• Kadın saat kaçta? Kadın oyuncuları kimler? soruları dizinin tutkunları tarafından araştırılıyor. Kadın dizisi, eşinin ölümü sonrası 2 çocuğuyla yaşam mücadelesi veren genç bir kadının hayatını konu alıyor. Kadın'ın başrollerinde de Özge Özpirinçci ve Caner Cindoruk gibi önemli isimler yer alıyor. Kadın dizisi her hafta Salı günler akşam saat 20.00'da ekranlara geliyor. Peki Kadın oyuncuları kimler?

 • ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ (BAHAR ÇEŞMELİ)

  Küçük yaşta annesi tarafından terkedilmiş ve babası tarafından büyütülmüştür. Sarp’la tanıştığında mutluluğu bulur ve onunla bir aile kurar ancak Sarp’ın hayatını kaybetmesinden sonra iki çocuğunu tek başına büyütmek zorunda kalır. Yaşadığı bu felakete rağmen Bahar mücadeleci ruhunu kaybetmez ve bütün hayatını çocuklarına adar. Sarp’a olan aşkı ise yüreğinde kanayan bir yaradır ve başka birini sevmeyi aklından bile geçirmez. Yirmi yılın sonunda karşılaştığı annesine karşı ise kalbi kırıktır.

  ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ KİMDİR?

  1 Nisan 1986’da İstanbul’da doğan Özge Özprinçci, ilkokul ve ortaokulu İstanbul’da tamamladı. Lise eğitiminde AFS programı ile bir yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde okudu. Daha sonra Sabancı Üniversitesi  Yönetim Bilimleri bölümünden 2008 yılında mezun oldu. İlk olarak "Cesaretin Var mı Aşka" ve "Kavak Yelleri" dizilerinde yer alan oyuncu ardından Show Tv'de yayınlanan gençlik dizisi "Melekler Korusun"da İpek Taşkır adlı üniversite öğrencisi bir karakteri canlandırdı. Sonra sırasıyla “Deli Saraylı” “Al Yazmalım” “Ağır Roman "Yeni Dünya” “Tatar Ramazan” “Aramızda Kalsın” ve “Aşk Yeniden” dizilerinde rol aldı. Özpirinçci, 2010 yılında vizyona giren Zülfü Livaneli'nin yönettiği "Veda" filminde Fikriye Hanım karakterini, "Anadolu Kartalları" filminde Üstteğmen Ayşe Dinçer'i, 2014 yılında çekilen ‘’Karışık Kaset’’ filminde İrem karakterini canlandırmıştır. Ayrıca yönetmenliğini Mete Sözer’in yaptığı “Kayıp” adlı kısa filmde yer almıştır. 42. Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Kadın Komedi Oyuncusu" ödülünü kazanmıştır. 2017 yılında ‘’Fi’’ adlı internet dizisinde Sıla karakterini canlandırdı. Son olarak başrollerini Buğra Gülsoy’la birlikte paylaştıkları “Acı Tatlı Ekşi” filminde yer almıştır. “Kadın” dizisinde Bahar karakterini canlandırmaya devam etmektedir.

  Özge Özprinçci’nin Oynadığı Diziler

  Kadın / Bahar / 2017 

  Fi (konuk oyuncu) / Sıla / 2017

  Aşk Yeniden / Zeynep / 2015-2016

  Aramızda Kalsın / Görkem / 2013-2014

  Tatar Ramazan / Alin Terziyan / 2013

  Ağır Roman "Yeni Dünya" / Zehir Ahu / 2012

  Al Yazmalım / Asiye / 2011

  Deli Saraylı / Dilruba / 2010

  Melekler Korusun / İpek / 2008-2009

  Cesaretin Var Mı Aşka / Ebru / 2008

  Kavak Yelleri / Ada / 2007

  Özge Özprinçci’nin Oynadığı Filmler

  Acı Tatlı Ekşi / Duygu / 2017

  Karışık Kaset / İrem / 2014

  Kayıp ( Kısa Film) / 2013

  Anadolu Kartalları / Üsteğmen Ayşe Dinçer / 2011

  Veda / Fikriye Hanım / 2010

 • CANER CİNDORUK (SARP ÇEŞMELİ)

