Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    TDK Nasıl Yazılır? Skleroz Nasıl Yazılır? TDK ile Skleroz Doğru Yazılışı Nedir?

    Türkçe, kelime sayısı açısından en zengin dillerin başında gelir. Türkçede bu kadar çok kelime yer alırken bu kelimelerin doğru yazımları da zaman zaman karıştırılan bir konu olarak öne çıkmaktadır. Zira, bazı bitişik sanılan kelimeler ayrı; bazı ayrı sanılan kelimeler ise bitişik yazılmaktadır. Durum böyle olunca, kelimelerin doğru kullanımını hakkında bilgi sahibi olmak da önem arz eder.

    SKLEROZ NASIL YAZILIR?

    Kelime, yani sözcük açısından oldukça zengin bir dil olan Türkçede, birçok bitişik ya da ayrı yazılan kelime bulunur. Skleroz kelimesinin doğru yazımı da bu noktada merak edilmektedir. Peki, Skleroz nasıl yazılır? İşte, Skleroz kelimesinin doğru yazımı ile ilgili detaylar…

    SKLEROZ DOĞRU YAZILIŞI

    skleroz

    SKLEROZ KELİMESİNİN ANLAMI

    İçindeki katılgan dokunun artmasından dolayı bir organ veya dokunun patolojik sertleşmesi anlamına gelir. Bu kelime genellikle sıkleroz şeklinde yanlış yazılmaktadır. Doğru kullanımı skleroz şeklinde olmalıdır.

    CÜMLE İÇERİSİNDE KULLANIM ÖRNEĞİ

    Multiple skleroz, beyin ve omurilikteki hasarların oluşmasıyla ortaya çıkan beyin fonksiyonlarında meydana gelen zorlamalarla karakterize kronik bir hastalıktır.

    YANLIŞ YAZIM ÖRNEKLERİ

    • sıkleroz
    Yazı Boyutu
    Habertürk Anasayfa