerin yanında olan Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite tercihi yapacak gençlere 17 ilçede kurulan tercih noktalarında doğru tercih yapmaları için ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor.

    "Doğru tercih için 17 noktada gençlerleyiz"

    Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, YKS sürecinde yapacakları tercihin gençlerin hayatını şekillendireceğini vurgulayarak, “Büyükşehir Belediyesi olarak eğitimden spora kültürden sanata birçok alanda hayata dokunmaya, özellikle gençlerimize destek vermeye ve farklı projelere imza atmaya çalışıyoruz. Üniversite öncesi süreçte olan gençlerimizle alakalı bu çerçevede yıl içerisinde çeşitli eğitimlerin yanı sıra YKS deneme sınav kitapçığı dağıtımı, sınav öncesinde hızlandırılmış bazı programlar ile çeşitli çalışmalar yaptık. Sınav sonrasında öğrencilerimiz yapacakları üniversite tercihleri ile aslında hayatlarının en önemli dönüm noktasındalar. Açıkçası yapacakları bir tercih belki bundan sonraki hayatlarının şekillenmesine vesile olacak. Dolayısıyla doğru tercih yapmaları ve hayallerini gerçekleştirmeleri noktasında Büyükşehir Belediyesi olarak 27 Temmuz 4 Ağustos tarihleri arasında Bursa'nın 17 ilçesinde farklı noktalarda bu manada stantlar oluşturuyoruz ve tercihleri ile alakalı onlara rehberlik hizmetini ücretsiz olarak yerine getiriyoruz” dedi.

    5 bin üniversiteli burs alabilecek

    BURSKOOP ayrıcalıklarına da değinen Başkan Aktaş, “Bursa Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Bakanlığı nezdinde kurduğumuz BURSKOOP ile beraber 5 bin üniversite öğrencisine burs vermekte. Gençlerimizin kayıt süreci gerçekleştikten sonra burs süreci için başvurularını gerçekleştirebileceklerini bir kez daha hatırlatmak istiyorum” dedi.

    Tüm Yerel Haberler
    Bursa İlçeleri
    Tüm Bursa Haberleri
     Bursa

    Bursa

    Nöbetçi Eczaneler

    Şurada Paylaş!
    Yazı Boyutu

    Günün Önemli Manşetleri

    Benzer Haberler

    Habertürk Anasayfa