  Dört yıl önce bir vapur kazasında hayatını kaybetmiştir. Ama karısı Bahar’ın büyük aşkı ve anıları onu hikayenin en önemli karakterlerinden biri olarak hayatta tutar. Yakışıklı ve maceraperest bir genç olan Sarp’ın en büyük tutkusu dağcılıktır. Fotoğraf çekmek, dünyanın her yerinden müzik albümleri toplamak meraklı olduğu konulardır. Neşeli, şakacı, hayatı ciddiye almazmış gibi görünürken alttan alta her şeyi ciddiyetle sorgulayan biridir.

  CANER CİNDORUK KİMDİR?

  17 Nisan 1980 Adana doğumlu Caner Cindoruk, 1997 yılında Adana Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu ile beraber ilk profesyonel tiyatro hayatına başladı ve 10 yıl boyunca Seyhan Belediye ve Adana Şehir Tiyatroları'nda oyuncu olarak görev aldı. 2006 yılında Beynelmilel filmi ile birlikte sinema kariyerine başlayan Caner Cindoruk, geçen yıl rol aldığı Kor sinema filmi ile 22.Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde Dram Dalında En İyi Erkek Oyuncu ödülünü almıştır. Birçok sinema ve dizi projesi bulunan oyuncunun bazı dizi projeleri; Hanım’ın Çiftliği, Firar, Aramızda Kalsın, Muhteşem Yüzyıl Kösem'dir. Halen Moda Sahnesi’nde tiyatro oyunlarına devam etmektedir.

  Caner Cindoruk'un Oynadığı Diziler

  Kadın / Sarp / 2017

  Muhteşem Yüzyıl Kösem / S. Mustafa Paşa /2016-2017

  İstanbul Sokakları / 2016

  Aramızda Kalsın / Civan / 2013

  Firar / Nadir / 2011

  Hanımın Çiftliği / 2009-2010

  Geç Gelen Bahar / Ali / 2008

  Yaprak Dökümü / Nazmi / 2008

  Kara Güneş / Alişir / 2007

  Caner Cindoruk'un Oynadığı Filmler

  Ekşi Elmalar / 2016

  Kor / 2016

  Dar Elbise / 2015

  Çalsın Sazlar / 2014

  Yabancı / 2012

  Gergedan Mevsimi / 2012

  Elveda Katya / 2012

  Kelebek / 2008

  Beynelmilel / 2006

 • BENNU YILDIRIMLAR (HATİCE SARIKADI)

  Mutsuz ilk evliliğinden, kızı Bahar’ı da arkasında bırakarak kaçan Hatice, Enver’le yeni bir hayata başlamıştır. Kızları Şirin’in doğumundan sonra geçmişe bir sünger çekerek kendisini küçük kızına adar. Bahar artık onun için uzak ve üzünlü bir anıdır. Yıllar sonra onunla tekrar karşılaştığında Hatice’nin hayatı temelinden sarsılır.

  BENNU YILDIRIMLAR KİMDİR?

