(*)Alanları boş bırakmayınız!

Basın Ekspres yolunda feci kaza: Hafriyat kamyonu, polis otosu ve öğrenci otobüsü birbirine girdi!

4.233 görüntüleme 16 Ocak 2019
Abone Ol
Detay Göster

 Bahçelievler Basın Ekspres yolunda bir hafriyat kamyonu ve öğrenci otobüsünün karıştığı zincirleme kaza meydana geldi. Kazada şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, otobüsteki öğrenciler panik yaşadı. 
Kaza sabah saatlerinde Basın Ekspres yolu Kuyumcukent kavşağında meydana geldi. İddiaya göre, 34 JN 4861 plakalı hafriyat kamyonu seyir halindeyken şerit değiştiren polis aracına arkadan çarptı. Bu sırada bu iki aracın hemen arkasında bulunan ve içerisinde 45 öğrencinin bulunduğu 34 KJ 7582 Ekrem Yıldız yönetimindeki otobüs hafriyat kamyona çaptı. Kazayı gören vatandaşlar durumu hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kazada şans eseri yaralanan olmazken otobüsün camları kırıldı. Bu sırada otobüs içerisinde bulunan öğrenciler büyük korku yaşadı.
Kaza sonrası olay yerine çağrılan başka otobüs ile öğrenciler kaza yerinden götürülürken polis ekipleri kaza ile ilgili çalışma başlattı. Kaza nedeniyle Basın Ekspres Yolu’nda uzun araç kuyrukları meydana gelirken yolda bulunan araç parçalarını toplamak ve yolu temizlemek için de yol bir süre trafiğe kapatıldı.
Otobüs Şoförü Ekrem Yıldız “Orta şeritte gelirken tır polis aracına çarptı. Bizde sol şeride çıktık ama ancak bu kadar kurtarabildik. Araçta 45 öğrenci vardı ancak şükürler olsun kimsenin burnu kanamadı. Ancak kaza polis aracının aniden şerit değiştirmesinden kaynaklandı” dedi.

BUNLAR DA VAR