Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

    Katar’da devam eden Dünya Kupası’nda ilginç maçlar izliyoruz.

    Favori takımların elenmesi, iyi futbol beklentilerinin gerçekleşmemesi, hatta sürpriz sonuçlar sporseverleri şaşırttı.

    Asya takımlarının gösterdiği performans, dünya futbolunun önde gelen takımlarının başarısız oluşu öngörüleri de boşa çıkarttı.

    Şampiyonaların gediklisi olan Almanya’nın elenmesi yanı sıra, son Dünya Kupası’nın 3.sü olan Belçika ile Uruguay’ın şampiyonaya erken veda etmesi beklenmiyordu.

    Japonya, Suudi Arabistan, İran ve Gana’nın gösterdiği performans bir yana hiç şans verilmeyen G.Kore’nin ilk 16’ya kalması tam anlamıyla sürpriz sonuç olarak tarihe geçti.

    Futbolun, Avrupa ve G.Amerika takımlarının hakimiyetin de olmadığını da görmüş olduk.

    Özellikle, Arjantin ve Uruguay kötü oyunları ile beklentilerin çok altında kaldı.

    Ronaldo’lu Portekiz yoluna devam ederken, G.Kore’ye yenilerek sürprizin ikinci ayağını yaşattı. Galatasaray’ın da kalesini koruyan ancak yedek kulübesinde unutulan Muslera ve Suarez’li Uruguay eski günlerini arıyor.

    Şampiyona sonrası en çok tartışılacak takımların başında ilk maçta Japonya’ya yenilen Almanya’nın olacağı bir gerçek. Kadro seçiminden, taktiğe kadar başarısız olan Almanya’nın teknik kadrosu masaya yatırılacak gibi.

    Bugüne dek izlediğimiz karşılaşmalar da, Brezilya ile Fransa performans olarak öne çıktılar. Eksik oyuncularına rağmen Fransa final oynamaya aday diyebiliriz.

    Dünya futboluna damga vuran Messi ve Ronaldo’nun bireysel olarak takımlarına katkı yapamadığı gerçeği şampiyonanın bir başka sürprizi oldu.

    Bu şampiyona da şu ana kadar yeni bir yıldız ortaya çıkmadı.

    Bunun yanı sıra; iyi mücadele eden, fiziksel gücünü son ana kadar kullanan, takım oyunu oynayan, taktiksel başarının öne çıktığı takımlar dikkat çekti.

    Çok iyi maçlar izleyemedik belki, yine de 16’ya kalanların mücadelesi daha üst seviye de olacak gibi.

    Bazı ülkelerin tekelinde olan futbolun Dünya’nın başka köşelerin de oynandığına tanık olduk…

    Şurada Paylaş!
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00
    Yazı Boyutu

    Diğer Yazılar