Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

    Türkçe, kelime sayısı açısından en zengin dillerin başında gelir. Türkçede bu kadar çok kelime yer alırken bu kelimelerin doğru yazımları da zaman zaman karıştırılan bir konu olarak öne çıkmaktadır. Zira, bazı bitişik sanılan kelimeler ayrı; bazı ayrı sanılan kelimeler ise bitişik yazılmaktadır. Durum böyle olunca, kelimelerin doğru kullanımını hakkında bilgi sahibi olmak da önem arz eder.

    VİRGÜLÜNE NASIL YAZILIR?

    Kelime, yani sözcük açısından oldukça zengin bir dil olan Türkçede, birçok bitişik ya da ayrı yazılan kelime bulunur. Virgülüne kelimesinin doğru yazımı da bu noktada merak edilmektedir. Peki, Virgülüne nasıl yazılır? İşte, Virgülüne kelimesinin doğru yazımı ile ilgili detaylar…

    VİRGÜLÜNE DOĞRU YAZILIŞI

    virgülüne

    VİRGÜLÜNE KELİMESİNİN ANLAMI

    Yazıda, tümcelerdeki söz öbeklerini, tümcecikleri, birbiri ardınca sıralanan adları, eş görevli sözcükleri birbirinden ayırmak, kısa bir durmayı göstermek vb. için kullanılan, kıvrık kuyruklu noktalama imi anlamına gelir. Bu kelime genellikle Virgül’üne şeklinde yanlış yazılmaktadır. Doğru kullanımı Virgülüne şeklinde olmalıdır.

    CÜMLE İÇERİSİNDE KULLANIM ÖRNEĞİ

    Yazdıkları noktasına virgülüne kadar doğrudur.

    YANLIŞ YAZIM ÖRNEKLERİ

    • Virgül’üne 
    Yazı Boyutu
    Habertürk Anasayfa