(*)Alanları boş bırakmayınız!

Ailesi o günü Habertürk TV'ye anlattı... 3 yaşındaki Evrim nasıl kayboldu?

706 görüntüleme 12 Temmuz 2018
TV

Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşayan 3 yaşındaki Evrim Atış'in ailesi, yaylaya çıkmıştı. İki çadır kurup ormanlık bölgede kalmaya başladılar. Babaanne Sati Ateş, hayvanları su içmeye götürdüğü sırada, torununun da peşine takıldığını fark etti. Küçük kızı annesine bıraktı. Anne de çocuğu alıp çadıra götürdü. Ardından ahıra geçti. Ne olduysa o süre zarfında oldu. 

Habertürk TV'ye konuşan anne Dilek Atış, "Annem 'Çocuğu al' dedi, aldım geldim eve koydum. 'Kızım kardeşinle oyna' dedim, 'Oyuncaklarınla oyna' dedim. 'Tamam, kardeşimle oynuyorum' dedi. Ahıra girdim 5 dakikalığına, ondan sonra eve geldim, çocuk 5 dakika içinde kayboldu" dedi.

MİNİK EVRİM KAÇIRILDI MI?

Kayıp çocuğun en son çadırın önünde 1.5 yaşındaki kardeşi Satı Atış ile oynarken görüldüğü belirtiliyor. Anne Dilek Atış, kalça çıkığı olan çocuğunun çok uzun süre yürüyemeyeceğini düşünüyor. "Yere düşse ağlardı, duyardım" dedi. 

Jandarma, AFAD, eğitimli köpekler tarafından arama çalışmaları aralıksız sürüyor. Bölge drone ile de havadan taranıyor. Ankara'dan özel bir ekip de çalışmalara katıldı. Çalışmalar 2 kilometrelik alana genişletilirken; Evrim kaybolduğu noktadaki su kuyusu da kontrol edildi. Şimdiye dek çocuğa dair bir ize rastlanmadı.

 

DAHA FAZLA GÖSTER