YEREL HABERLER  / BURSA HABERLERİ

BURSA (AA) - Bursa Valiliği, il genelinde şehir içi taşımacılıkta kış lastiği uygulamasının 1 Aralık'ta başlayacağını duyurdu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, "Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu İle İlgili Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ"in 1. bölümünde, "Kış lastiği: 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda yol tutuşunu artırmak amacıyla bileşimi özel olarak belirlenmiş ve sırt yüzeyinde özel olarak tasarlanmış desenleri bulunan lastiği" şeklinde tanımlandığı belirtildi.

Tebliğin 5. maddesi kapsamında, Bursa'nın son 5 yıllık ortalama yerel sıcaklık değerlerinin il sınırları içinde aralık ayında 9,64 derece, ocak ayında 6,32 derece, şubat ayında ise 8 derece olduğu aktarılan açıklamada, "Bu tespit ışığında ilgi tebliğ doğrultusunda Bursa ili ve bağlı ilçe merkezlerinde (belediye hudutları içinde) şehir içi taşımacılıkta kış lastiği uygulamasının 1 Aralık 2022-1 Mart 2023 tarihlerinde uygulanması uygun görülmüştür." ifadesine yer verildi.Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bursa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bursa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER