(*)Alanları boş bırakmayınız!

Taksici şiddetine uğrayan genç kadın, dehşet anlarını anlattı

966 görüntüleme 22 Mayıs 2018
Abone Ol
Detay Göster

Olay, İstanbul Ümraniye’de yaşandı. Bir taksicinin arka koltukta oturan kadın müşterisini bacağından tutarak dışarı çektiği görüntüler sosyal medyanın gündemine oturdu. O görüntülerdeki taksici şiddetine maruz kalan kişinin Canan Ay olduğu belirlendi. 

Ay yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Dün ben 10 yaşındaki kardeşimle beraber evden çıktık sokaktan yürüyoruz. Kaldırımda arabalar park etmiş ve bizde hafif şekilde yoldan yürüyoruz. Bir taksi geldi arkamızdan ve bize bir hayli korna bastı. Biraz ilerledi ve ilerde bizi beklemeye başladı. O anda kardeşimle yürüyoruz ve bize bir baksana dedi. Bende efendim dedim ve ardından ağza alınmayacak şekilde küfrederek, bilmem ne gibi niye yoldan yürüyorsunuz dedi. Ben de bakar mısınız kaldırımda yer yok tabi ki buradan yürüyeceğim dedim. Tekrar ağıza alınmayacak küfürler etti. Bende sinirlendim. Adam zaten direk taksiden indi bana kafa atmaya başladı. Sanki karşısında bir erkek varmış gibi. Tabi kadın erkek diye bir ayrımda bulunmuyorum ama direk bana kafa attı. Kafa atınca bende kendimi korumaya çalıştım. Ben vuramadım tabi ki. Tuttu beni ve bana bayağı vurdu. Gözümde gözlük vardı, gözlük uçtu gitti. Ufak kardeşim de bu arada korkudan bağırıp ağlıyor. Ve bir kişi bile yardım etmedi” dedi.
“Beni bacaklarımdan çekti, attı ve bastı gitti”

#habericireklam#300x250#4060813#right#

Ay, “Kolumda yara var. Dilim kesildi. Kalçamı söylemiyorum bile. Hepsi darp raporunda var zaten. Ben bayağı bir şiddet gördükten sonra artık polisi arayacağım dedim. Vatandaşlar polisi aramayınca ben polisi aramaya çalıştım. Ve taksi gitmesin diye taksinin kapısını açtım. O sırada beni taksici itti. Elimden telefonu almaya çalıştı. Ve kapı açık bir şekilde gitmeye başladı. Caddeyi indi, arkasını dönerek beni içeri çekmeye çalışıyor. Ben de bir ayağımı dışarı çıkartmaya çalışıyorum beni kapatmasın içeri diye. Sonra bir tane minibüs şoförü taksinin önünü kesti. Yolu kesilince indi taksiden beni bacaklarımdan çekti, attı ve bastı gitti” şeklinde konuştu.

Çevrede gören vatandaşların yardım bile etmediğini belirten Ay, darp raporu alarak polise şikayetçi olduğunu söyledi.

10 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞUNA YUMRUK

Yaşanan olaya tanık olan Ay’ın 10 yaşındaki küçük kardeşi İlayda Bayar ise, yoldan geçen bir minibüs sürücüsünden yumruk yedi.

Bayar, “Ablama küfretti ve kafa attı. Ablam da vurmaya çalıştı ama boyu yetişmediği için vuramadı. Daha sonra ablam bekleyin polisle çözelim bu sorunu dedi. Ablam tam polisleri arıyordu ablam gitmez belki diye taksinin arkasına oturdu. Kapı açıkken o birden gitmeye başladı. Annemi çağırmaya giderken, bir adam minibüsüme sürtün diye bana yumruk attı. Dudağım patladı. 50-60 yaşlarında biri. Daha sonra polisler geldi ve hastaneye gittik” dedi. 

Olayın ardından hem taksici tarafından taksiden sürüklenerek atılan Ay, hem de minibüsüne sürttüğü için yumruk yiyen kardeşi 10 yaşındaki Bayar, darp raporu alarak polise şikayetçi oldu.

 

BUNLAR DA VAR