(*)Alanları boş bırakmayınız!

Dolgu için gitti, 11 dişinden oldu

3.632 görüntüleme 08 Haziran 2018
Abone Ol
Detay Göster

Batman’da yaşayan ve üniversite sınavlarına hazırlanan Yasin Karataş, sınav öncesi dişlerinin ağrımaması için dolgu yaptırmak için gittiği hastanede yanlış tedavi yüzünden 11 dişinden olduğunu iddia etti. Hastane ise, Karataş’ın tedavisini yarım bıraktığını savundu.

Batman’da ikamet eden ve üniversite sınavlarına hazırlanan 18 yaşındaki Yasin Karataş, sınav döneminde diş ağrısı çekmemek için dolgu yaptırmak amacıyla Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine gittiğini belirtti. Ancak burada kendisine yanlış tedavi uygulandığını ileri süren Karataş, bu nedenle 11 dişini kaybettiğini iddia etti. Dişinin apseli olmasına rağmen diş hekimi tarafından işlem yapıldığı ve bilgisi olmadan 11 dişinin çarka vurulduğunu öne süren Karataş, “Hastaneye gittiğimde doktora şikayetimi anlatım ve dişimi gösterdim. Röntgen çektirmemi istedi. Röntgenimi çektikten sonra doktorun yanına çıktım dişimde apse olmasına rağmen beni tedavi etmeye çalıştı. Beni hiçbir konuda bilgilendirmeden dişlerimi uyuşturup tedavime başladı. Benim bilgim olmadan 11 dişimi çarka vurdu. Tedavi bittikten sonra eve geldiğimde dişlerimin olmadığını fark ettim” dedi.
Kendisine yapılmaması gereken bir işlemin yapıldığını ifade eden Karataş, “18 yaşındayım, üniversite sınavına hazırlanıyorum. Bu yaşadığım olaydan sonra sınava doğru düzgün çalışamıyorum. Diş ağrısından derslerime odaklanamıyorum. Bu yaşadığımın olayın ardından ailem beni özel kliniğe götürdü. Takma diş taktırdım. Günlerdir diş ağrısı çekiyorum. Bana bunu yaşatan kişinin ceza almasını istiyorum. Üst dişlerim hepsi takma, rahat değilim. Bu, 18 yaşında bir insana yakışmayan bir durumdur” diye konuştu.

BUNLAR DA VAR