(*)Alanları boş bırakmayınız!

Gaye Usluer: Son 4 kurultayda Kılıçdaroğlu'na oy verdim

300 görüntüleme 31 Ağustos 2018
Abone Ol
Detay Göster

CHP PM üyesi Gaye Usluer, Habertürk TV'de Kübra Par'ın sunumuyla yayınlanan Açık ve Net programına konuk oldu. CHP'de kurultay tartışmalarının yaşandığı dönemde Çağrı Heyeti'nin açıklamalarını yapan Usluer, "CHP bizim evimiz, asla yeni parti düşünmüyoruz. Değişim talebimizden vazgeçmiyoruz" dedi.

CHP PM üyesi Gaye Usluer, olaylı geçen son parti meclisi sonrası Habertürk'te Kübra Par'ın sorularını yanıtladı. PM üyesi Usluer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun listesinde yer almamıştı. Ya listede yer alsaydı yine muhalif kanatta yer alır mıydı?
Usluer, bu soruya, "Listede neden olmadığımı Kemal Kılıçdaroğlu'na sormak lazım. Listede olsam da bugün yine burada olurdum çünkü bizim aramızda milletvekili olan ve kurultay için imza vermiş 10 arkadaşımız var" yanıtını verdi.

Usluer, Muharrem İnce’nin çekirdek kadrosuna dair, “Muharrem İnce’ye yakınlığım onun çekirdek ekibi kadar değil. Onlar bizden önceki dönemde yoldaşlık yapan, Muharrem Bey’in başkanlığı için birlikte çalışmış bir çekirdek ekip var. Ama sonrasında bizler, partinin aldığı sonuç, tüzük kurultayında yaşadıklarımız sonucunda ortaklaştık. ‘Muharrem İnce’ci misiniz, değil misiniz?’ derseniz, Muharrem İnce’nin o 55 günde gösterdiği performansı takdir eden, aldığı yüzde 30 oyun mutlaka önemsenmesi gerektiğine inanan biriyim. Ama geçtiğimiz son dört Kurultay’da Sayın Kılıçdaroğlu’na başkan olması için oy vermiş bir kişiyim” dedi.

Usluer, Kübra Par'ın, "630 delegenin imzasını toplayamamışken Türkiye'yi nasıl değiştireceksiniz" sorusuna ise, "O beğenmediğimiz siyasi partiler yasasında 5'te 1 delegenin sayısının yeterli olduğu yazıyor. Biz baraja kızıyoruz. 500 olsa ne olur?" şeklinde yanıt verdi.
Muhalifler, Olağanüstü Kurultay talepleri kabul edilmezse ne yapacaklar? Gaye Usluer bu soruya da yanıt verdi: CHP'den vazgeçemeyiz. CHP bizim evimiz asla yeni parti düşünmüyoruz. Aslında yönetimler kiracılarıdır, esas sahipleri partililerdir.
Son parti meclisi toplantısından kamuoyuna sızan bilgilerin doğru olup olmadığı sorusuna yanıt veren Gaye Usluer, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Usluer, "Kılıçdaroğlu'ndan sonra kimin genel başkan olacağına delegelerimiz karar verecektir. Bu devir teslim gibi birşey olmadığı için..." dedi.  Usluer, "Peki bundan sonra muhalifler ne yapacak?" sorusuna ise, "CHP'de değişim talebimizden vazgeçmeyeceğiz" yanıtını verdi.

BUNLAR DA VAR