Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Anasayfa Özel İçerikler İbrahim Yıldız Şota, Galatasaray'ı çözmüş
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Galatasaray, Karagümrükspor’a 2-0 yenilerek Fenerbahçe’den sonra Kupa’ya veda eden takım oldu.

    Sarı-Kırmızılı takımın elenmesi sürpriz oldu. Teknik direktör Okan Buruk rotasyonlu bir kadro ile maça çıktı. Orta sahayı Oliveira, Berkan ve Tete’ye teslim etmişti. Bu üçlü oynadıkları süre içerisinde başarısız oldu. Orta sahanın vasatın altında gösterdiği performans maçın kaybedilmesinde ki en önemli nedendi.

    Forvette yer alan Zaha, tıpkı Tete gibi oyuna katkı sunamadı. Top ezmekten öteye gitmeyen bir oyun çıkardılar. Icardi’nin olmayışı, Barış’ın bu alanda görev yapması Sarı-Kırmızılı ekibi golle buluşturmaya yetmedi.

    Kerem Aktürkoğlu’nun gayreti, heyecanı arkadaşlarında yoktu. Oyun kurgusu yanlış olunca istenilen sonuç alınamadı.

    İkinci yarı yapılan hamleler baskıyı getirdi. Ancak, Karagümrük savunması iyi kapanarak fırsat vermediler. Direkten dönen top Galatasaray’ın en önemli gol girişimi olarak kayıtlara geçti.

    Seyirci desteğine karşın, Karagümrük gibi Lig’de tutunmak isteyen bir takıma karşı alınan yenilgi elbette çok tartışılması gereken bir olay. Okan Buruk, rotasyona giderken rakibin bu denli dirençli bir mücadele vereceğini öngörmemişti sanırız.

    Tıpkı Fenerbahçe gibi, yedekler ile sonuca giderim yanılgısı pahalıya mal oldu. Avrupa’dan sonra Kupa’dan elenmeleri büyük hedefleri yok etti. Şimdi elde kalan tek şey Lig Şampiyonluğu.

    Karşılaşmaya gelince, Karagümrükspor Teknik Direktörü Şota, planlı, iyi bir organizasyon ve taktik uygulayarak tur atlamayı hak

    etti. Teknik becerisi yüksek oyuncuları ile topa hakim oldular. İyi paslar yaptılar. Galatasaray’ın baskısını giderdiler. Biraz daha dikkatli olabilseler farklı bir skor alabilirlerdi.

    Galatasaray’ı üzerine çekip kontra toplarla pozisyon bulmaya çalıştı. Başarılı da oldu. Golü atan Mendes, 3 net gol girişiminde kaleciyle karşı karşıya kaldı. Uygun durumda topları dışarı attı.

    Fakat, attığı ikinci gol kelimenin tam anlamıyla harikaydı. Emre’nin verdiği pası ceza sahası dışından kaleci Günay’ın bakışları altında ağlara gönderdi.

    Kaleci Günay’a gelince, yediği ilk golde savunma arkadaşları kadar hatalıydı. Büyük takım kalecisi olmadığını gösterdi.

    Son anlarda rakip kale önünde pozisyon bulmaya çalışan Galatasaray kenar ortalara umut bağladı. Karagümrük savunması hava toplarını rahat karşılayınca istenilen sonuç alınmadı.

    Okan Buruk ve ekibinin yenilgiden çıkaracağı dersler var. Öncelikle hiçbir rakibi küçümsemeyeceksin. Elde başarılı isimler varken, az süre alanlarla maceraya girmeyeceksin.

    Şampiyonluk yarışı tüm hızıyla sürse de, iki kulvarın dışında kalmak moralleri bozdu ister istemez. Şimdi, Beşiktaş gibi çok önemli bir maç var. Beşiktaş’ın iddiasının olmaması hiçbir şey ifade etmiyor. Karagümrük karşılaşmasında yapılan hatalar tekrarlanmaz diye düşünüyoruz. Yoksa, sonucu vahim olur…