  Bennu Yıldırımlar, İstanbul'da doğdu. Erenköy Kız Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'ne girdi. İki sene Eski Yunan Dili ve Edebiyatı okudu. Üniversitede okurken İstanbul Şehir Tiyatrosu’na girdi. İngiltere Londra Westminster Adult Education Institute'te drama üzerine kurs gördü. Yıldırımlar, 1993-1997 yılları arasında Şevket Altuğ, Sümer Tilmaç, Jülide Kural gibi oyuncular ile birlikte rol aldığı ve o zamanlar küçük-büyük herkesi ekranlara bağlayan Süper Baba dizisinin asi kızı Elif olarak tanındı ve sevildi. 2006-2010 döneminde Reşat Nuri Güntekin'in romanından uyarlanan Yaprak Dökümü dizisinde Fikret karakterini canlandırdı. Sonraki yıllarda ise zengin oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken Umutsuz Ev Kadınları, Gönül İşleri ve Altınsoylar gibi dizilerde başrollerde ekrana geldi. 1988 yılından beri aktif olarak İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu olan Bennu Yıldırımlar, geçtiğimiz sezon William Shakespeare‘in Serdar Biliş yönetmenliğindeki "12. Gece" adlı oyununda Olivia karakterini canlandırmıştır. İstanbul Devlet Tiyatroları oyuncusu Bülent Emin Yarar ile evli olan Bennu Yıldırımlar’ın Ada isminde kızları var. Kadın dizisinde Hatice karakterini canlandırmaya devam etmektedir.

  Bennu Yıldırımlar'ın Oynadığı Diziler

  Kadın /Hatice / 2017 

  Altınsoylar /2016 

  Gönül İşleri / 2014

  Umutsuz Ev Kadınları / 2011-2014

  Yaprak Dökümü / 2006-2010 

  Anında Görüntü Show / 2008

  Kabuslar Evi / 2006

  Maki / 2005

  Aynalar / 2004

  Şapkadan Babam Çıktı / 2002

  Bir Tatlı Huzur / 2002 

  Tek Celse / 2002

  Üzgünüm Leyla / 2001 

  Utanmaz Adam / 1998

  Süper Baba / 1997

  Sharpe’nin İntikamı / 1996

  Muhteşem Zango / 1994

  Gülen Ayva Ağlayan Nar / 1990

  Bennu Yıldırımlar'ın Oynadığı Filmler

  Ağustos Böcekleri ve Karıncalar / 2016

  Anı Yaşamak (kısa film) / 2010

  Kars Öyküleri / 2010

  Gökten Üç Elma Düştü / 2008

  Hiç Yoktan Aşk / 2000

  Ölümün El Yazısı / 1999

  Eski Fotoğraflar / 1998

  Kaç Para Kaç / 1998 

  Ağrıya Dönüş / 1994

  Gece Melek ve Bizim Çocuklar / 1994

  Adada Son Gece / 1992 

  Hacı Yusuf Efendi / 1987

 • SERAY KAYA (ŞİRİN SARIKADI)

  Şirin doğduğundan beri sorunlu bir çocuk ve genç kız olmuştur. Liseyi bitirdiği ilk sene üniversiteye girmeyi başaramamıştır.  Güzel Sanatlar’ın resim bölümüne girmek istemektedir ve bunu ilk denemesinde başaramamasının sebebi de yeteneksizliği değil, son birkaç senedir geçirdiği psikolojik zorluklardır.  İnsanlardan kaçan, sosyalleşmekten korkan utangaç bir kişiliği vardır.

  SERAY KAYA KİMDİR?

  4 Şubat 1991 tarihinde İstanbul'da doğan Seray Kaya, Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde oyunculuk eğitimi aldı. Aynı zamanda tiyatro oyuncusu İsmet Üstekin'den de oyunculuk dersi aldı. Oyunculuğa 2012'de 'Huzur Sokağı' isimli diziyle başladı. 'Kocamın Ailesi' dizisindeki kırmızı şapkalı kız rolüyle dikkatleri üzerine çekti. Ardından 'Gülümse Yeter' dizisinde rol aldı. 'Kadın' dizisindeki rolü için resim dersleri almaktadır.

  Seray Kaya’nın Oynadığı Diziler

  Kadın / Şirin / 2017

  Gülümse Yeter / Gül / 2016-2017

  Kocamını Ailesi / Miray / 2014

  Huzur Sokağı / 2012

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları'nı ve Gizlilik Sözleşmesi'ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

BU EKRANI KAPATMAK İÇİN TIKLAYIN!
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(0)
* Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!